POLSKA I JEJ INSTYTUCJE ZAREJESTROWANE JAKO FIRMY

Polska, ale też jednostki budżetowe, służby specjalne czy też partie polityczne są zarejestrowane jako firmy. Jeśli są one zarejestrowane jako firmy, to można zadać sobie pytanie – co produkują, czym handlują oraz co sprzedają? Przecież firma powstaje, aby coś produkować i sprzedawać, a co produkują wyżej wymienione instytucje?

Wypowiedź obecnego premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki w 2017 roku na antenie TVP w programie „O co chodzi” powiedział: „jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

Jego cała wypowiedź na ten temat: „Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne. Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

To oznacza, że jesteśmy zarządzani przez kogoś z zagranicy i jak się okazuje, jest to już bardzo trudne do odwrócenia.

Polska jako firma

Polska została zarejestrowana w Nowym Jorku jako firma: POLAND REPUBLIC OF.

W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jest zarejestrowana jako podmiot POLAND REPUBLIC OF, a zarejestrowało ją polskie Ministerstwo Finansów.

W tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich skargę pewnego obywatela przekazał do zbadania Ministrowi Spraw Zagranicznych.

Według MSZ rejestracja Polski w systemie EDGAR nie ma żadnych prawnomiędzynarodowych konsekwencji dla statusu Rzeczypospolitej Polskiej, ale też nie nadaje jej charakteru firmy.

Polskie instytucje zarejestrowane jako firmy

Jako firmy w Polsce zostały zarejestrowane:

  • jednostki budżetowe, takie jak: Kancelaria Prezydenta, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Senatu, Kancelaria Sejm, Urząd Skarbowy, Policja, Ministerstwo Obrony, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Najwyższa Izba Kontroli, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia;
  • służby specjalne, takie jak: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego;
  • partie polityczne, takie jak: PiS, PO, Konfederacja (była również zarejestrowana partia Kukiz15, ale została już wykreślona).

policja firma

To, czy dana instytucja jest zarejestrowana jako firma, można sprawdzić na stronie:

⇒ Czytaj także: NADCHODZĄ OBOZY ŚMIERCI… – ŻYDOWSKA PRZEPOWIEDNIAWesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.