PÓŁ-HUMANOIDALNY INDYJSKI ROBOT POLECI NA KSIĘŻYC

Pół-humanoidalny robot indyjskiej organizacji badań kosmicznych (ISRO) to jej najnowszy astronauta. Robot o imieniu Vyommitra poleci w kosmos, zanim Indie wypuszczą tam swoją pierwszą załogę pod koniec 2021 roku.

Próby lotu na Księżyc

Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) przygotowuje się do rozpoczęcia programu lotów kosmicznych dla człowieka.

We wrześniu 2019 roku indyjska agencja kosmiczna próbowała „dotknąć” powierzchni Księżyca, ale jej się to nie udało, gdyż łazik Vikram napotkał problem z hamowaniem.

Gdyby Vikram wylądował bezpiecznie, Indie byłyby czwartym krajem, który wylądował na Księżycu, zaraz za Rosją, USA i Chinami.

Tym razem, w ramach kolejnej misji kosmicznej Indii, na pokładzie statku kosmicznego Gaganyaan, który jest przystosowany do zmieszczenia do trzech osób, ma siedzieć pół-humanoidalny robot, który będzie w stanie wydać ostrzeżenia, jeśli zaobserwuje zagrożenie.

robot-indie.jpg
Źródło: Internet

Pełny program lotów Gaganyaan na obecnym etapie został podzielony na dwie bezzałogowe misje w grudniu 2020 r. i lipcu 2021 r., a także lot z załogą w grudniu 2021 r. lub w 2022 r.

Pół-humanoidalny robot Vyomitra

„Vyommitra” to nazwa, którą ISRO nadało swojemu „pół-humanoidalnemu” robotowi astronaucie, który będzie na pokładzie Gaganyaan podczas pierwszego lot w grudniu 2020 roku.

Robot ma szereg funkcji, w tym może sterować panelami przełączników w celu kontrolowania kapsuły, i może działać jako „towarzysz” podróży, przeprowadzając rozmowy z astronautami z dokładnym rozpoznawaniem ich i odpowiadaniem na ich zapytania.

Vyommitra jest dwujęzyczny, a jego pół-antropomorficzna natura będzie monitorować systemy kosmiczne i systemy podtrzymywania życia statku kosmicznego.

półhumanoidalny-robot.jpg
Źródło: Internet

Jego głównym celem jest jednak umożliwienie ISRO przetestowania wpływu lotu kosmicznego na ludzkie ciało, zanim agencja wyśle ​​astronautów na jednym ze swoich statków Gaganyaan.

Pół-humanoidalny robot będzie dokładnie symulować ludzkie funkcje w kosmosie i sprawdzi, czy system statku jest poprawny.

To nie pierwszy robot o ludzkim wyglądzie lub zdolnościach, który udał się w kosmos.

Rosyjski Skybot jako drugi humanoidalny robot znalazł się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej tuż po Robonaut 2.

NASA testuje roboty sferoidalne zwane „Astrobee”, które mają wspierać astronautów i działać jako asystenci.

Vyommitra jest jednak innowacyjnym podejściem w tej dziedzinie ze względu na wyraźny wysiłek włożony w to, by przypominała człowieka zarówno pod względem formy, jak i funkcji.

⇒ Czytaj także: W GALAKTYCE ISTNIEJE NAWET 36 CYWILIZACJI POZAZIEMSKICH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.