NARINE – NUMER JEDEN WŚRÓD UKRYWANYCH PROBIOTYKÓW

Narine to probiotyk, o którym niewiele się słyszy, którego się nie reklamuje. Dlaczego? To proste – jest zbyt dobry i skuteczny, by opłacało się go rozpowszechniać. Różni się od innych kultur bakterii acidofilnych ze względu na właściwości kulturowe oraz morfofizjologiczne i niesamowite (nawet antynowotworowe) działanie. Na co może pomóc probiotyk Narine?

Trochę historii o bakteriach Narine

Bakterie Narine wyróżnił Levon Akopovich Erzinkyan, który był nie tylko naukowcem i wynalazcą, ale również twórcą Mikrobiologii Technicznej w Armenii.

Szczep tych bakterii został wyróżniony w 1964 roku po narodzinach jego wnuczki Narine.

Naukowiec badał bakterie acidophilus i wziął wtedy do przeanalizowania smółkę dziewczynki i udało mu się znaleźć bakterie, które nie występowały nigdzie w przyrodzie, czyli bakterie od człowieka dla człowieka.

W 1966 roku bakterie te przyjęła władza i zaleciła, aby obowiązkowo dodawać je do mleka w szpitalach dziecięcych, jako produkt, który wspomaga zdrowie dzieci.

Jednak Narine zyskał jeszcze większą popularność dzięki jednemu przypadkowi.

probiotyk.jpg
foto.shutterstock.com

Pewnego dnia czteroletnia wnuczka naukowca znalazła się na intensywnej terapii, a przyczyną była ostra infekcja jelitowa oraz dysbakterioza, ale leczenie nie pomagało i w związku z tym dziewczynka nie otrzymywała szans na przeżycie.

Dlatego też naukowiec zaczął podawać jej bakterie, które cały czas testował i dziewczynka odzyskała zdrowie, a produkt został nazwany Narine.

Badania tej bakterii przeprowadzano w Moskwie, Chabarowsku, Rydze oraz na Ukrainie i właśnie one wykazały bardzo dużą szerokość zastosowania, i w związku z tym umieszczono Narine w kompleksowym leczeniu chorych na raka, białaczkę oraz AIDS, a razem jest to 15 zaleceń metodycznych.

Narine jest także częścią programu rosyjskiego „Healthy Eating”, czyli listy produktów, która jest rekomendowana dla każdego Rosjanina zarówno zdrowego, jak i chorego.

Poza tym Narine został uznany wiele razy za najlepszy produkt mleczny w Japonii, Korei oraz krajach byłego ZSRR.

Probiotyk Narine – czym się wyróżnia?

Szczep bakterii, który jest używany do jego produkcji, jest nabywany od depozytu Centrum Drobnoustrojowego Akademii Nauk Republiki Armenii.

Natomiast we Włoszech szczep ten jest okresowo oczyszczany z możliwych mutacji, a używa się do tego zaawansowanego oraz nowoczesnego sprzętu technologicznego.

Narine charakteryzuje się wysoką aktywnością kolonijną w przewodzie żołądkowo –  jelitowym, ale też ma złożone działanie przeciwzapalne.

Aktywuje również proces oczyszczania organizmu, ale też skutecznie neutralizuje toksyny oraz skutki uboczne spożywanej żywności, a także substancji leczniczych i w tym również antybiotyków.

Ma również wysoką zdolność wytwarzania witamin, gdyż syntetyzuje nawet do 70% witamin w organizmie, a do tego jest odporny na antybiotyki, chemoterapię, jak i antyseptyczne leki.

Poza tym ma wysoką aktywność przeciwdrobnoustrojową oraz enzymatyczną wobec patogennych i oportunistycznych mikroorganizmów.

Warto również zwrócić uwagę na to, czym jest probiotyk.

Z języka greckiego „pro bios” oznacza „dla życia”.

Nazwa probiotyk dotyczy preparatów, które zawierają ściśle określone oraz specjalnie wyselekcjonowane żywe drobnoustroje, a mają one korzystny wpływ na mikroflorę organizmu, poprzez co mogą bardzo dobrze wpływać na zdrowie.

Są to drobnoustroje, które produkują kwas mlekowy należący do rodziny: Lactobacillus, Bifidobacterium, a także do drożdżaków Saccharomyces.

Dlaczego warto stosować Narine?

Narine ma pH równe 2,0, więc ma wysoką odporność na działanie żółci i kwasów, a do tego jest wyjątkowo aktywny w porównaniu z innymi probiotykami.

Jest wysoko odporny na działanie antybiotyków oraz chemioterapię, a jego skuteczność została potwierdzona podczas badań, które były prowadzone na ponad 40 000 osób w Japonii, Rosji i Armenii, a także w innych krajach Bliskiego Wschodu.

Był także nagrodzony i rekomendowany przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia i uznany za najlepszy produkt oczyszczający organizm oraz doprowadzający do zdrowia po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu.

narine-bakterie.jpg
foto.shutterstock.com

Poza tym był również badany przez Polską Akademię Nauk oraz wprowadzony do obrotu zarówno w Polsce, jak i Europie.

Produkowany jest on w postaci tabletek, kapsułek oraz proszku, a ten w proszku może być używany do przygotowywania kwaśnego mleka w domu.

Do tego w 2009 roku otrzymał II Medal Honoru Miecznikow „Za przyczynienie się do wzmocnienia zdrowia narodu”, a także Dyplom Europejskiego AEN P. Erlicha „Zdrowie jest najlepszym dobrem” i jest także częścią rosyjskiego programu „Healthy Nutrition – Health of the Nation”.

Zastosowanie Narine

Narine może być stosowany przy:

  • przewlekłej biegunce;
  • zapaleniu wyrostka robaczkowego;
  • utracie apetytu;
  • nudnościach, wymiotach, wzdęciach;
  • niestrawności pokarmowej;
  • wtórnej fermentopatii;
  • dziedzicznej neuropatii;
  • gnilnym zapachu;
  • bólach brzucha;
  • słabości;
  • atopowym zapaleniu skóry;
  • przewlekłych zaparciach;
  • profilaktyce dysbiozy na tle antybiotykoterapii;
  • dysbiozy jelitowej;
  • celiakii u dzieci;
  • alergicznym nieżycie nosa;
  • wrzodzie żołądka;
  • wrzodziejąco – martwiczym zapaleniu jelit;
  • hipopoliwitaminozie oraz przy przewlekłych chorobach żołądkowo – jelitowych, np. zapalenie jelit, zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Narine w onkologii

Narine znalazł również szerokie zastosowanie w onkologii.

Dysbakterioza jelita bardzo często występuje u osób chorych na raka w związku z radioterapią nowotworów złośliwych miednicy i jamy brzusznej.

Aby można było wyeliminować objawy kliniczne, które są związane z dysbiozą, Narine polecany jest pacjentom onkologicznym z różnymi nozologiami.

Duże znaczenie ma eliminacja dysbiozy u osób chorych na raka przed zabiegiem operacyjnym na jelicie, ponieważ to przyczynia się do zmniejszenia procentu pooperacyjnych powikłań ropnych.

W Centrum Badań Onkologii i Radioterapii Ministerstwa Zdrowia Republiki Armenii przetestowano Narine, ale też zaczęto go stosować w praktyce przedoperacyjnej u osób chorych na raka jelita grubego, a to przyczyniło się do zmniejszenia pooperacyjnych ropnych powikłań u tych pacjentów.

Na ochotnikach przeprowadzono badanie, które wykazało znaczny wzrost interferonu, a jest to istotny czynnik ochrony przeciwnowotworowej u osób zdrowych po zastosowaniu Narine.

Dzięki temu można stosować Narine w zapobieganiu nowotworom i to przeważnie osobom, które są zagrożone, a chodzi tu głównie o palaczy, osoby z przewlekłymi stanami zapalnymi narządów wewnętrznych, ale też z zaburzeniami regeneracji i innymi.

Z kolei współczesne badania pokazały, że kwasobakterie, ale też składniki ich ściany komórkowej mają działanie przeciwnowotworowe, ale też przyczyniają się do zmniejszenia guza, gdyż działają jako immunomodulator.

Sięgnij po więcej → NARINE w saszetkach lub NARINE 30 kapsułek

⇒ Czytaj także: PROBIOTYKI I PREBIOTYKI – JAK WPŁYWAJĄ NA ORGANIZM I CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

https://www.youtube.com/watch?v=nB8zp3rVkHg