LOS CZŁOWIEKA

Człowiek jest istotą myślącą – może za pomocą swej wyobraźni tworzyć modele rzeczywistości i swoje życie ku nim kierować; może też określić swoją przyszłość i wbrew temu, co okoliczności tego świata mu podpowiadają – wybrać zupełnie inną drogę. W tym właśnie tkwi ogromna siła Człowieka – każdy posiada wyobraźnię i to dzięki niej może zobaczyć siebie w innej postaci, w innej (być może lepszej) formie; radosnego, bogatego, zdrowego i szczęśliwego siebie.

Wielu ludzi przyszło na ten świat i przyjęło postawę, w której myślą przewodnią jest: skoro jestem tu, gdzie jestem, tu widocznie tak ma być!

Nawet jeśli dostrzegają wiele nieprawidłowości, nawet jeśli te warunki im nie odpowiadają – wciąż nie wychodzą z inicjatywą by to wszystko odmienić, a raczej wpadają w pułapkę – i mówią

JAK MOGŁO MNIE TO SPOTKAĆ?

W ten sposób zaczyna się spirala, w której Człowiek odczuwa złość na okoliczności zewnętrzne, które z kolei mogą się wtedy tylko pogarszać.

Skoro Człowiek coś widzi, denerwuje się na to – to wysyła w tym kierunku dużo negatywnej energii, tym samym sprawiając, że jemu tej energii ubywa, a ów problem – znacznie się wzmacnia.

Na szczęście duch w ludziach jest silny!

Duch, który zawsze walczy o Człowieka, i o to, by swe warunki polepszać!

Człowiek ma wbudowany system naprowadzający, który nawet po wielu potknięciach, błędach i upadkach – zawsze mówi o prawdzie, i o tym, że coś dla nas nie jest dobre i powinniśmy zmienić drogę, którą podążamy.

Tak się dzieje, kiedy Człowiek zaczyna współpracować z… samym sobą.

Kiedy znajduje się w negatywnym środowisku, otoczony przez wiele problemów i sytuacji, które dalekie są od radości i dobra – wtedy POSTANAWIA.

wybór los człowieka

I to postanowienie staje się jego źródłem natchnienia, drogowskazem i motywem przewodnim w życiu – a co najważniejsze: początkiem zmian.

W tym ogromna moc wszystkich ludzi – w dostrzeganiu nieprawidłowości i zareagowaniu chęcią ich zmiany, i przywrócenia właściwych sytuacji.

W tym siła i natchnienie do działania, bo gdy Człowiek widzi, że coś jest nie tak i zamiast złości wybiera wdzięczność za dostrzeżenie tego – aktywuje o wiele większe siły, niż mogło by się mu wydawać.

Wówczas Człowiek staje się katalizatorem zmian – bez względu na to, jak ogromne przeciwności stoją na jego drodze.

One muszą ustąpić, bo przecież to siła ludzkiej myśli jest największą mocą – i pokazywały to wydarzenia w przeszłości, kiedy to jedna osoba zauważała problem, a potem całą swą energię wkładała w to, by rozwiązanie znaleźć i w życie wprowadzić.

Świat w ten sposób polepszał swe oblicze, bo nie dość, że ta osoba nie musiała już doświadczać zła, to jeszcze mogło to ominąć setki, a może miliony innych ludzi.

Oto ogromna Moc każdego, kto żyje na Ziemi – postanowienie, że zmieni się sytuację. Nie jest ważne, w jakim momencie Człowiek obecnie się znajduje – przyszłość nieustannie się zmienia, w zależności od myśli, uczuć i emocji.

Jeśli ktoś jest chory – niech nie poddaje się tej sytuacji. Owszem, wszelkie sposoby leczenia są potrzebne, ale niech ta osoba postanowi, że będzie zdrowa!

Jeśli ktoś jest biedny – niech znów nie zakłada, że tak być musi. Zamiast tego, niech postanowi, że zrozumie i pozna zasady bycia bogatym.

Jeśli ktoś jest smutny, niech postanowi, że będzie radosny. Jeśli ktoś dostrzega cokolwiek niewłaściwego w swoim życiu i otoczeniu – niech postanowi, że sytuacja zmieni się na lepsze.

To aktywizuje energię Człowieka i uruchamia mechanizmy, które przywracają siłę myśli, uczuć i emocji, prowadzą ku dobrej przyszłości.

Z życzeniami pomyślności
Andrzej Tomicki

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

⇒ Czytaj także: inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.