PSZCZELA „MAŚĆ-CUD” NA WIELE DOLEGLIWOŚCI

Pszczela „maść-cud” to naturalne remedium na wiele dolegliwości. Pomoże pozbyć się włókniaków, zwalczy gangrenę, wrzody, oparzenia, czyraki, bóle stawów, zapalenie zatok, ropne zapalenie ucha, ropnie w gardle, egzemę, a nawet stany zapalne sutka. Jak ją przygotować i stosować? Oto odpowiedź.

Przygotuj domowe remedium

Do przygotowania pszczelej maści potrzebujemy:

Wlej oliwę do emaliowanego garnka, wrzuć wosk pszczeli i podgrzewaj powoli aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się wosku.

Następnie zmiażdż widelcem połowę żółtka i stopniowo dodawaj do mieszaniny wosku i oliwy.

wosk-pszczela-masc.jpg
foto.123rf.com

Wszystko dokładnie wymieszaj, zdejmij z palnika i odstaw na 10-15 minut.

Następnie przefiltruj płyn przez gazę, wlej do szklanego słoiczka i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

Gotową maść przechowuj w lodówce.

Pszczela „maść-cud” w praktyce

Pszczela maść jest bardzo skuteczna w wielu dolegliwościach.

Stwardniałe smarowidło dla lepszego rozsmarowania można delikatnie rozpuścić w gorącej kąpieli wodnej.

Można ją stosować w przypadku:

  • Zapalenia zatok – rozpuść łyżeczkę maści w kąpieli wodnej, a następnie za pomocą kroplomierza umieść po dwie krople w dziurkach nosa. Maść oczyszcza zatoki szczękowe i ściąga z nich ropę z ogromną siłą.

 

  • Zapalenie ucha (także ropne) – nasącz gazik rozpuszczoną maścią i włóż go do ucha. Jednocześnie posmaruj maścią obszar za uchem.

 

  • Stany zapalne gardła, migdałków, ropnie – smaruj szyję pszczelą maścią co godzinę, a ropień szybko pęknie i ustąpi stan zapalny.

 

  • Bóle żołądka, zapalenia jelit, jęczmień w okurozpuść pół łyżeczki maści w kąpieli wodnej i przyjmij taką porcję trzy razy dziennie przed posiłkiem.

 

  • Choroby kobiece, zapalenie sutka, włókniakirano i wieczorem rób okłady z nasączonego maścią gazika. Każdy okład należy pozostawić na minimum dwie godziny.

 

  • Oparzenia, rany, obrzęki, czyraki, ból zęba – zranione lub chore miejsce nasmaruj grubą warstwą maści, owiń bandażem i pozostaw na noc. W przypadku bólu zęba smarujemy pszczelą maścią bolący ząb oraz dziąsło.

 

  • Ból stawu kolanowego – nasmaruj kolana maścią na noc, a w dzień przykładaj w bolące miejsce kompresy z rozpuszczonej maści.

 

  • Słabe paznokcie – pszczela maść-cud doskonale wzmacnia płytkę paznokcia. Wystarczy przed pójściem spać dokładnie wetrzeć ją w paznokcie.

Czytaj także: BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO ( AVILIN ) – ZAPOMNIANE ANTIDOTUM NA WIELE DOLEGLIWOŚCI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.