ODMOWA SZCZEPIEŃ COVIDOWYCH WE FRANCJI BĘDZIE TRAKTOWANA JAK PRZESTĘPSTWO?!

Francuski rząd przygotowuje się do wprowadzenia obowiązku szczepienia Covid-19 dla wszystkich w wieku 24-59 lat. Czy to oznacza, że ​​odmowa szczepienia może stać się przestępstwem?

Po tym, jak premier Jean Castex ogłosił, że będzie naciskał na obowiązkowe szczepienia osób starszych, lekarzy i pielęgniarek, francuski Senat wyraził chęć rozszerzenia tego środka na WSZYSTKICH młodych i dorosłych w średnim wieku – od 24 do 59 lat.

Rządowy organ opublikował raport ze Wspólnej Misji Informacyjnej, zalecając obowiązkowe szczepienia wszystkich dorosłych w wieku młodym i średnim, ponieważ może to znacznie obniżyć wskaźniki hospitalizacji i zgonów z powodu koronawirusa.

Obowiązkowe szczepionki są forsowane częściowo dlatego, że Francja pozostaje w tyle za innymi krajami europejskimi w ich wprowadzaniu, przy czym mniej niż jedna czwarta osób w wieku 30-49 lat została zaszczepiona, a tylko połowa 50-64 lat otrzymała szczepionkę.

Taki stan nie spodobał się rządowi, a może i koncernom farmaceutycznym, które liczą na zyski.

Rząd rozważa również przesłanie lekarzom list osób, które nie przyjęły szczepionki, aby można było ich zmusić do jej otrzymania.

To nie pierwszy raz, kiedy Francja rozważa wprowadzenie przymusowych środków, aby obywatele przyjęli szczepionkę.

W grudniu zaproponowano projekt ustawy, która zakazywałaby osobom nieszczepionym możliwości korzystania z podstawowych usług, takich jak transport publiczny.

Proponowane prawo nakazywało obywatelom posiadanie przy sobie dowodu na negatywny wynik testu na Covid lub „leczenie profilaktyczne, w tym przyjęcie szczepionki” w celu „dostępu do transportu lub do niektórych lokalizacji, a także do pewnych czynności”.

Jednak ustawa została wycofana po ostrych protestach.

Być może Francuzi tak samo zareagują na perspektywę obowiązkowych szczepień.

⇒ Czytaj także: FRANCJA GROZI PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA WPROWADZENIEM OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.