CO NATO TESTOWAŁO NA SARDYNII? – PRZERAŻAJĄCY OBRAZ NISZCZENIA LUDZKOŚCI

Sardynia – jedna z najstarszych geologicznie i najbardziej intrygujących formacji ziemi w Europie, z unikatową florą i fauną oraz zabytkami, od kilkudziesięciu lat jest niszczona przez USA i NATO. Mieszkańcy pobliskiego poligonu Salto di Quirra, gdzie testowano broń i przeprowadzano kontrolowane wybuchy starej amunicji, od ponad 50 lat są narażeni na śmiertelne choroby. Wiele tajemniczych przypadków deformacji płodów, raka i zniszczenia środowiska, nazwano nawet „zespołem Quirry”…

Okupacja NATO

Zaraz po II wojnie światowej oddziały NATO zaczęły podbój Sardynii – tworząc na terenie całej wyspy liczne bazy wojskowe.

W Salto di Quirra (na północny-wschód od Cagliari) znalazł się nawet najważniejszy, zamknięty, militarny obszar wojskowy w Europie.

W sumie na powierzchni 24 tys. km2, czyli tyle, ile zajmuje mniej więcej 1/10 powierzchni terytorium włoskiego stworzono 16 wojskowych baz militarnych, które używano m.in. do testowania „eksperymentalnej” broni oraz przeprowadzania kontrolowanych wybuchów starej amunicji.

NATO-Sardynia.jpg
foto.123rf.com

W 2008 r. USA zakończyło 35 lat pobytu na wyspie, zamknęło doki dla okrętów podwodnych i bazę atomową w La Maddalena.

Mieszkańcy wyspy myśleli, że to koniec, ale jak się później okazało, był to dopiero początek…

Otóż NATO nie wycofało się z obszaru Sardynii, lecz utworzyło na jej ziemiach ogromne składy broni przeznaczonej do testowania oraz stworzyło sobie bazę treningową dla lotnictwa i marynarki wojennej.

To stąd też atakowano rakietami Libię.

Bazy NATO zajmują w sumie 1/3 terytorium wyspy i wód terytorialnych.

Podczas testów nowych nabojów, bomb, rakiet i dronów oraz ćwiczeń na morzu, odcinane od rybołówstwa i nawigacji jest całe wybrzeże dookoła Sardynii.

Liczne eksperymenty wojskowe zniszczyły okoliczne środowisko – od ziemi po wodę i powietrze, ale także i zdrowie tysięcy ludzi…

Bomby i wady wrodzone

Córka Marii Teresy Farci urodziła się na włoskiej wyspie Sardynii z częściowo odsłoniętym mózgiem i kręgosłupem tak zniekształconym, że jej matka nigdy nie pozwoliła, aby opublikowano publicznie jej zdjęcie.

To był tylko jeden z wielu tajemniczych przypadków deformacji płodu i raka, które nazwano „zespołem Quirry”.

W tym samym roku, kiedy narodziło się dziecko Marii, w tym samym mieście zlokalizowany w pobliżu poligonu Quirra, jedna czwarta urodzonych dzieci również cierpiała na kalectwo.

Niektóre matki zdecydowały się nawet na przerwanie ciąży.

W pierwszym swoim telewizyjnym wywiadzie Maria Teresa powiedziała zagranicznemu korespondentowi, że była w ciąży, gdy potężna bomba eksplodowała na strzelnicy Quirra, okrywając olbrzymimi obłokami pyłu pobliskie wioski i miasteczka.

NATO-Quirra.jpg
foto.123rf.com

Z czasem zaczęto obserwować również masowy wzrost przypadków nowotworów wśród pasterzy, którzy wypasali swoje zwierzęta w pobliżu strzelnicy oraz wzrost dziwnych chorób deformujących owce i kozy.

Baranki rodziły się z oczami z tyłu głowy lub w ogóle bez oczu, owce miały po sześć nóg i inne zwyrodnienia.

Analizy przeprowadzone przez służbę zdrowia wykazały, że u aż  u 65% hodowców pracujących wokół bazy wojskowej Quirra wykryto poważne schorzenia nowotworowe atakujące zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Podejrzane materiały

Co wojska wystrzeliwują w bazach na Sardynii?

Niedawne śledztwo parlamentarne wykazało, że w Quirra wystrzelono 1887 rakiet MILAN wyprodukowanych we Francji, które zawierają tor.

Wdychanie pyłu radioaktywnego i bardzo toksycznego toru jest znane z tego, że zwiększa ryzyko raka płuc i trzustki.

Obecność toru stwierdzono jednak także w mleku, mięsie, serze i miodzie.

Dr Maria Antonietta Gatti, ceniona biochemiczka przeprowadziła wiele analiz próbek ziemi zebranej z okolic terenów wojskowych, gdzie dokonywano prób broni.

Znaleziono w nich m.in. wysokie poziomy stali, żelaza, mosiądzu, wolframu i aluminium, które powodują wiele patologii, w tym choroby Alzheimera i nowotwory.

Okazało się również, że zarówno w ziemi, jak i w wodzie znaleziono duże ilości kadmu, ołowiu, antymonu i napalmu, pochodzące z zakopanych odpadów.

Odkąd Sardynia stała się swoistym poligonem NATO znacznie wzrosła ilość zachorowania na raka, szczególnie białaczki, nowotworów tarczycy i różne choroby systemu odpornościowego.

Od dawna mówi się o ogromnym skażeniu środowiska metalami ciężkimi i zubożonym uranem na Sardynii.

Rząd zarabia gigantyczne pieniądze

Lata śledztw dziennikarskich i medycznych doprowadziły do ​​szóstki generałów i dwóch pułkowników oskarżonych o naruszenie obowiązku dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo żołnierzy oraz ludności cywilnej.

Jak na razie pozostają oni bezkarni…

Przeciek dokumentu z 2003 r. zdradził, że rząd Włoch zarabia ok. 64 000 dolarów na godzinę za wynajmowanie terenów wyspy, aby m.in. wojska NATO mogły na nich testować broń i realizować tajne akcje militarne.

Biorąc pod uwagę, że bazy są wynajmowanie przez kilkanaście dni bez przerwy, to włoski rząd jest w stanie zarobić ponad milion euro dziennie.

Mieszkańcy wyspy są przerażeni, wiedzą, że żyją na tykającej bombie.

Idylliczny krajobraz zastąpiono toksycznymi odpadami, w powietrzu unoszą się toksyczne substancje, a ludzkości przyszło życiem płacić za interes państwa…

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.