BYŁ SOBIE CZŁOWIEK CZ XV

I tak żyją sobie ludzie w miastach, sądząc, że nie są w żaden sposób połączeni z naturą. Co innego rolnicy – rozmyślał Człowiek. – Wiadomo przecież, że zajmują się uprawianiem roli, chowaniem zwierząt, i wszystkim tym, co na wsi się robi… – do końca sam nie wiedział na czym to wszystko polega, ale przecież jakiś obraz tamtejszego życia w jego umyśle się pojawiał. Wiadomo, że raczej nie był on zbyt zachęcający – pewnie to jeden z powodów, dla których i on podświadomie wybrał życie w mieście. 

Podobnych jemu jest tysiące i miliony osób – z jakiegoś powodu do miasta się przenieśli, bo jak wiadomo – ludzi, którzy od pokoleń żyją w aglomeracjach, raczej nie jest wielu.

Zamieszkał więc tam, bo… no właśnie, dlaczego właściwie to zrobił? – zadał sobie to pytanie w myślach.

Zdawało się być ono zupełnie zaskakujące, tak, jakby wcześniej o tym świadomie nie myślał – ot, przecież każdy wie po co jedzie żyć w mieście… – tak mu się przynajmniej zdawało.

Zaczął wyliczać.

Na pierwszym miejscu pojawiła się praca.

Praca

To przecież w wielkich skupiskach ludzkich najwięcej się dzieje – począwszy od dostępnych tam wszelkiej maści studiów po późniejsze stanowiska pracy.

To jeden z głównych czynników, który mógłby wymienić, odpowiadając na pytanie dlaczego żyje w mieście – miasto daje możliwość znalezienia pracy, i to dobrze płatnej – zauważył.

Pewnie nie tylko ja, ale zdecydowana większość ludzi przenosi się do miast z tego powodu.

Tak, czynniki ekonomiczne z pewnością są jednymi z najważniejszych przy decyzji o przeprowadzce do miasta – podsumował.

Później pomyślał o wszelkiego rodzaju rozrywkach.

Gdy zapragnie obejrzeć film, to w ruszy do kina.

Podobnie rzecz ma się z teatrem, operą, dyskoteką nocną czy wszelkiego rodzaju wydarzeniami – do wyboru, do koloru; każdy Człowiek znajdzie coś dla siebie.

Jedni pójdą na kurs szydełkowania, inni wybiorą głośny koncert – ktoś pojedzie do parku, a ktoś spędzi czas chodząc po centrach handlowych. Bez względu na to czego ktoś zapragnie – w którejś części miasta to znajdzie. 

Nie mógł również pominąć dostępności wszelkiego rodzaju sklepów – w każdej chwili, praktycznie bez względu na porę dnia i nocy, wszystko było dostępne.

Oczywiście czasem zdarzały się chwile przestoju, gdy któryś ze sklepów miał przerwę w działaniu, ale w dużej mierze wszystko było osiągalne przez 24 godziny na dobę.

Mógł więc w dowolnym momencie jechać na zakupy – wsiadając w auto lub jeden z dostępnych środków transportu publicznego, szybko docierał w swoje ulubione miejsca.

Dostępność wszelkich towarów w mieście jest oczywista – pomyślał. – Nie wyobrażał sobie by miał robić zakupy np. w drodze na wakacje, gdzieś poza centrami handlowymi.

Czy w ogóle gdzieś indziej da się kupować rzeczy? – ze zdziwieniem zapytał samego siebie.

Potem pomyślał o wszelkich możliwościach załatwiania spraw urzędowych, dostępnością opieki zdrowotnej, szpitali i wszelkich służb… do tego węzły komunikacyjne, lotniska i dworce, słowem wszystko, co Człowiekowi do życia potrzebne. – z pewnością miliony ludzi na całym świecie mogłyby podpisać się pod tą listą czynników, które sprawiły, że w mieście zamieszkali.

Wydawać by się mogło, że wszystko to ludzie zawdzięczają miastu.

Czy jednak nie istnieje druga strona medalu, w o której być może większość z nich nigdy nawet nie pomyślała? – zastanawiał się Człowiek i analizował kolejne myśli.

BYŁ SOBIE CZŁOWIEK CZ XVI

Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: BLOKI MIESZKALNE – KONTROLA POPULACJI LUDZKIEJ

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.