KWAS ALA – SILNY PRZECIWUTLENIACZ DLA ZDROWIA SERCA I WĄTROBY

Kwas ALA, czyli kwas alfa liponowy staje się coraz bardziej popularny, a to ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Kwas ten jest wytwarzany w bardzo małych ilościach w organizmie człowieka, więc trzeba go dostarczać wraz z pożywieniem lub suplementami. Kwas ALA to silny przeciwutleniacz, który zapobiega powikłaniom przy cukrzycy oraz przyczynia się do regeneracji wątroby, ale to nie jedyne jego właściwości. Na co może jeszcze pomóc kwas ALA?

Kwas przypominający witaminy

Kwas ALA to kwas alfa liponowy, który staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoje właściwości.

W naturze kwas ten można znaleźć w każdej żywej komórce, a z chemicznego punktu widzenia jest on tłuszczem, który przypomina witaminy.

kwas-liponowy.jpg
foto.depositphotos.com

Kwas ten znajduje się w naszym organizmie, ale jest on w nim wytwarzany w bardzo małych ilościach, które bardzo często nie wystarczają.

Dlatego najlepiej go dostarczać wraz z pożywieniem.

Właściwości kwasu ALA

W organizmie człowieka kwas ALA odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, a jest to możliwe dzięki temu, że jest silnym przeciwutleniaczem.

Tak więc kwas ten niszczy wolne rodniki nie tylko w środowisku wodnym, ale również tłuszczowym.

Do tego bierze udział w procesie metabolizmu.

Kwas ten w pożywieniu przyczynia się do tego, że pokarm przekształca się w energię.

Poza tym przyczynia się do regeneracji wątroby.

Zwiększa także produkcję glikogenu w mięśniach, a to oznacza, że jest ważnym składnikiem dla osób, które są aktywne fizycznie.

Ponadto zapobiega występowaniu powikłań w cukrzycy, gdyż poprawia wrażliwość insulinową.

cukrzyca.jpg
foto.depositphotos.com

Do tego powoduje, że zmniejsza się poziom cukru we krwi i nie dochodzi także do procesów glikacji w aż tak dużym natężeniu, a poprzez to białka, które znajdują się w organizmie, nie ulegają procesom starzenia.

To z kolei może przyczynić się do mniejszej ochoty na jedzenie.

Można go również stosować w kuracji odchudzającej, gdyż przyczynia się on do aktywnego spalania węglowodanów oraz lipidów, ale też zmniejsza poziom cukru we krwi, gdyż przemienia go w glikogen, który znajduje się w wątrobie, a do tego ma neutralne działanie na organizm człowieka.

Kwas ALA wspomaga również regenerację wątroby i przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju miażdżycy, ale też stosuje się go przy jej leczeniu.

Jeśli chodzi o działanie na wątrobę, to wspomaga jej oczyszczanie, więc można go wykorzystywać przy zatruciach substancjami chemicznymi, metalami ciężkimi oraz grzybami.

Jest to możliwe dzięki temu, że jest to składnik odżywczy, który obniża ciśnienie krwi, a także rozluźnia naczynia krwionośne.

Kwas ten może być również stosowany w leczeniu chorób nowotworowych.

Ma korzystny wpływ na układ immunologiczny, ale też hamuje namnażanie się wirusów, a to wykorzystywane jest przy leczeniu osób zarażonych wirusem HIV.

Poza tym zapobiega katarakcie, a także chroni komórki mózgu.

Obniża również ryzyko choroby serca, zawału serca oraz udaru mózgu.

Naukowcom udało się udowodnić, że kwas ten zmniejsza negatywny wpływ niektórych czynników ryzyka zachorowania na choroby serca.

Dzięki temu, że kwas ALA ma działanie antyoksydacyjne, to wpływa on na neutralizowanie wolnych rodników, zmniejsza stres oksydacyjny.

Poza tym poprawia stan osób z dysfunkcją śródbłonka, a jest to choroba, w której naczynia krwionośnie nie rozszerzają się wystarczająco, a to może przyczyniać się do zawału serca oraz udaru mózgu.

Do tego kwas ALA zmniejsza także poziom trójglicerydów oraz LDL, czyli niezdrowego cholesterolu, które też są czynnikami ryzyka w chorobie serca.

zdrowe-serce.jpg
foto.depositphotos.com

Kwas ten ma również swój wpływ na poprawę pamięci, gdyż jest antyoksydantem, który neutralizuje działanie wolnych rodników oraz zmniejsza stan zapalny, a także usprawnia metabolizm glukozy we krwi i poprzez to spowalnia on postępowanie chorób, które przyczyniają się do pogorszenia pamięci.

Ponadto zmniejsza stan zapalny, gdyż obniża on wiele wskaźników stanu zapalnego, a w tym tego najbardziej znanego, czyli CRP.

Inne właściwości kwasu ALA to:

  • łagodzi objawy bielactwa i niweluje przebarwienia, a jest to możliwe poprzez stosowanie tego kwasu w połączeniu z witaminą C i E oraz wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi;
  • może poprawić widzenie u osób, które mają jaskrę;
  • łagodzi dolegliwości bólowe przy rwie kulszowej;
  • poprawia zakres czynności u osób z zespołem cieśni nadgarstka.

Występowanie kwasu ALA

Kwas ten występuje naturalnie w przyrodzie, a do organizmu można go dostarczać wraz ze spożywaniem, np.:

  • szpinaku,
  • nerek i serc wołowych,
  • brokułów,
  • ziemniaków,
  • zielonego groszku,
  • brukselki,
  • otrębów ryżowych.

Skutki uboczne kwasu ALA

Skutki uboczne mogą pojawić się, jeżeli kwas ALA będzie stosowany w nieprawidłowych dawkach.

Jeśli kwas ALA jest stosowany w nadmiarze, to mogą się pojawić następujące dolegliwości: biegunka, bóle brzucha oraz alergie na skórze.

Poza tym nie zbadano działania kwasu ALA pod względem bezpieczeństwa jego stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, więc nie powinny go stosować.

Czytaj także: WOLNE RODNIKI – JAKI MAJĄ WPŁYW NA NASZĄ SKÓRĘ?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.