TECHNOLOGIA 5G WE FRANCJI – ROŚNIE OPÓR OBYWATELI I URZĘDNIKÓW

Technologia 5G we Francji przysparza wiele zmartwień nie tylko obywatelom, ale i urzędnikom. Ponad 70 burmistrzów i wybranych urzędników państwowych z Francji zaapelowało o moratorium na technologię 5G, ponieważ nie oceniono odpowiednio zagrożeń dla zdrowia związanych z tą siecią.

Ponad 70 wybieranych urzędników, w tym burmistrzów dużych miast, takich jak Grenoble, Marsylia, Tours czy Bordeaux, ale także Dieulefit, Montjoux i La Roche-Saint-Secret w Drôme, poprosiło o moratorium na wdrażanie technologii 5G we Francji, ponieważ opór wobec tej technologii stale rośnie.

Ich głównym zmartwieniem jest to, że „nie zostały ocenione zagrożenia dla zdrowia organizmów żywych”.

W wideokonferencji zorganizowanej wieczorem 2 grudnia przez Parlament Europejski, Michèle Rivasi, eurodeputowana (EELV) powiedziała:

Brakuje demokratycznej debaty. 5G nie było przedmiotem dyskusji w Parlamencie, jest to projekt przemysłowy, który prowadzi nas do inwigilacji cybernetycznej. To stanowi problem dla społeczeństwa… Chcemy demokratycznej debaty i chcemy czekać na wnioski organizacji zdrowia publicznego.

Oprócz problemów zdrowotnych urzędnicy poruszyli inne kwestie związane z technologią 5G, w tym:

  • wzrost zanieczyszczenia elektromagnetycznego;
  • wpływ na środowisko zwielokrotnienia przepływów cyfrowych i dodatkowych wymagań energetycznych w okresie, gdy istnieje zachęta do oszczędzania energii;
  • znaczny wzrost zapotrzebowania na rzadkie surowce do produkcji nowych anten i nowych obiektów komunikacyjnych;
  • wzmocnienie desocjalizacji związanej z ekranami mobilnymi i ryzyko odczłowieczenia społeczeństwa.

Opór wobec 5G we Francji stał się jednym z głównych punktów programu francuskiej Partii Zielonych.

W czerwcowych wyborach samorządowych partia zyskała większą władzę, a jej kandydaci zwyciężyli w największych miastach.

Opór partii wobec 5G opierał się głównie na względach środowiskowych, ponieważ szacuje się, że 5G zwiększyłoby zużycie energii.

Wezwanie do moratorium na technologię 5G, kierowane przez Rivasi, koncentruje się na problemach zdrowotnych, chociaż odnosi się również do wpływu na środowisko.

Opór wobec 5G we Francji trafił również na pierwsze strony gazet we wrześniu 2020 roku, po tym, jak pracownicy Orange, jednego z największych dostawców telefonów komórkowych w Europie, napisali list wzywający firmę do niewdrażania technologii 5G.

Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: HOLENDERSKA RADA ZDROWIA O ZAGROŻENIACH „DRUGIEJ FALI” 5G

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.