SZWAJCARZY OBAWIAJĄ SIĘ TECHNOLOGII 5G

Szwajcarzy obawiają się technologii 5G, mimo że kraj ten szybko stał się liderem we wdrażaniu 5G w Europie (tylko w 2019 roku zainstalowano w nim ponad 2000 anten). Perspektywa niekorzystnego wpływu promieniowania bezprzewodowego na organizm ludzki wzbudziła duże obawy dotyczące technologii 5G w Szwajcarii i przez liczne protesty ograniczyła tempo rozwoju nowej technologii.

Nadwrażliwi i nieobojętni

W Szwajcarii, gdzie w 2019 roku rozpoczęto intensywne wdrażanie pierwszej fali technologii 5G, działającej na częstotliwości 3,5 GHz, osoby mieszkające w pobliżu nowych nadajników zgłaszają dolegliwości zdrowotne.

W Nyonie nad brzegiem Jeziora Genewskiego mieszka Anna Frusciante, która cierpi na nadwrażliwość elektromagnetyczną.

W dziennikarskim śledztwie dla Euronews kobieta zwróciła uwagę na liczbę nowych anten powstających w jej okolicy.

Według WHO osoby, które twierdzą, że cierpią na nadwrażliwość elektromagnetyczną, zgłaszają szereg problemów zdrowotnych, które wiążą się z narażeniem na częstotliwości elektromagnetyczne, takie jak promieniowanie z telefonów komórkowych.

Podczas gdy niektórzy zgłaszają łagodne objawy, takie jak wysypka i podrażnienie skóry, inni są tak poważnie dotknięci chorobą, że zmienia ona cały styl ich życia.

Anna martwi się niewidzialnymi skutkami, jakie na nią spływają z nowych masztów:

To jedna z najnowszych anten zainstalowanych w Nyonie. Znajduje się w samym centrum miasta, na budynku mieszkalnym. Jest również blisko budynku szkoły średniej – wyjaśniła.

Nadwrażliwość elektromagnetyczna kosztowała Annę (tak samo, jak około 10% populacji Szwajcarii) porzucaniem pracy i zmuszeniem przenoszenia się z miejsca na miejsce.

5g-szwajcaria.jpg
foto.depositphotos.com

W nowym miejscu Anna mieszka z matką od ponad roku, ale niedługo znowu się przeprowadzi:

W połowie kwietnia 2019 roku znowu nie mogłam zasnąć. Miałam kołatanie serca. Po trzech dniach byłam wyczerpany. Wtedy ktoś mi powiedział, że w Nyonie jest antena 5G. Spojrzałam na oficjalną mapę, spojrzałam na adres i okazało się, że ta antena jest 200 metrów od mojej sypialni. Włożyłam łóżko z powrotem do samochodu i wróciłam do spania w lesie, jak poprzednio, kiedy nie wiedziałam, jak się chronić – tłumaczyła kobieta.

W Szwajcarii nadwrażliwość elektromagnetyczna nie jest rozpoznawana jako choroba i jest trudna do wykrycia.

Diagnoza nie jest prosta, również badania nad niektórymi patologiami są trudne. A brak badań oznacza brak odpowiedniego leczenia dla pacjenta – twierdzi dr Philippe Tournesac i dodaje – Istnieje cała kategoria populacji, która jest narażona na fale elektromagnetyczne. Być może zobaczymy również ludzi, którzy nagle u siebie rozpoznają swoją nadwrażliwość.

Potrzebne są dalsze badania

Biolog Daniel Favre jest zdania, że ​​potrzebne są dalsze badania nad technologią 5G.

Podpisał apele przesłane do ONZ i Unii Europejskiej z prośbą o ponowną ocenę skutków zdrowotnych wprowadzanej sieci.

Daniel przyglądał się również wpływowi pól elektromagnetycznych na pszczoły.

Nagrywał dźwięki pszczół i je dokładnie analizował.

Okazało się, że kiedy blisko ula aktywne są telefony, dźwięki wydawane przez pszczoły stają się grubsze i intensywniejsze.

Gdy tylko telefony są wyłączone, kolonia powraca do normalnego hałasowania.

Dlatego też biolog sugeruje konieczność podjęcia dalszych, szerszych badań.

W Szwajcarii gminy i kantony walczą z dostawcami i rządem federalnym, który wystawił licencje na budowę infrastruktury 5G.

Gminy i kantony argumentują, że adaptacyjne anteny 5G emitują ze znacznie wyższą mocą szczytową, więc nie spełniają obecnych limitów narażenia, co prowadzi do większych zagrożeń dla zdrowia.

Kilka kantonów w Szwajcarii narzuciło już własne dobrowolne moratoria w sprawie 5G z powodu niepewności co do zagrożeń dla zdrowia.

Swisscom, największy operator komórkowy w kraju, powiedział, że rozumie „obawy często wyrażane w związku z nowymi technologiami”, ale twierdzi, że „nie ma dowodów na to, że promieniowanie z anten w określonych granicach wpływa na zdrowie ludzi”.

Jednak temu lakonicznemu stanowisku zaprzecza towarzystwo ubezpieczeniowe Swiss Re, które wyłącza z ubezpieczenia wszelkie szkody spowodowane promieniowaniem elektromagnetycznym.

Szwajcarskie Stowarzyszenie Lekarzy wydało opinię na temat 5G, argumentując, że należy stosować najsurowsze zasady prawne ze względu na pytania, na które nie ma odpowiedzi, o potencjał tej technologii do powodowania uszkodzeń układu nerwowego, a nawet raka.

Odbyły się też protesty przeciwko wdrożeniu tej technologii m.in. w Bernie, Zurychu i Genewie.

W Szwajcarii ogłoszono już pięć „inicjatyw obywatelskich” – propozycji prawnie wiążących referendów w sprawie wykorzystania 5G, które pozwolą na zmianę konstytucji Szwajcarii.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: 5G I KORONAWIRUS – NOWE BADANIE SUGERUJE WYJĄTKOWE POWIĄZANIE!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.