JAK ZROBIĆ ODŻYWCZY OLEJEK Z MNISZKA LEKARSKIEGO?

Olejek z mniszka lekarskiego odżywia, nawilża i wspomaga gojenie się skóry. Może być stosowany jako olejek do twarzy, do spierzchniętych ust, olejek na odparzenia dla dzieci, na oparzenia, na ugryzienia owadów i nie tylko. Jak go zrobić? Oto praktyczny poradnik.

Korzyści z mniszka lekarskiego dla skóry

Kwiaty mniszka lekarskiego są pełne przeciwzapalnych przeciwutleniaczy, polifenoli, flawonoidów i minerałów, które wspierają i chronią komórki, łagodzą podrażnienia i odżywiają suchą skórę.

Na przykład to badanie wykazało, że wyciągi z kwiatów mniszka lekarskiego i liści chronią przed fotostarzeniem i starzeniem związanym z promieniowaniem UVB (starzenie się na poziomie komórkowym).

Dlatego też olejek z mniszka lekarskiego można stosować jako:

  • Pierwsza pomoc – przy skaleczeniach, zadrapaniach, oparzeniach, oparzeniach słonecznych, ukąszeniach owadów i innych drobnych podrażnieniach skóry.
  • Pielęgnacja twarzy i ust – może być stosowany samodzielnie jako odżywczy i nawilżający olejek do twarzy.
  • Antidotum na pieluszkowe odparzenia i wysypkę.
  • Nawilżenie dla skóry suchej lub spierzchniętej – ze względu na właściwości kojące i pielęgnujące olejek z mniszka lekarskiego jest często stosowany w nawilżających kremach do rąk.
  • Ból mięśni lub olejek do masażu – pomoże rozluźnić mięśnie.

Jak zrobić olejek z mniszka?

Składniki:

  • 2 szklanki świeżo zebranych kwiatów mniszka lekarskiego
  • 1 szklanka oleju np. mieszanki 50/50 oleju jojoba i oliwy z oliwek, ale możesz też użyć innego oleju, takiego jak z awokado, pestek moreli, tamanu lub olej kokosowy.

Przygotowanie:

W suchy, słoneczny dzień zbierz 2 szklanki kwiatów mniszka lekarskiego z obszaru, który nie został spryskany pestycydami.

Rozłóż zebrane kwiaty mniszka lekarskiego na czystym ręczniku na 12-24 godziny, aby wyschły.

Gdy kwiaty mniszka wyschną, umieść je w czystym słoiku o pojemności 500 ml i zalej je olejem. Upewnij się, że kwiaty są w pełni nim pokryte.

Słoik przykryj kawałkiem materiału (np. gazą) lub filtrem do kawy i zabezpiecz gumką.

Umieść ręcznik kuchenny na dnie garnka i włóż do niego słoik. Dodaj tyle wody, aby zakryła około połowę słoika i ustaw na kuchence do podgrzewania przez 12-24 godziny. Nie zakrywaj garnka!

Co jakiś czas sprawdzaj poziom wody w garnku i uzupełniaj ją w razie potrzeby.

Po upływie 12-24 godzin możesz wyjąć słoik i pozostawić go w temperaturze pokojowej na 3-4 dni.

Następnie przecedź olej przez gazę lub sito o drobnych oczkach i pozostaw olej na kilka godzin. Jeśli w olejku jest woda (z kwiatów mniszka lekarskiego), zbierze się ona na dnie słoika. Wówczas ostrożnie wylej olej z wierzchu do innego słoika.

Twój olejek z mniszka lekarskiego jest teraz gotowy do użycia. Możesz przechowywać go w chłodnym miejscu do 12 miesięcy (najlepiej w lodówce).

⇒ Czytaj także: BADANIA POTWIERDZAJĄ – MNISZEK LEKARSKI ZABIJA RAKA!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.
P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.