WOLNI PRZEDSIĘBIORCY KONTRA PREMIER – ZŁOŻONO ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY - Odkrywamy Zakryte
WOLNI PRZEDSIĘBIORCY KONTRA PREMIER – ZŁOŻONO ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY

„Wolni Przedsiębiorcy” to akcja doprowadzonych do granic wytrzymałości przez polskojęzyczny rząd przedsiębiorców, którzy mają dość działania władzy na szkodę interesu publicznego. Reprezentujący inicjatywę złożyli nawet w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Gerard Wolski i Paweł Drabik, reprezentujący inicjatywę „Wolni przedsiębiorcy”, złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zakopiańscy przedsiębiorcy zebrali ponad 350 elektronicznych podpisów pod oficjalnym zawiadomieniem.

Zarzuty o popełnieniu przestępstwa przez premiera Polski dotyczą po pierwsze nawoływania obywateli do udziału w wyborach prezydenckich mimo pandemii koronawirusa i narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Po drugie obejmują działanie na szkodę interesu publicznego poprzez wydawanie rozporządzeń i zakazów ograniczających swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, ograniczenie swobód obywatelskich i pozbawienie obywateli źródeł dochodu.

zawiadomienie-prokuratura.jpg
Źródło: Facebook

Zdesperowani przedsiębiorcy przede wszystkim mają dość bagatelizowania problemów małych i średnich przedsiębiorców.

Uważają, że decyzje premiera podejmowane w czasie „pandemii” przekraczają jego uprawnienia, a przedsiębiorców nienależących do grup wielkich korporacji „traktuje się jak bydło spędzone do zagrody, któremu odcięto dostęp do jedzenia i wody”.

Mają też zastrzeżenia co do działań policji, która pilnuje ich poczynania na każdym kroku niczym „stado wściekłych wilków”.

Przedsiębiorcy domagają się wszczęcia wobec premiera postępowania karnego:

Niektórych może zszokować treść zawiadomienia, ale z tej sytuacji są tylko dwa wyjścia. Albo żyjemy w kraju bezprawia i wskazana osoba zostanie uniewinniona, lub otrzymamy odmowę wszczęcia, a w tym czasie nadal przedsiębiorcy będą uznawani za przestępców, albo stworzymy precedens do walki z nierównością, z jaką się spotykamy – napisał na Facebooku Gerard Wolski, zakopiański restaurator i inicjator akcji „Wolni Przedsiębiorcy”.

Złożone zawiadomienie jest oficjalne, więc prokuratura będzie musiała je rozpatrzyć, lecz biorąc pod uwagę, kto w Polsce pełni funkcję Prokuratora Generalnego, jest mało prawdopodobne, aby wszczęto w tej sprawie śledztwo.

Przecież ręka rękę myje…

⇒ Czytaj także: TRYBUNAŁ W HADZE NAKAZUJE RZĄDOWI HOLANDII NATYCHMIASTOWE COFNIĘCIE OBOSTRZEŃ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.