PROJEKT THE LINE – PODZIEMNE MIASTO PRZYSZŁOŚCI DLA BOGACZY

Projekt The Line to pomysł księcia Muhammada ibn Salmana, który chce wybudować na arabskiej pustyni nowe miasto przyszłości. Ma ono być największym, ale też najbardziej futurystycznym miastem na Ziemi. Jak duże ma być to miasto i kto będzie mógł w nim zamieszkać?

Ekologiczne miasto przyszłości

Najnowszy projekt The Line ma być najważniejszy w historii urbanistyki, a jego najważniejsze założenia to: żadnych samochodów, komunikacja miejska, która będzie obsługiwana przez sztuczną inteligencję, a także ochrona środowiska naturalnego.

Projekt ten zakłada, że miasto to ma powstać do 2030 roku i ma mieć 170 km, z czego jego większa część będzie znajdowała się pod ziemią.

Docelowo The Line ma mieć powierzchnię, która będzie 50 razy większa od Warszawy, a do tego w jego granicach oraz w dodatkowych 8 000 kilometrów kwadratowych mają znaleźć się krainy turystyczne, gdzie będzie można podziwiać cuda przyrody, których nie spotka się w żadnym innym miejscu na Ziemi.

Ma tam być 50 wysp oraz wulkany, rafy koralowe, a także dzika przyroda i wszystko to, czego człowiek może sobie tylko zapragnąć.

Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?

Książę Muhammad ibn Salman jest następcą tronu Saudów i to on przedstawił nowy projekt w ramach Neom pod nazwą The Line.

Ma on stanowić linię bardzo szybkiej komunikacji, która będzie rozciągała się na 170 kilometrach.

Przy tej linii mają powstawać nowe miasta przyszłości.

The Line będzie stanowiło ich bardzo ważny szlak komunikacyjny oraz najistotniejszy punkt.

Z kolei tracenie czasu na korki ma rozwiązać bez emisyjny transport podziemny, gdyż cały ten projekt ma być ekologiczny.

W mieście tym będzie mogło zamieszkać wiele ludzi, a docelowo ma tam być setki milionów ludzi.

Dzisiaj Dubaj jest pięknym krajem, o którym marzy wiele osób, ale Dubaj przy The Line będzie daleko w tyle.

Ponadto w mieście tym ma znajdować się flota autonomicznych samochodów oraz taksówek, a także Hyperloop i latające taksówki, które pozwolą na połączenie Arabii Saudyjskiej z całym światem.

Do tego każdego dnia mają tam być przeprowadzane eksperymenty, które będą miały na celu genetyczne modyfikowanie ludzi, co pozwoli nas zamienić w cyborgów.

Miasto będzie oświetlane przez sztuczny księżyc, który będzie oświetlał je nocą, aby nigdy nie zapadło w sen.

W przyszłości ma powstać również sztuczne słońce.

W Neom zostaną również wydzielone specjalne dzielnice, w których nie będzie obowiązywało arabskie prawo, które jest bardzo konserwatywne i tutaj będzie można pić alkohol, chodzić do różnych klubów, a nawet korzystać z usług pań do towarzystwa.

Miasto to ma być rajem na Ziemi dla bogatych turystów z całego świata.

Jeśli chodzi o edukację w tym mieście, to będzie ona zupełnie inna, gdyż uczniowie będą mogli korzystać z najnowszej technologii, do których zalicza się: 5G oraz 6G, a także roboty, projekty holograficzne, sztuczną inteligencję, superkomputery, a także interfejsy mózg-komputer – to ma umożliwić szybkie i skuteczne przyswajanie wiedzy, co będzie można potem wykorzystywać.

Najważniejsze cechy projektu

Do najważniejszych cech tego projektu zalicza się:

  • 170 kilometrów miasta, które będzie domem dla ponad miliona ludzi;
  • 38 000 nowych miejsc pracy do 2030 roku;
  • ultraszybka komunikacja miejska, która będzie obsługiwana przez sztuczną inteligencję, a która ma ze sobą łączyć poszczególne partie miasta;
  • zero emisji, a także samowystarczalność, gdyż miasto ma być zasilane przez odnawialne źródła energii;
  • koszt projektu to 500 mln dolarów.

Miasto The Line ma być podzielone na cztery dzielnice-odcinki, a będzie to:

  • Wybrzeże,
  • Pustynia przybrzeżna,
  • Góry,
  • Dolina Górska.

Ma ono mieć rozciągłość około 170 km pomiędzy wybrzeżem Morza Czerwonego a Górzystym północnym zachodem kraju, ale i tak wszystkie obiekty, które będą konieczne do tego, aby zaspokajać swoje podstawowe potrzeby, będą dostępne w odległości 5 minut pieszo od każdego domu.

Jeśli chodzi o dalsze podróże, to mają one być realizowane poprzez superszybką kolej podziemną, a także poprzez pojazdy autonomiczne.

To oznacza, że podróż z jednego końca miasta na drugi miałby trwać nie dłużej niż 20 minut, a to oznacza, że tzw. prędkość handlowa z uwzględnieniem postojów ma wynosić około 500 km na godz.

Do tego wszędzie ma być dużo zieleni, a budynki mają być zasilane tylko energią, która będzie pochodziła z tzw. czystych źródeł.

Budowa tej inwestycji ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

⇒ Czytaj także: W MEKSYKU POWSTANIE W 100% NATURALNIE SAMOWYSTARCZALNE MIASTO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.