ŻYCIODAJNA WODA

Oto płynie sobie przez cały kraj wielka rzeka. Gdzieniegdzie trochę wyleje i poza korytem ślad swój zostawi, a gdzieś zabierze ze sobą kilka zwalonych drzew. Można stanąć na jej brzegu, popatrzeć i zachwycić się odbiciem słońca w jej tafli, albo wsiąść w kajak i popłynąć w nieznane. Rzeka, niczym życiodajna linia, tętnica jakby, zasila swą mocą ogromne połacie ziemi. W tym jednak momencie, gdy spojrzymy na dzisiejszą sytuację, dostrzeżemy być może brudne jej wody i niemrawe życie.

I choć wydawać się to może żartem, to sam fakt, że obecnie ludzie jeżdżą po mostach, chodzą po kładkach, żyją spokojnie obok brudnych rzek, jest czymś, co powinno zakrawać o zdradę stanu!

W momencie, gdy ktokolwiek dostrzeże objaw zepsucia społeczeństwa, przejawiający się w zmianie koloru wody, a może nawet w jakimkolwiek jej zabarwieniu (czyż nie powinna ona być krystaliczna?), natychmiast powinien opowiedzieć o tym w gazetach oraz innych mediach, wstrzymany powinien być wszelki ruch w mieście i zawiązana debata całego społeczeństwa.

Należy by wszyscy bez wyjątku zaczęli szukać przyczyn danego zjawiska, aby jak najszybciej możliwe było usunięcie zarówno skutków, jak i powodów, dla którego coś takiego zaistniało.

Życiodajna woda piękna kobieta

 

Z pewnością wiele osób może się zastanawiać dlaczego niby taka powinna być reakcja na brudną wodę w rzece – dlaczego to tak ważne?

Wszyscy ludzie, bez względu na wiek, profesję, status majątkowy oraz to, czy żyją samotnie czy w wielkich rodzinach, blokach czy jednorodzinnych domach; czy jeżdżą na wczasy w góry czy nad morze – wszyscy ludzie korzystają z rzeki.

I czy są tego świadomi czy nie – to od niej zależy ich życie.

Oto płynie sobie wielka rzeka

Ona, swoimi wodami zasila ogromne połacie przyległych do niej terenów.

Transportuje mnóstwo osadów, minerałów, a obecnie – także śmieci.

Do tego dodajmy wylewane wielkimi rurami ścieki – te, które teraz roznoszą się praktycznie wszędzie.

Nie tylko do kranów, ale i na pola i do sadów uprawnych.

Drzewom i krzewom owocowym potrzeba wiele wody, a skoro jest ona zabrudzona – wszystkie toksyny przedostają się do owoców.

Te z kolei trafiają na półki sklepowe, z których za chwilę ludzie sięgają produkty i pakują do wielkich koszyków.

(Nie)życiodajna woda z rzeki podlała nasze jedzenie

I można się tylko uśmiechnąć na myśl, że taki bojkot czasem jest zaprowadzony wobec oprysków i chemii w uprawach, a tymczasem, tuż za rogiem, z rury leją się trujące chemikalia.

Być może o wiele gorsze niż to, wobec czego tak bardzo ludzie lubią się buntować.

Woda oczywiście nie tylko służy do podlewania drzew.

Pośrednio i bezpośrednio trafia do naszych organizmów.

To od jej jakości zależy nasze zdrowie i życie.

Życiodajna woda piękna kobieta

W tym jednak świecie, ludzie skierowali swój wzrok na tzw. zdobycze i wszelkie osiągnięcia cywilizacji, nie dostrzegając, że wszystko to zbudowane zostało na iluzorycznych podstawach.

Bez względu na to kim jest Człowiek – jaką funkcję wykonuje, jaki ma dom i status majątkowy każdy potrzebuje życiodajnej wody.

Teraz jednak, odwróciło się znaczenie wielu rzeczy na świecie, i to o telefon ludzie zabiegają zdecydowanie bardziej niż o czystą, dobrą wodę do picia.

I jak najbardziej – niech każdy ma doskonały telefon, ale pytanie jakim obecnie się to kosztem odbywa.

Pomyślmy teraz o tym, jak to się stało, że tylko w nielicznych miejscach w górach wciąż płynie życiodajna woda?

Dlaczego w rzekach obok naszych domów taka nie jest?

A idąc za tymi pytaniami, połączmy w całość wszelkie dobre myśli, i niech natchnione tworzenie wszystkich ludzi sprawi, że obudzimy się z letargu, przetrzemy oczy i wspólnie znajdziemy sposoby, by każdy strumień, każda rzeka i wszelkie źródła, czyste i żywe się stały, a ludziom – by woda zdrowie i radość przynosiła.

Zobaczmy w swej wyobraźni, jak wielkie rzeki świata oczyszczają się i niczym górskie potoki się stają…

Z radosnym natchnieniem,
 Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.