PREMIER AUSTRALII OBIECUJE, ŻE  SZCZEPIONKI COVID-19 BĘDĄ „OBOWIĄZKOWE I BEZPŁATNE”

Premier Australii Scott Morrison spodziewa się, że szczepionka Covid-19 będzie „obowiązkowa, na ile to tylko możliwe”, gdy tylko będzie dostępna. Chce również, by Australia była jednym z pierwszych krajów na świecie, którego obywatele otrzymają bezpłatną szczepionkę.

Szczepienia obowiązkowe i bezpłatne

Australijczycy będą jednymi z pierwszych na świecie, którzy otrzymają szczepionkę Covid-19, jeśli okaże się ona skuteczna.

To wszystko na mocy umowy między rządem Australii a brytyjską firmą farmaceutyczną AstraZeneca.

Zgodnie z umową każdy Australijczyk będzie mógł bezpłatnie otrzymać oksfordzką szczepionkę przeciwko Covid-19, jeśli testy okażą się pomyślne, bezpieczne i skuteczne.

Premier Scott Morrison powiedział, że proces jej testowania na Uniwersytecie Oksfordzkim jest w fazie trzeciej i potrzeba więcej pracy, aby udowodnić wykonalność masowych szczepień.

Australijski premier twierdzi, że szczepionka oksfordzka jest jedną z najbardziej zaawansowanych i obiecujących na świecie, a w ramach umowy z koncernem AstraZeneca kraj zapewni do niej wczesny dostęp każdemu Australijczykowi.

Jeśli ta szczepionka okaże się skuteczna, od razu wyprodukujemy i dostarczymy szczepionki o własnych siłach i udostępnimy ją bezpłatnie 25 milionom Australijczyków.

Jednak nie ma gwarancji, że ta lub jakakolwiek inna szczepionka odniesie sukces, dlatego kontynuujemy dyskusje z wieloma stronami na całym świecie, jednocześnie wspierając naszych własnych badaczy w poszukiwaniu szczepionki.

Korzystamy z porad najlepszych australijskich specjalistów medycznych i naukowych, aby zapewnić, że działania rządu w zakresie doboru, produkcji i zakupu szczepionek i terapii Covid-19 są oparte na najlepszej dostępnej wiedzy – zaznacza Morrison.

Australijski rząd wydał również strategię szczepień i leczenia Covid-19, kierowaną przez grupę ekspertów medycznych i branżowych.

Pierwsze działania w ramach tej strategii to podpisanie listu intencyjnego z firmą AstraZeneca w sprawie dostarczenia szczepionki przeciwko Covid-19 z Uniwersytetu Oksfordzkiego do Australii oraz umowy na materiały eksploatacyjne z firmą Becton Dickinson na dostawę igieł i strzykawek.

List intencyjny dotyczy rozwoju, produkcji i dystrybucji szczepionek.

Zobowiązuje się do produkcji szczepionki w Australii, z zastrzeżeniem jej bezpieczeństwa i skuteczności.

Ostateczna formalna umowa będzie obejmowała szczegóły dystrybucji, czas i cenę szczepionki, jednak zostanie ona udostępniona wszystkim Australijczykom bezpłatnie.

Koncern bez odpowiedzialności

Australia zainwestowała już 333 miliony dolarów w szczepionki, terapie i leki na walkę z koronawirusem – w tym 256 milionów dolarów w koronawirusowe szczepionki.

Premier Morrison powiedział również, że pracuje również nad zapewnieniem wczesnego dostępu do szczepionki „dla krajów na Pacyfiku, a także dla partnerów regionalnych w Azji Południowo-Wschodniej”.

Co ciekawe, premier zapewnia, że szczepionka będzie stosowana wówczas gdy potwierdzone zostaną jej skuteczność i bezpieczeństwo, a tymczasem firma farmaceutyczna, z którą zawarto porozumienie, nie będzie ponosić odpowiedzialności za potencjalne skutki uboczne.

Chodzi o to, że dyrektor wykonawczy z firmy farmaceutycznej AstraZeneca uznał, iż firma po prostu nie może ryzykować, że za kilka lat szczepionka wykaże skutki uboczne i koncern będzie musiał ponieść koszty odszkodowań.

Dlatego w zawartych umowach na dostawę szczepionki przyjęto zapis o zwolnieniu z odpowiedzialności kontraktowej.

⇒ Czytaj także: KONCERN PRODUKUJĄCY SZCZEPIONKI COVID-19 ZWOLNIONY Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UBOCZNE!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.