OPRACOWANO PSYLOCYBINOWY AEROZOL DO NOSA Z „MAGICZNYCH” GRZYBÓW NA DEPRESJĘ I PTSD

Psylocybinowy aerozol do nosa z „magicznych” grzybów, czyli środek zawierający psylocybinę jest już dostępny. Został opracowany, aby ułatwić mikro dawkowanie tego składnika, szczególnie osobom próbującym leczyć PTSD (zespół stresu pourazowego) lub depresję.

Psylocybinowy aerozol

PTSD i depresja są dwoma stanami, które mogą być leczone psylocybiną.

Dlatego też Silo Wellness, firma z Oregonu, której zespół ma doświadczenie w opracowywaniu metod dostarczania konopi indyjskich, stworzyła na Jamajce (gdzie psylocybina jest legalna) aerozol do nosa ze składnikiem halucynogennych grzybów do kontrolowanego dozowania, czyli do przyjmowania mikro dawek.

psylocybina.jpg
foto.shutterstock.com

Psylocybinowy aerozol do nosa przechodzi przez jelita, kierując się bezpośrednio do krwioobiegu przez błony śluzowe nosa i ostatecznie do wątroby w celu jego metabolizowania.

Dzięki temu pacjent nie odczuwa mdłości, co zwykle występuje podczas przyjmowania psylocybiny.

Becky Rotterman, farmaceutka z Missouri, doradca zarządu i inwestor Silo Wellness, podkreślił, że wielu pacjentów przyjmujących psylocybinę, szczególnie kobiety, skarżyło się na rozstrój żołądka lub wymioty podczas przyjmowania dużych dawek składnika „magicznych” grzybów.

Dlatego też opracowano spray, który pozwoli przyjąć odpowiednio odmierzoną dawkę bezpośrednio do nosa, bez obaw o stan żołądka.

Odpowiednia dawka

Kiedy pacjent przyjmuje psylocybinę, zadbanie o prawidłowe jej dawkowanie jest niezbędne.

Działanie pierwszej dawki przyjętej tradycyjnie zajmuje trochę czasu, więc często pacjenci przyjmują więcej psylocybiny, by zauważyć efekty, co niekoniecznie dla nich dobrze rokuje.

Alternatywa w postaci mikro dawek nie tylko zapobiega przyjmowaniu dużych dawek, ale także pozwala środkowi szybciej zadziałać.

spray-psylocybina.jpg
foto.shutterstock.com

Dzięki temu pod kontrolą pacjent może sam dostosować sobie dawkę leczniczą aż do pożądanych poziomów.

W ten oto sposób producentowi udało się także rozwiązać problem jednej z powszechnych skarg zgłaszanych przy przyjmowaniu halucynogennych grzybków: ich niedobry smak i rozstrój żołądka.

Uzdrowienie z „magicznymi” grzybami

Psylocybina od dawna jest testowana w leczeniu szeregu chorób  fizycznych i psychicznych, z których dwie najważniejsze to PTSD i depresja.

Uważa się, że ten składnik psychoaktywny stymuluje receptory w mózgu i potencjalnie uaktywnia mózg poprzez zwiększenie łączności neuronowej, pomagając leczyć traumę po urazach fizycznych lub psychicznych.

Z racji tego, że psylocybina i inne związki psychoaktywne występują w prawie 200 znanych gatunkach grzybów, ludzie ewoluowali wokół tych korzystnych związków chemicznych.

Użytkownicy psychodelików od wielu lat wiedzą, że mikro dawki psylocybiny z halucynogennych grzybów mogą dać duchowe, medyczne i terapeutyczne korzyści bez wysyłania użytkownika w psychodeliczną „podróż” jak w przypadku przyjmowania dużych dawek biomasy grzybowej.

⇒ Czytaj także: PSYLOCYBINA – SKUTECZNE ANTIDOTUM NA TRAUMĘ I DEPRESJĘ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.