MODERNA ROZPOCZYNA TESTY SZCZEPIONKI COVID-19 NA MAŁYCH DZIECIACH

Moderna poinformowała, że rozpoczyna testy szczepionek przeciw Covid-19 u dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 12 roku życia. Do powszechnego użytku mają trafić na początku 2022 roku.

Badanie ma na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności dwóch dawek eksperymentalnej szczepionki mRNA przeciw Covid-19, podanych w odstępie 28 dni dzieciom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Łącznie eksperymentom ma zostać poddanych około 6750 dzieci.

Według The New York Times w pierwszej części eksperymentu medycznego wszystkie grupy wiekowe otrzymają najniższą dawkę szczepionki, aby można było zaobserwować ewentualne skutki uboczne przed podaniem wyższych dawek.

Moderna nie podała jeszcze harmonogramu badania i planowanego wdrożenia szczepionki do powszechnego użytku, ale eksperci twierdzą, że szczepionki prawdopodobnie będą oferowane dzieciom w wieku poniżej 12 lat nie wcześniej niż na początku 2022 r.

Natomiast jesienią 2021 r. planowane jest wprowadzenie powszechnych szczepień dla młodzieży w wieku 12-17 lat.

Tym razem to firma Pfizer, której badania nad szczepionką dla tej grupy wiekowej są w toku, planuje wyszczepić młodą populację.

Pozostaje jednak pytanie: czy warto ryzykować i narażać dzieci na skutki uboczne?

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) mniej niż trzy miliony dzieci poniżej 18 roku życia zostało zarażonych, a tylko 0,01 procent z nich umarło przez wirusa.

Co więcej, dzieci i młodzież uznawane są za nieznaczące „wektory” transmisji koronawirusa.

Niektórzy eksperci twierdzą, że to zamach na zdrowie dzieci, które nie powinny być przedmiotem badań szczepionek przeciw Covid-19, biorąc pod uwagę niskie ryzyko, jakie stwarza dla nich wirus.

⇒ Czytaj także: FIRMY FARMACEUTYCZNE ROZSZERZAJĄ TESTY SZCZEPIONEK COVID NA NOWORODKI I KOBIETY W CIĄŻY

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.