MISTYCZNA SYLABA OM – CO WŁAŚCIWIE OZNACZA?

Mistyczna sylaba Om to bardzo prosty dźwięk o złożonym znaczeniu. Jest to cały wszechświat połączony w jedno słowo, reprezentujące jedność umysłu, ciała i ducha, która jest sercem „bezdźwięcznego absolutu”.

Historia symbolu Om

Pierwsza wzmianka o Om pojawiła się w Upaniszadach, a dokładniej w Mandukya Upishad, świętym tekście hinduskim, który skupia się na różnych teoriach jego znaczenia.

W tym tekście mówi się, że Om jest niezniszczalny i że jest to „dźwięk bezdźwięcznego absolutu”.

Wyraża wszystkie stany czasu, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, a także przekraczanie samego czasu.

om-symbol.jpg
foto.depositphotos.com

Etymologiczne aspekty znaczenia Om są dokładnie omawiane w najstarszych tekstach Wed.

Uważają znaczenie symbolu Om za niewyczerpany, nieskończony język i wiedzę oraz esencję wszystkiego, co istnieje oraz samego życia.

Według Wed dźwięk poprzedzał stworzenie wszechświata, a rzeczywistość utrzymuje się dzięki wibracji świętej sylaby Om.

Znaczenie Om

Om to święty dźwięk, który jest powszechnie znany jako dźwięk wszechświata.

Om jest wszechogarniającą esencją ostatecznej rzeczywistości i jednoczy wszystko we wszechświecie.

Uważa się, że wibracje, które tworzy dźwięk Om, energetyzują czakry w całym ciele, zwłaszcza czakry trzeciego oka i korony, które pomagają Ci połączyć się z Twoimi Boskimi jaźniami.

Symbol Om reprezentuje dźwięk w formie wizualnej i ma za sobą wiele znaczeń.

Om jest jednym z najważniejszych symboli duchowych i można go znaleźć w wielu starożytnych tekstach hinduskich, modlitwach i ceremoniach.

Elementy symbolu OM

Symbol Om składa się kombinacji krzywych, półksiężyca i kropki.

Znaczenie symbolu Om, patrząc wyłącznie na jego formę wizualną, pochodzi ze stanów świadomości, które reprezentuje sanskryckie Aum.

Litera „A”  reprezentuje  stan przebudzenia, „U” reprezentuje stan snu, a „M” to stan nieświadomości lub stan głębokiego snu.

W symbolu stan czuwania jest reprezentowany przez dolną krzywą, stan snu jest krzywą środkową, a stan głębokiego snu jest reprezentowany przez górną krzywą.

Półksiężyc nad krzywymi oznacza Iluzję, która jest przeszkodą stojącą na drodze do osiągnięcia najwyższego stanu błogości.

Kropka na górze symbolu reprezentuje stan absolutny, który jest czwartym stanem świadomości i jest absolutnym spokojem i błogością.

Uważa się, że ten czwarty stan jest stanem, w którym ktoś może naprawdę połączyć się z Boskością.

om-symbol.jpg
foto.depositphotos.com

Symbol Om stał się nieoficjalnym logo jogi.

Widać to na matach i podkoszulkach, malunkach na ścianach studia i tatuażach na ciałach niektórych joginów.

Jest to tak wszechobecny obraz w świecie jogi, że łatwo zapomnieć, że jego znaczenie wykracza poza głoszenie miłości do wszystkich rzeczy związanych z jogą i reprezentuje trzy stany świadomości.

Nauka o Om

Naukowcy badali wpływ wibracji wywoływanych przez intonowanie mistycznej sylaby Om na mózg.

Niewielkie badanie z 2011 r., a także obserwacja z 2018 r. oceniły efekty używania om jako mantry, wykonując funkcjonalne obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) mózgów uczestników podczas śpiewania Om, a także dźwięku „sss ” jako próbę kontrolną.

Badanie z 2018 r. zauważyło, że intonowanie Om wiąże się z doświadczeniem relaksacji, w szczególności przytaczając korzystne zmiany w autonomicznym układzie nerwowym (który reguluje tętno, ciśnienie krwi, metabolizm i inne funkcje wewnętrzne) i dezaktywację limbicznych obszarów mózgu (obszar kontrolujący emocje, wspomnienia i pobudzenie).

Badacze zaobserwowali również aktywność mózgu w okresach śpiewania Om podobną do tej wywoływanej przez stymulację nerwu błędnego, która jest stosowana w leczeniu depresji i epilepsji.

Naukowcy doszli do wniosku, że śpiewanie Om może mieć potencjał w leczeniu poważnych zaburzeń depresyjnych.

Chociaż te wyniki są uważane za wstępne, oferują naukowe wsparcie dla pozytywnych efektów, jakich doświadcza wielu ludzi z intonowania Om .

Zarówno śpiew Om, jak i symbol Om są dziś często używane na całym świecie.

Znaczenie symbolu Om jest bardzo potężne i może przynieść pokój, spokój, jedności i przypomina ludziom, aby zwolnić, by żyć tu i teraz.

Zobacz więcej: Antyradiator patentu Tesli z symbolem Om – dostaniesz TUTAJ

⇒ Czytaj także: DRZEWO ŻYCIA – WZORZEC PRZEPŁYWU ENERGII ŻYCIOWEJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.