Szczepionka Pfizer przeciwko koronawirusowi została powiązana ze znacznym zwiększonym ryzykiem rozwoju zakrzepowej plamicy małopłytkowej (TTP), rzadkiej choroby krwi, która jest śmiertelna, jeśli nie zostanie natychmiast leczona. O tym fakcie poinformowali niedawno izraelscy naukowcy.

TTP jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje powstawanie skrzepów krwi w różnych narządach ciała.

Według National Institutes of Health te skrzepy mogą ograniczać lub blokować przepływ krwi bogatej w tlen do kluczowych narządów, takich jak mózg, nerki i serce, powodując poważne problemy zdrowotne.

Naukowcy z Instytutu Hematologii w Shamir Medical Center powiedzieli, że zostali poinformowani o problemie po nagłym wzroście przypadków zakrzepowej plamicy małopłytkowej w kraju – cztery przypadki wykryte w ciągu jednego miesiąca w porównaniu do dwóch lub trzech przypadków rocznie.

Zespół medyczny izraelskich naukowców znalazł „chronologiczny związek” między szczepieniem przeciw Covid-19 firmy Pfizer a wystąpieniem objawów choroby.

Badacze podkreślili, że są to zarówno nowi pacjenci, jak i „starzy” pacjenci, u których choroba zaostrzyła się po długim okresie remisji.

W rezultacie zespół medyczny, kierowany przez dr Mayę Koren-Michowitz, zalecił, aby osoby, które przeszły TTP, były szczepione tylko za specjalną zgodą lekarza – a jeśli to zrobią, powinny być pod szczególną opieką kliniczną.

W komunikacie podano, że lekarze i pacjenci muszą być wyczuleni na objawy takie jak: osłabienie, zmęczenie, zaburzenia neurologiczne, krwotok i ból w klatce piersiowej.

Wezwano również „zdrowych ludzi”, którzy są zaszczepieni, aby zachowali czujność i natychmiast zwrócili się o pomoc medyczną, jeśli pojawią się u nich takie objawy.

Wczesna diagnoza i nowoczesne metody leczenia zwiększyły przeżywalność pacjentów z TTP z 10% w przeszłości do 80% obecnie.

Powinniśmy się spodziewać, że pojawi się o wiele więcej tego typu badań, ponieważ długoterminowe, niszczące skutki uboczne „szczepionek” staną się wkrótce niemożliwe do zignorowania.

Ale oczywiście wiele z tych skutków ubocznych pojawi się wiele miesięcy – jeśli nie rok lub dwa – po szczepieniu, więc większość ludzi nie połączy jednego z drugim…

⇒ Czytaj także: MEDYCY W NADZWYCZAJNEJ SESJI WS. ZWIĄZKU MIĘDZY CHOROBĄ SERCA A SZCZEPIONKAMI COVID

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.