KROWY PODŁĄCZONE DO 5G TO PRZYSZŁOŚĆ GOSPODARSTW?!

Krowy podłączone do 5G i zrobotyzowany system doju mają zrewolucjonizować gospodarstwa. Wyścig wprowadzenia sieci 5G trwa na całym świecie, a sama technologia jest obecnie testowana pod kątem zastosowania w różnych branżach. Przyszedł więc czas i na krowy, które są jednymi z pierwszych żywych, zwierzęcych uczestników eksperymentów tej niebezpiecznej technologii.

Zrewolucjonizowane gospodarstwo

Na farmie mlecznej w Shepton Mallet w Anglii 50 krów wyposażono w inteligentne obroże 5G i czujniki kolczyków monitorujące ich zdrowie.

Inteligentne obroże komunikują się ze zrobotyzowanym systemem doju.

Gdy krowy będą gotowe do dojenia, maszyna zatrzaśnie się na wymionach zwierzęcia.

Inteligentne obroże obserwują zdrowie krów, produkcję mleka, a nawet nagradzają je smakołykami.

Tymczasem czujniki umieszczone na uchu krowy monitorują oznaki życiowe wskazujące na dyskomfort podczas doju i ostrzegają operatorów o ewentualnych problemach.

krowy-podłączone-do-5G.jpg
foto.depositphotos.com

Krowy podłączone do 5G

Zaawansowana technologicznie działalność mleczarska, zaprojektowana przez Agri-EPI przy wsparciu Brytyjskiej Rady ds. Strategii Technologicznej, wykorzystuje sztuczną inteligencję, zautomatyzowane urządzenia, sieć 5G i inteligentne czujniki.

Kierownik projektu Duncan Forbes twierdzi, że testowana zdolność 5G do szybszego przesyłania danych w gospodarstwach jest niezbędna.

Uważa, że 5G pozwoli podłączyć do inteligentnych urządzeń każde zwierzę na farmie w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, co usprawni pracę i pozwoli na zautomatyzowanie siły roboczej.

Twórcy takich „gadżetów” twierdzą, że nie wyrządzają one szkody krowom, ani innym zwierzętom, jednak stwierdzenie to zostało ogłoszone bez jakichkolwiek badań!

Poza tym zautomatyzowanie pracy na gospodarstwach pozwoli wyeliminować od 20 do 25 proc. obecnych miejsc pracy, najmocniej uderzając w pracowników o średnich i niskich dochodach do końca 2020 roku.

Pracownicy stracą pracę, krowy będą narażone na bezpośrednie promieniowanie, jakość produktów znacząco osłabnie, a nawet i może dojść do tego, że staną się niejadalne.

Ta rewolucja nie skończy się dobrze…

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: ROLNIK UKARANY GRZYWNĄ ZA „IRYTUJĄCE” ZAPACHY Z GOSPODARSTWA

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=_mRlsiGNEI0