BADANIA POTWIERDZAJĄ – MNISZEK LEKARSKI ZABIJA RAKA!

Mniszek lekarski, czyli popularne „dmuchawce”, które uciążliwie porastają trawniki, okazują się być wspaniałym lekarstwem w walce z rakiem. Niedawno grupa kanadyjskich naukowców odkryła, że to skuteczne zioło, może pomóc nam naturalnie pokonać chorobę nowotworową i to bez skutków ubocznych. A pierwsze efekty widać po upływie zaledwie 48 godzin!

Dobroczynność mniszka lekarskiego

W tradycyjnej medycynie ludowej korzeń mniszka lekarskiego stosowano w celu stymulowania pracy wątroby oraz jako pomoc przy rozkładzie tłuszczu podczas trawienia i wsparcie procesów wydalania odpadów.

mniszek-lekarski.jpg
Korzeń mniszka lekarskiego fot.depositphotos.com

Mniszek lekarski powszechnie stosowany był również w leczeniu chorób wątroby, chorób nerek i śledziony.

Liście tego zioła zawierają dużo kwasu foliowego, magnezu, fosforu, miedzi, witaminy A, witaminy C, witaminy E (alfa-tokoferolu), witaminy K, tiaminy, ryboflawiny, witaminy B6, wapnia, żelaza, potasu i manganu.

Projekt „Dandelion Root”

W 2009 roku naukowcy z University of Windsor rozpoczęli prace w ramach projektu Dandelion Root, w celu zbadania przeciwrakowego działania ekstraktu z korzeni mniszka lekarskiego przeciwko komórkom nowotworowym.

Zainteresowanie właściwościami leczniczymi korzenia mniszka lekarskiego zaczęło się, gdy 72-letni John DiCarlo powiedział swojemu lekarzowi, że wyleczył się z białaczki, pijąc herbatę z korzenia mniszka lekarskiego.

mniszek-lekarski.jpg
Herbata z mniszka lekarskiego foto.123rf.com

Dicarlo został przyjęty do szpitala z ostrą białaczką.

Choroba nie reagowała na agresywne leczenie, dlatego pacjent został odesłany do domu, aby w otoczeniu rodziny przeżyć swe ostatnie dni.

W tym czasie DiCarlo pił codziennie ową ziołową herbatę.

Po czterech miesiącach okazało się, że choroby już nie ma, a pacjent jest wolny od raka.

Niewiarygodna poprawa stanu zdrowia śmiertelnie chorego pacjenta zafascynowała onkologów i naukowców.

Natychmiast zaczęli badać tę herbatę, aby zobaczyć, jak zareagują na nią inni pacjenci, jednak w swoich badaniach byli dość sceptyczni.

To, co się wydarzyło i potwierdziło w trakcie prac nad projektem, zaskoczyło wszystkich…

Mniszek lekarski zabija raka!

Od rozpoczęcia tego projektu naukowcom udało się z powodzeniem ocenić korzystne działanie prostego naparu z korzenia mniszka lekarskiego w zwalczaniu różnych typów komórek nowotworowych u człowieka.

W laboratorium zaobserwowano jego skuteczność przeciwko komórkom białaczki limfocytowej z dużych ziarnistych limfocytów T, rakowi okrężnicy, rakowi trzustki, czerniakowi oraz przewlekłej białaczce mielomonocytowej.

Odkryto, że korzeń mniszka ma na nie wyjątkowo silny wpływ i nie uszkadza przy tym zdrowych komórek.

Ponadto badania potwierdziły skuteczność herbaty z korzenia mniszka u myszy z przeszczepionymi ludzkimi komórkami raka okrężnicy.

W ciągu zaledwie 48 godzin ponad 70% komórek nowotworowych uległo samozniszczeniu we wszystkich dziewięciu pobranych próbkach krwi.

Cały czas trwają badania, które mają na celu ustalenie optymalnej dawki naparu z korzenia mniszka lekarskiego dla pacjentów z chłoniakiem i białaczką.

Naukowcy już są podekscytowani tym fenomenalnym odkryciem.

To wielki przełom w naturalnych terapiach leczenia nowotworów.

Okazuje się, że po raz kolejny natura może być skutecznym, a przy tym tanim i bezpiecznym dla zdrowych komórek środkiem, który pokona raka.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.