PROTESTY MEDYKÓW WE FRANCJI PRZECIWKO NAKAZOWI SZCZEPIEŃ

Przeciwko przymusowi szczepień we Francji protestują nie tylko „zwykli” obywatele. Na ulice wyszli także przedstawiciele personelu medycznego, którzy nie zgadzają się z rządowymi zmianami w sprawie ograniczania ludziom wolności.

Pracownicy ze szpitala we francuskim mieście Montélimar zorganizowali protest przeciwko nowym przepisom wobec przymusu szczepień przeciwko Covid-19.

Strajk został ogłoszony w czwartek 22 lipca 2021 roku przez związek zawodowy CGT-GHPP i dotyczy około 200 lekarzy i 1500 pielęgniarek w mieście.

Personel medyczny potępiał blokady i nakazy szczepień oraz skandował „liberté!” (wolność).

https://twitter.com/LEGENERAL_OFF_/status/1418580803982868485

Według najnowszych ustaw rządu wszyscy pracownicy medyczni, którzy mają kontakt z najbardziej narażonymi, muszą zostać w pełni zaszczepieni do 15 września, w przeciwnym razie stracą pensje, a nawet pracę.

Jesteśmy przeciwni obowiązkowym szczepieniom i przymusowi szczepionkowemu – powiedziała Elsa Ruillere, przedstawicielka lokalnych związków zawodowych. Nie ma wyboru między testami a szczepieniem: szczepienie jest obowiązkowe. Nie, nie zgadzamy się. Chcemy mieć wybór jak reszta świata i nie chcemy przymusowych szczepień.

Ruillere mówi, że jej organizacja popiera „wolną i świadomą zgodę” i co do zasady nie jest przeciwna szczepieniom, ale jest przeciwna ich przymusowi.

francja-protest.jpg
foto.depositphotos.com

Od połowy lipca trwają masowe protesty we Francji w związku z wprowadzanymi od 1. sierpnia zakazami dla niezaszczepionych (paszport szczepionkowy lub negatywny wynik testu będzie wymagany nie tylko w muzeach, kinach i na basenach, ale także w barach, restauracjach, pociągach dalekobieżnych, centrach handlowych o powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych i samolotach.

W sobotę 24. lipca w całym kraju protestowało 160 000 ludzi, skandując „wolność, wolność!”

Widoczne były również napisy „Precz z dyktaturą”, w odniesieniu do środków Macrona.

Demonstracje, które rozpoczęły się od początku lipca, gwałtownie rosną w siłę, a niedawne protesty zgromadziły około 50 000 osób więcej niż te, które odbyły się tydzień temu.

Jeden z większych protestów w sobotę, zorganizowany przez francuską partię nacjonalistyczną Les Patriotes, odbył się na placu Trocadero w Paryżu i zaapelował o więcej wolności i praw człowieka.

Podobne protesty rozpoczęły się w sobotę w całej Europie, a mianowicie w Rzymie i Atenach, gdzie ludzie sprzeciwiali się przymusowi szczepionek.

⇒ Czytaj także: GRECJA OGARNIĘTA MASOWYMI PROTESTAMI PRZECIW PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.