MÓWIMY NIE CENZURZE INTERNETU! – PROTEST PRZECIW #ACTA2 – Odkrywamy Zakryte
MÓWIMY NIE CENZURZE INTERNETU! – PROTEST PRZECIW #ACTA2

Mówimy NIE cenzurze Internetu! Sprzeciwiamy się #ACTA2 – prawu, które zniszczy wolność słowa! Działając w porozumieniu z europejskimi aktywistami, w wielu miastach Polski i Europy, tego samego dnia będą organizowane protesty i marsze. Kiedy dokładnie? Dlaczego jest to być może ostatnia szansa na zmiany?

Europejski dzień dla wolności Internetu

23 marca 2019 roku – zaznacz na czerwono tę datę w kalendarzu, ponieważ będzie to być może ostatnia szansa na ocalenie Internetu, jaki znamy.

Tego dnia na ulice wielu miast Polski i Europy wyjdą tłumy, by wspólnie przemaszerować i zaprotestować przeciwko ACTA2 – cenzurze Internetu, przeciwko odebraniu nam wolności słowa.

Szczegóły wydarzenia można śledzić na bieżąco na FB profilu StopACTA2.Poland.

Powiedz NIE dla ACTA2!

Za kilka tygodni 751 posłów do Parlamentu Europejskiego, bezpośrednio wybranych, by reprezentować obywateli, będzie musiało zagłosować nad akceptacją ACTA2 jako unijnego prawa.

Na razie kraje członkowskie, Parlament Europejski i Komisja Europejska porozumiały się w Strasburgu w sprawie ostatecznej wersji dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

Według nowej dyrektywy zostaną zmienione zasady publikowania i monitorowania treści w Internecie.

Najbardziej kontrowersyjne zapisy dotyczą masowego filtrowania wszystkich treści zamieszczanych przez użytkowników sieci.

protest-ACTA2.jpg
foto.123rf.com

Czy wyobrażasz sobie świat, w którym każde słowo, jakie napiszesz w Internecie, zostanie skontrolowane przez sztuczną inteligencję, która zadecyduje, czy może być ono zamieszczone online?

Zaproponowane przepisy przewidują także, że platformy internetowe będą musiały płacić, jeśli korzystają z pracy artystów i dziennikarzy.

Poza tym mają zostać wprowadzone opłaty licencyjnej za korzystanie z dłuższych artykułów informacyjnych innych wydawców oraz zakaz rozsyłania podlinkowanych informacji w taki sposób, jak to było do tej pory.

Takie rozwiązania znoszą wolność słowa oraz godzą nie tylko w interesy medialnych gigantów, ale także niszczą niezależne media internetowe i ich twórców.

W ten oto sposób Unia chce faworyzować wielkie koncerny medialne, które będą mogły nas „karmić” tym, czym będą chciały, powróci CENZURA i wszechobecna KONTROLA.

NIE DAJMY SIĘ OMAMIĆ mrzonkami, że to dla naszego dobra, dla lepszej przyszłości!

Podkreślam 23 marca 2019 roku – zapamiętaj tę datę – to europejski dzień dla wolności Internetu, dzień, który zaważy także na przyszłości jego użytkowników!

Liczy się każdy protestujący głos – RAZEM możemy więcej!

Więcej o ACTA 2 w artykułach:

ACTA 2 – KONIEC INTERNETOWEJ WOLNOŚCI SŁOWA – NADCHODZI CENZURA!

ACTA 2 PRZYJĘTE! TO KONIEC WOLNOŚCI W INTERNECIE!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.