PŁUKANIE UST OLEJEM – KOMPLEKSOWA DETOKSYKACJA ORGANIZMU

Pochodzące z medycyny ajurwedyjskiej metodyczne płukanie ust olejem zyskało popularność na całym świecie dzięki doktorowi F. Karachowi. Doskonale oczyszcza organizm z toksyn, dlatego też chętnie sięgają po nią nawet zagraniczne gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow i Shailey Woodley. Ale sama detoksykacja to nie jedyne zalety ssania oleju.

Wielki powrót

Metoda ssania oleju czy też płukania ust olejem sięga tysięcy lat i jest starożytnym sekretem Ajurwedy, czyli „wiedzy o życiu”.

To właśnie z kulturywedyjskiejludzkość zaczerpnęła istotę wiedzy w tym temacie.

W medycynie ajurwedyjskiej uważa się, że jama ustna stanowi miejsce, w którym rozwijają się wszelkie choroby narządów wewnętrznych, dlatego też należy wcześniej zadbać o to, aby zanieczyszczenia z niej nie przedostały się w głąb naszego ciała.

Płukanie ust olejem umożliwia taką detoksykację i jest jednocześnie naturalnym wsparciem dla całego organizmu.

ssanie oleju
Prawo autorskie: wnaoki / 123RF Zdjęcie Seryjne

W szeregi współczesnej kultury, metoda ta wkroczyła za sprawą ukraińskiego onkologa dra F. Karacha.

W 1992 roku podczas obrad Związku Onkologów i Bakteriologów Akademii Nauk byłego ZSRR lekarz zaprezentował prostą, aczkolwiek jak sam twierdził, skuteczną terapię zimnotłoczonymi olejami.

Dobroczynne działanie tej kuracji dr Karach sprawdził sam na sobie, dzięki czemu po 15 latach cierpień, w ciągu trzech dni wyleczył zapalenie stawów oraz uwolnił się od przewlekłej choroby krwi.

W Polsce jednym z pierwszych popularyzatorów ssania oleju był prof. Michał Tombak autor książki „Droga do zdrowia”, znany zwolennik detoksykacji organizmu oraz naturalnych sposobów leczenia chorób.

Płukanie ust olejem – recepta na zdrowie

Zwolennicy płukania ust olejem lub też ssania go uważają, że tą prostą i naturalną metodą możemy usunąć z organizmu różne wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, które są bezpośrednią przyczyną wielu stanów zapalnych i schorzeń.

Jak działa olej?

Otóż podczas jego ssania dochodzi do wyciągania poprzez obecne w jamie ustnej naczynia krwionośne, toksyn i trucizn zalegających w organizmie.

Jednocześnie zawarte w ssanym oleju dobroczynne kwasy tłuszczowe są wchłaniane przez śluzówkę.

Kurację olejem z powodzeniem można stosować przy takich dolegliwościach jak:

 • bóle głowy
 • zapalenia zatok
 • zapalenia oskrzeli i migdałków
 • bóle gardła
 • bóle zębów
 • krwawienia dziąseł
 • katar
 • próchnica
 • przewlekłe choroby krwi
 • zakrzepica żył głębokich
 • przy trądziku
 • egzemie i łuszczycy
 • chorobach grzybiczych
 • dolegliwościach ze strony układu trawiennego
 • problemach z sercem
 • chorobach kobiecych
 • problemach z nerkami
 • zaburzeniach ze strony układu nerwowego
 • chorobach płuc.

Ponadto prof. Michał Tombak poleca stosowanie metody ssania oleju przy anemii, zapaleniach stawów oraz chorobach nowotworowych.

Co ważne, z samej kuracji można korzystać leczniczo w celu zwalczania istniejących schorzeń, jak i czysto profilaktycznie, chroniąc swój organizm np. przed rakiem lub zawałem serca.

Przebieg kuracji

Podczas stosowania tej metody, codziennie rano, jeszcze przed śniadaniem, należy wziąć do ust 1 – 2 łyżki oleju nierafinowanego najlepiej słonecznikowego lub sezamowego i ssać go między zębami (tak jak ssie się cukierka) przez 15 – 20 minut.

ssanie oleju
50362991 – palm oil bottles in market, burkina faso

Najlepiej będzie, jeśli olej dostanie się w każdą szczelinę i zakątek w jamie ustnej (wraz z migdałkami i gardłem), lecz należy pamiętać, że NIE WOLNO go połykać!

W ssanej cieczy znajdują się wszystkie toksyny i bakterie, które chcemy usunąć z organizmu.

W trakcie ssania olej zmienia swoją postać z oleistej na wodnistą ciecz w białym kolorze.

Jeżeli po wypluciu ciecz jest koloru żółtego, to jest to dla nas informacja, że ssanie trwało zbyt krótko.

Kiedy już wyplujemy olej, musimy dokładnie umyć zęby, język i wypłukać jamę ustną (najlepiej wodą z solą, która działa bakteriobójczo).

Warto poświęcić także chwilę na masaż dziąseł, który pobudzi krążenie i przepływ limfy.

Kurację można stosować raz lub dwa razy dziennie, przy czym należy pamiętać, że olej ssiemy na pusty żołądek albo kilka godzin po ostatnim posiłku.

Wyraźną poprawę stanu zdrowia i pierwsze efekty stosowania tej metody, w przypadku ostrych lub nagłych stanów zapalnych obserwuje się zazwyczaj w przeciągu 2-3 tygodni.

Przy schorzeniach chronicznych czas ten wydłuża się do roku.

Doktor Karach twierdzi, że płukanie ust olejem nie tylko leczy, ale również może wydłużyć nasze życie, potencjalnie nawet do 140 – 150 lat!

Książka Płukanie ust olejem -> kliknij

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.