TERAPIA WINOGRONOWA JOHANNY BRANDT KONTRA NOWOTWORY

Terapia winogronowa została opracowana w latach 20. XX wieku przez Johannę Brandt, która spędziła wiele lat, eksperymentując z postem i dietami w leczeniu nowotworów, zanim znalazła lekarstwo na raka w postaci fioletowych winogron. Jej książka o kuracji winogronowej została opracowana wraz z lekarzami, którzy dobrze udokumentowali właściwości lecznicze terapii. Jej autorka jest najlepszym przykładem na to, że raka można pokonać w zaledwie 6 tygodni. Poznajcie sekret terapii winogronowej.

Po nitce do kłębka

Johanna Brandt urodziła się 18 listopada 1876 roku.

W 1927 roku opuściła rodzinną Afrykę i przybyła do Stanów Zjednoczonych, żeby podzielić się z innymi swoim wielkim odkryciem w leczeniu nowotworów.

Otóż przez wcześniej, przez wiele lat Brandt cierpiała na ostre, silne bóle żołądka.

Kiedy w 1921 roku zaczęła wymiotować krwią, lekarze na podstawie prześwietlenia rentgenowskiego zdiagnozowali u niej zaawansowany nowotwór żołądka.

Zalecono natychmiastową operację.

Jednak młoda Johanna nie chciała tak szybko „iść pod nóż”.

Przez trzy tygodnie nic nie jadła, piła tylko wodę i leżała na słońcu.

Ponowne badanie nie ujawniło żadnych śladów nowotworu.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że uciążliwe bóle żołądka pozostały.

Johanna licznie eksperymentowała z postem i różnymi dietami.

Ostatecznie po sześciotygodniowej kuracji winogronowej bóle ustały, a kobieta wróciła do zdrowia.

Swoim odkryciem podzieliła się w Stanach Zjednoczonych z praktykującymi lekarzami, którzy potwierdzili właściwości lecznicze winogronowej diety.

Jej możliwości zostały udokumentowane w książce „The Grape Cure”.

Odżywczy arsenał winogron

Terapia winogronowa opracowana przez Johannę Brandt skupia się na naprzemiennym poście i spożywaniu fioletowych winogron.

Cały jej sekret to właśnie moc niebiesko-fioletowych winogron (spożywanych ze skórą i nasionami) oraz w nieco mniejszym stopniu ciemnoczerwonych i czarnych.

terapia-winogronowa.jpg
Terapia winogronowa foto.depositphotos.com

Winogrona zawierają potężny arsenał składników odżywczych, o których wiadomo, że zabijają komórki nowotworowe i powstrzymują rozprzestrzenianie się raka, np. selen, kwercetyna, resweratrol, luteina, likopen, beta-karoten, witamina B17 (amigdalina) kwas kawowy i / lub kwas ferulowy (razem zabijają komórki nowotworowe) oraz kwas galusowy.

Tego rodzaju winogrona zawierają również składniki odżywcze, m.in. potas o właściwościach alkalizujących, antyseptyczne kwasy organiczne, wapń, żelazo, fosfor, miedź oraz witaminy A, C, B1, B2 i B6.

Winogrona pomagają również w oczyszczaniu organizmu.

Sekret terapii winogronowej

Oryginalna terapia winogronowa trwa sześć tygodni i obejmuje 12 godzin postu każdego dnia, podczas którego pije się tylko przefiltrowaną lub zjonizowaną wodę, a następnie przez 12 godzin je się tylko winogrona (i / lub pije z nich sok).

Etap postu wodnego jest wykorzystywany do „oszukania” komórek rakowych do spożywania pierwszej rzeczy, która później pojawi się na ich drodze.

Winogrona stają się doskonałym „środkiem transportowym” wspomnianego wyżej arsenału składników odżywczych w komórkach rakowych.

Komórki nowotworowe uwielbiają cukier, a sok z winogron jest praktycznie czystym „cukrem”.

Dwunastogodzinne odseparowanie komórek od pokarmu sprawia, że są one głodne i gdy zaczynamy etap zjadania winogron, komórki rakowe pożerają zawartych w nich cukier i wraz z nim również trujące dla nich rzeczy.

Komórki nowotworowe pochłaniają wielokrotnie więcej glukozy i innych cukrów niż zwykła komórka i tym samym o wiele więcej minerałów i innych składników odżywczych.

Tak więc połączenie spożywania znacznie większej ilości glukozy, składników mineralnych i innych składników odżywczych oraz postu (picia wody) sprawia, że ​​fioletowe winogrona są wyjątkowym pokarmem zwalczającym raka.

Przebieg kuracji

W trakcie sześciu tygodni porzucamy wszelkie diety antynowotworowe i inne alternatywne terapie.

Obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Pierwsze pięć tygodni cyklu:

Od 20:00 do 8:00 (lub wybierz własne 12 godzin) – nic nie jemy, pijemy tylko czystą wodę źródlaną, przefiltrowaną lub zjonizowaną (w ciągu całej doby wypijamy minimum 3,5 litra).

Od 8:00 do 20:00 (lub wybierz własne 12 godzin) – spożywamy od 2 do 4 litrów czystej „winogronowej papki”, czyli rozgniecionych ciemnych winogron wraz ze skórkami i pestkami.

Ci, którzy nie są w stanie przełknąć takiej konsystencji, mogą pić czysty, świeży sok z winogron (wyciśnięty samodzielnie lub kupiony sok 100%, organiczny).

Winogronową papkę lub sok spożywać powoli, w kilku podzielonych na równo porcjach.

Jest to niezbędne, aby uniknąć nudności.

Konieczne jest również picie dużej ilości wody mniej więcej w tym samym czasie, kiedy przyjmujemy winogronowy posiłek.

terapia-winogronowa.jpg
Terapia winogronowa foto.depositphotos.com

Szósty tydzień cyklu:

W ostatnim tygodniu porzucamy poprzedni rytm i przez 7 dni pijemy wodę i jemy dowolne, surowe warzywa i owoce.

Ten tydzień ma na celu dostarczyć do organizmu białko i inne składniki odżywcze, które nie są obecne w winogronach oraz pozwala odpocząć ciału i umysłowi.

Istotne informacje

Poniżej kilka istotnych uwag i informacji dotyczących terapii winogronowej Johanny Brandt:

  • używamy tylko wody przefiltrowanej lub zjonizowanej;
  • kupujemy ciemne winogrona, owoce ekologiczne lub jeśli nie mamy takiej możliwości, pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu ich z pestycydów;
  • zaleca się zjadania winogron wraz ze skórką i pestkami;
  • sześciotygodniowy cykl można powtórzyć tyle razy, ile potrzeba, aby wyleczyć raka, ale pomiędzy kolejnymi cyklami należy zachować miesięczną przerwę;
  • początkowo pacjent może tracić na wadze i czuć się gorzej (efekt „kradzieży” substancji odżywczych przez komórki rakowe);
  • jeśli pacjent poczuje się lepiej po kilku tygodniach i przestanie chudnąć, jest to informacja, że rak przegrywa bitwę i wartości odżywcze czerpią teraz zdrowe komórki;
  • terapia nie jest zalecana dla chorych na cukrzycę lub w ich przypadku zaleca się stałe monitorowanie poziomu cukru we krwi;
  • nie należy stosować terapii winogronowej w przypadku szybko rozwijających się nowotworów, takich jak rak trzustki oraz u chorych na nowotwory mózgu i raka kości.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.