TYSIĄCE PROTESTUJĄCYCH PRZECIWKO WDROŻENIU 5G W SZWAJCARII

Tysiące protestujących wyszło na ulice szwajcarskiej stolicy, ponieważ wprowadzenie nowej generacji technologii mobilnej, znanej jako 5G, spotkało się z oporem w Szwajcarii. Demonstracja zorganizowana przez organizację Frequencia przyciągnęła ponad 3000 osób.

Zagrożeni Szwajcarzy

Zorganizowana w połowie września 2019 roku demonstracja w Bernie sprawiła, że w proteście udział wzięło ponad 3000 osób.

Szwajcaria jest jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły nową technologię 5G.

5G-Szwajcaria.jpg
foto.shutterstock.com

W lutym 2019 roku rząd szwajcarski zebrał 380 milionów CHF, sprzedając częstotliwości 5G Swisscom, Salt i Sunrise, trzem szwajcarskim operatorom komórkowym, którzy wspólnie zainstalowali setki anten 5G w całym kraju.

Swisscom twierdzi, że do końca roku będzie w stanie dotrzeć do 90% populacji dzięki sieci 5G.

Protest na ulicach Berna

Protestujący Szwajcarzy, wielu niosących plakaty, zgromadzili się przed budynkiem szwajcarskiego parlamentu, aby powstrzymać budowę bardziej kompatybilnych anten 5G, ponieważ skutki promieniowania emitowanego przez technologię 5G są kontrowersyjne.

Trwa kilka badań, w tym jedno prowadzone przez Światową Organizację Zdrowia.

Rząd szwajcarski wyznaczył grupę ekspertów do zbadania ryzyka związanego z 5G, a ich wyników oczekuje się do końca 2019 roku.

Protestujący w Szwajcarii twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez nowy system stwarza niespotykane dotąd zagrożenia dla zdrowia i środowiska w porównaniu z poprzednimi generacjami technologii mobilnej.

Niektórzy już cierpią na nadwrażliwość elektromagnetyczną, która w większości krajów nie jest rozpoznawana jako zaburzenie medyczne.

Cierpiący odczuwają szereg objawów: od łagodnego dyskomfortu po niezdolność do działania, gdy są narażeni na promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez technologię mobilną i Wi-Fi.

Za ostrożnym podejściem do 5G opowiada się również Szwajcarska Federacja Lekarzy (FMH).

Blokady sieci 5G

Frequencia wymaga zmian w technologii i sposobie jej instalacji.

Przedstawiciele organizacji liczą na szersze zastosowanie światłowodów w budynkach, aby bezprzewodowa technologia mobilna mogła być zarezerwowana tylko dla komunikacji w ruchu, która, według ich szacunków, stanowi zaledwie 20% połączeń.

Zmniejszyłoby to liczbę montowanych anten i poziomu promieniowania.

Ponadto domaga się pozostawiania stref wolnych od promieniowania.

anteny-5G-szwajcaria.jpg
foto.shutterstock.com

Tymczasem rządy Genewy, Vaud, Fryburgu i Neuchatel już wstrzymały wdrażanie sieci 5G na swoich terytoriach, zawieszając pozwolenia na budowę kolejnych anten 5G.

Decyzja ta jednak nie uniemożliwia operatorom wymiany istniejących urządzeń 4G na technologię 5G na istniejących masztach.

Ponadto mówiono o popularnym głosowaniu na ten temat.

Zagrożenie jest wielkie

Według lekarzy ds. bezpieczeństwa technologii pierwsze obrażenia spowodowane promieniowaniem z sieci 5G są już zgłaszane w Szwajcarii.

Raport opublikowany przez The Lancet kwestionuje ważność aktualnych norm bezpieczeństwa opartych na wytycznych Międzynarodowej Komisji Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym oraz Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników ustanowionego w latach 90.

Normy te zakładają, że tylko następstwa ostrych efektów termicznych promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej są niebezpieczne.

Raport wskazuje na badania sugerujące, że uszkodzenie wykracza poza te efekty termiczne i może zmienić metabolizm mózgu człowieka, aktywność elektryczną mózgu i reakcje immunologiczne.

Ponadto chroniczne narażenie na promieniowanie sieci 5G wiąże się ze zwiększonym stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem DNA oraz ryzykiem raka.

Istnieją również dowody na związek między zaburzeniami neurorozwojowymi lub behawioralnymi u dzieci a ekspozycją na urządzenia bezprzewodowe.

U kobiet w ciąży może powodować zmiany strukturalne i funkcjonalne w mózgu nienarodzonego dziecka.

Obszerna baza danych badań na temat wpływu promieniowania elektromagnetycznego jest dostępna na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: SIEĆ 5G TO WSPÓŁCZESNA BROŃ WOJENNA DO ZNIEWOLENIA LUDZKOŚCI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=6aJwzzVxcXk