PASZPORTY COVIDOWE PRZYJĘTE PRZEZ PARLAMENT EUROPEJSKI

W Unii Europejskiej powstał pomysł, aby wprowadzić tzw. paszporty covidowe i zostały one już przyjęte przez Parlament Europejski. Co z wolnością wszystkich ludzi, prawem do decydowania, czy chcą się zaszczepić, a czy nie? Przecież wymaganie takich paszportów będzie zmuszaniem obywateli do szczepień oraz decydowaniem o tym, gdzie może wejść albo pojechać.

PE przyjmuje paszporty covidowe

Pod koniec kwietnia 2021 roku Parlament Europejski zagłosował za wydaniem tzw. paszportów covidowych, czyli certyfikatów szczepionkowych w Unii Europejskiej.

Europosłowie chcieliby, aby te certyfikaty, które potwierdzałyby możliwość swobodnego przemieszczania się po Europie w czasie pandemii, obowiązywały nie dłużej niż przez rok.

Teraz Parlament Europejski ma rozpocząć negocjacje z Radą Unii Europejskiej.

Paszport covidowy mógłby być wydawany w formie cyfrowej albo papierowej i będzie stanowił potwierdzenie, że określona osoba jest zaszczepiona na Covid-19 albo niedawno miała negatywny wynik testu lub wyleczyła się za koronawirusa.

Dlaczego chcą wprowadzić paszporty covidowe?

Bo miałoby to ułatwić poruszanie się po Unii Europejskiej.

Poza tym europosłowie chcą również zmienić nazwę tych paszportów na „unijny certyfikat Covid-19”, zamiast tego, który zaproponowała Komisja Europejska, czyli „cyfrowy zielony certyfikat”.

Za wprowadzeniem tej rezolucji było 540 głosów, przeciw – 119, a wstrzymało się 31 osób.

Brak paszportu covidowego oznacza brak korzystania z pewnych swobód

Komisarz ds. sprawiedliwości – Didier Reynders uważa, że w związku z tym, iż ludzie tęsknią za normalnym życiem, to grozi nam pewnego rodzaju fragmentaryzacja, a także wiele różnych rozwiązań krajowych.

Poprzez to powstałoby wiele dokumentów, które trudno byłoby zweryfikować i dlatego stwierdził, że takie paszporty są potrzebne dla całej Unii Europejskiej.

Ten dokument miałby ułatwić, a czasami nawet pozwolić na przemieszczanie się po Europie i to już przed wakacjami.

Jeroen Lenaers z Grupy EPL stwierdził, że jest to zaświadczenie, które zapewnia równość, a to oznacza, że też nikogo nie dyskryminuje, gdyż nie każdy będzie musiał się zaszczepić, aby dostać paszport covidowy, ponieważ może być ozdrowieńcem albo wykonać test.

Jednak tutaj pojawia się pewien problem, ponieważ w różnych krajach testy mają różną cenę.

W związku z tym nie każdego będzie stać, aby robić testy na Covid-19.

Tutaj można zadać sobie pytanie – gdzie jest równość oraz brak dyskryminacji?

Jeśli wejdą paszporty covidowe, to ich brak w dużym stopniu utrudni życie wielu ludziom.

Według Parlamentu Europejskiego osoby, które będą miały paszporty covidowe, nie będą musiały podlegać dodatkowym ograniczeniom podczas podróżowania – kwarantanna, samoizolacja albo testy.

Europosłowie zwracają również uwagę, że aby nie doszło do dyskryminacji osób niezaszczepionych, a także z powodów ekonomicznych, warto byłoby, aby kraje UE zapewniły powszechne, dostępne, a także terminowe oraz bezpłatne testy na Covid-19.

Parlament Europejski chce zagwarantować, aby paszport covidowy funkcjonował równocześnie z każdą inicjatywą państw członkowskich, które powinny także przestrzegać takich samych wspólnych ram prawnych.

⇒ Czytaj także: POLSKA BŁAGA UE O PASZPORTY COVIDOWE!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.