OLEJ Z KRYLA – NA WZMOCNIENIE SERCA, MÓZGU I NIE TYLKO

Olej z kryla antarktycznego jest mało znany, a wielka szkoda. Jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale też fosfolipidów, choliny oraz wielu innych substancji. Doskonale wspomaga pracę mózgu i serca, ale to nie jedyne jego zalety. Poznaj olej, który poprawi Twoje zdrowie.

Morski pancerzowiec

Kryl to morski pancerzowiec, który ma 86 gatunków i można go znaleźć w wodach oceanicznych.

Takim najbardziej znanym przedstawicielem kryla jest kryl antarktyczny, który żyje przeważnie w krystalicznie czystych wodach Oceanu Południowego.

kryl.jpg
foto.shutterstock.com

Ma niewielkie rozmiary i wagę do dwóch gramów, a długość około sześciu centymetrów.

Jest pożywieniem morskich ptaków, wielorybów oraz fok.

Składniki i właściwości oleju z kryla

Poziom kwasów tłuszczowych, które pochodzą z kryla antarktycznego, we krwi wzrasta bardzo powoli i stabilnie, a poprzez to utrzymują się w organizmie nawet przez 12 godzin.

Jednak kwasy tłuszczowe występujące w oleju z kryla mogą być w formie fosfolipidów, a poprzez to są lepiej przyswajalne niż te kwasy, które znajdują się w olejach pochodzących z ryb, np. z wątroby rekina albo w tranie, a one dostarczane są w formie trójglicerydów oraz estrów etylowych.

Jeśli chodzi o kwasy omega-3, omega-6, omega-9, EPA oraz DHA, to mają one bardzo dobry wpływ na pracę i funkcjonowanie mózgu.

olej-z-kryla.jpg
foto.shutterstock.com

Na przykład kwas omega-3 jest podstawą budowy wszystkich komórek organizmu.

Te nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają także pozytywnie na działanie wzroku oraz obwodowego układu nerwowego.

Poza nienasyconymi kwasami tłuszczowymi w oleju z kryla występują także silne antyoksydanty, które hamują działanie wolnych rodników, niekorzystnie wpływających na wszystkie komórki organizmu człowieka.

Takie połączenie kwasów tłuszczowych i antyoksydantów sprawia, że olej z kryla ma korzystne działanie na pracę serca i wątroby, ale też chroni stawy przed stanami zapalnymi.

Poza tym olej ten łagodzi stany zapalne, poprawia zdolność koncentracji i zapamiętywania, a do tego chroni przed chorobą Alzheimera, nadciśnieniem oraz wspomaga wzrok i podnosi odporność organizmu.

dobry-wzrok.jpg
foto.shutterstock.com

Cennym składnikiem oleju z kryla jest również cholina, której niedobory w organizmie mogą przyczyniać się do rozwoju miażdżycy, choroby serca oraz choroby wątroby.

Następnym składnikiem są fosfolipidy, które, jak się okazuje, są podstawowym składnikiem błony komórkowej, ale również regenerują wątrobę.

zdrowa-wątroba.jpg
foto.shutterstock.com

W skład oleju wchodzi również astaksantyna, która jest najsilniejszym znanym antyutleniaczem i jest odpowiedzialna za usuwanie z organizmu wolnych rodników, a do tego ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Olej z kryla mogą stosować nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci.

Poza tym jest wskazany dla sportowców, ponieważ regeneruje organizm oraz mięśnie po intensywnym wysiłku fizycznym, ale też wpływa na wytrzymałość i wydolność.

Mogą go również stosować osoby zmęczone albo te, które dużo pracują, gdyż wzmacnia koncentrację oraz poprawia pracę mózgu, ale też chroni przed skutkami stresu i, o czym już była mowa, regeneruje organizm.

Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie go przez seniorów, ponieważ pozytywnie wpływa na układ nerwowy, spowalnia procesy starzenia się organizmu, a także degenerację komórek i do tego wpływa na regulowanie poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Natomiast kobietom pomaga regulować gospodarkę hormonalną, łagodzi bóle miesiączkowe oraz objawy zespołu przedmiesiączkowego, ale też wpływa korzystnie na włosy, skórę i paznokcie.

Z kolei u dzieci ma korzystny wpływ na pracę i rozwój mózgu.

Przeciwwskazania

Olej z kryla jest bezpieczny w stosowaniu nawet przez dzieci, ale nie wolno przekraczać dziennej zalecanej dawki.

Warto także pamiętać, aby kupować sprawdzony produkt, który nie będzie miał w swoim składzie innych substancji oraz wypełniaczy.

Czytaj także: KWASY TŁUSZCZOWE OMEGA-3, 6 I 9 – ZACHOWAJ ZDROWE PROPORCJE

♦ Twoje wsparcie rozwoju portalu ⇒ KLIK

♦ Współpraca reklamowa ⇒ [email protected]

♦ Ujawnij światu swą działalność, produkty itd. – dodaj swoje ogłoszenie ⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.