RECEPTA NA UDANY ZWIĄZEK

Miłość od pierwszego wejrzenia. Dla tak wielu z nas śnienie o prawdziwej miłości, niestety pozostaje tylko snem. Rodzi się tutaj oczywiste pytanie, dlaczego dzisiejszy świat, tak często ukazuje przed nami oblicze tego, jak ogromną tragedią może być dobranie sobie nieodpowiedniego partnera? Jednak, czy ta kwestia to tylko nasze indywidualne podejście i ewentualny pech w wybieraniu drugiej połówki? Oczywiście że nie, a samo rozwikłanie zagadki, ukazuje przed nami prawdziwe oblicze cywilizacji, jaką się stał człowiek.

KONTROLA POPULACJI

Kłamstwo i kontrola.

Te dwa słowa bardzo ogólnie, ale i wyjątkowo trafnie ukazują położenie, w jakim znalazła się dzisiejsza cywilizacja.

Sprytnie wykorzystywane narzędzia manipulacji, każdego dnia odciągają nas od naszej prawdziwej natury.

Niestety, to samo tyczy się fundamentalnej rzeczy, jaką jest zakładanie związków i przyszłych rodzin.

MANIPULACJA JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT

Od momentu narodzin, człowiek dostaje szereg najprzeróżniejszy zadań, do których musi się dostosować.

Od pójścia do przedszkola, szkoły, po ukończenie studiów i znalezienie pracy, od wieków stały schemat działania wypacza w nas to, co najcenniejsze.

Wystarczy wsiąść do pierwszego lepszego polskiego autobusu, aby przekonać się, jak bardzo zostaliśmy pozbawieni podstawowej wartości, jaką jest czerpanie radości z życia.

Szare, grobowe twarze tak wielu Polaków to okładka tego, co trzymamy w naszych sercach.

CHOROBA MATERIALIZMU

Ludzka hodowla

, aby utrzymywała minimalną wydajność, potrzebuje rozrywki i czegoś, co zabije czas w smętnej egzystencji.

Dlatego właśnie do naszych umysłów już od najmłodszych lat wprowadza się schematyczne myślenie chęci posiadania.

Wszechobecne nowe telefony, samochody, ładne i ładniejsze ciuchy, skrupulatnie wypaczają naszą naturę, zamieniając nas w żywe zombie, które zamiast być, wolą tylko mieć.

ZUŻYTY PARTNER

W tym miejscu rodzi się pierwszy problem, jaki możemy zauważyć u wielu ludzi, którzy postanowili żyć ze sobą w związku.

Chęć posiadania przenosi się również na ewentualnego partnera.

I tak piękne kobiety zamiast traktowania ich z należytą miłością, są po prostu prezentacją przed kolegami i sąsiadami taką samą, jak np. nowy samochód.

To samo oczywiście działa w drugą stronę, gdzie dana pani wiąże się z mężczyzną tylko i wyłącznie dlatego, że ów facet będzie się ładnie prezentował… w jej portfelu.

Rodzi to niezliczoną ilość ludzkich dramatów, gdzie nawet partnerzy nie są do końca świadomi problemu, w jakim się znaleźli.

Dysonans pojawia się wtedy, kiedy partner lub partnerka niczym stary niemodny płaszcz, lub samochód wczesnego rocznika przestaje się prezentować i olśniewać swoim wyglądem.

Wzrastająca irytacja przeradza się w gniew, bo przecież będąc ze sobą kilka lub kilkanaście lat, nie można ot, tak wymienić starego partnera, na nowy… i tak błędne koło się zamyka.

Znudzenie doprowadza do zdrady, przemocy i wszelkich innych czynników, które są powodem rozpadu danego związku, lub całych rodzin.

STRACH DYKTUJĄCY WSPÓLNE ŻYCIE

Jednak nie tylko choroba materializmu to ogromny problem pojawiający się w związkach dzisiejszego świata.

Otóż bardzo często, intencje wzajemnego życia przeradzają się we wspólny, codzienny strach.

Sprawa jest oczywiście bardzo prosta.

Ludzie wiążą się ze sobą, biorą wspólne kredyty, zakupują mieszkania i ciągle żyją ze świadomością bata, czyhającego na ich każde, najmniejsze potknięcie.

System społeczny skonstruowany na codziennym pompowaniu owego strachu stawia przed partnerami wiele, bardzo ciężkich przeszkód.

Wyprawa dla dziecka do szkoły i to, jak się ono w owej szkole sprawuje.

Tak wielu z nas doskonale pamięta gniewne spojrzenie matki po wywiadówce, a przecież było ono kierowane tylko i wyłącznie poprzez strach o naszą przyszłość.

Elementów budzących strach, który wyżera miliony związków z całego świata, jest tysiące i zagłębianie się w każdy z nich trwałoby w nieskończoność.

Niestety, do dzisiaj to właśnie strach dyktuje warunki w tak wielu ludzkich sercach.

GLOBALNY WZROST ŚWIADOMOŚCI

Jednak wzrastająca świadomość ludzkości otwiera przed nami zupełnie nowy obraz tego, jak powinien wyglądać związek oparty na miłości.

Przede wszystkim, coraz więcej ludzi z całego świata orientuje się, że teatr strachu, zmartwień czy nowych ciuchów to tylko i wyłącznie teatr, a jak każda sztuka, nie jest on prawdziwym życiem.

Dzięki temu każdego dnia ludzie o otwartych oczach zrzucają z siebie wiele, niepotrzebnych ciężarów będących tylko i wyłącznie iluzją w naszych głowach i powoli się staje pewną stopą na nowej drodze życia.

Rozwój duchowy otwiera przed nami setki nowych pojęć, gdzie praktycznie każde z nich obraca się wokół fundamentu tego, czym jest samo życie w miłości.

Miłość zaczyna być jasna, przejrzysta a przede wszystkim niczym niezachwiana.

Otwierające się serca pozwalają przeciążonemu umysłowi odpocząć, otwierając szereg nowych spojrzeń na to wszystko, co już doskonale znamy.

I tak związki zakładane ze świadomością tego, że jesteśmy istotami zrodzonymi z czystej miłości i to tej miłości właśnie, mamy się ponownie nauczyć, są skazane na sukces, ponieważ nawet jeśli para, postanowi się rozejść i pójść w swoją stronę, to będzie to kierowane świadomością tego, że żadne spotkanie nie jest przypadkowe i z pewnością wspólne życie, nawet jeśli krótkie, wniosło bardzo wiele nauki na przyszłość.

W świadomych związkach każdy element wspólnego obcowania będzie kierowany przez najwyższe wartości, a nie przez najniższe – jak to jest dzisiaj.

Powrót do naszej prawdziwej natury – to możemy nazwać receptą na szczęśliwy i udany związek.

Pamiętajmy, że tylko i wyłącznie miłość jest wyznacznikiem tego, czy chcemy z kimś żyć, czy nie.

Jeśli postąpimy inaczej, szybko możemy się zorientować, czym grozi fałszywe życie, pozbawione tego najważniejszego uczucia.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij  TUTAJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.