„CERTYFIKACJA STATUSU COVID” – BRYTYJSKI PROGRAM PASZPORTÓW SZCZEPIONKOWYCH – Odkrywamy Zakryte
„CERTYFIKACJA STATUSU COVID” – BRYTYJSKI PROGRAM PASZPORTÓW SZCZEPIONKOWYCH

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie jest zwolennikiem określenia „paszporty szczepionkowe”. Zamiast tego woli posługiwać się sformułowaniem „system certyfikacji statusu COVID”, który jego zdaniem ma do odegrania ważną rolę w bezpiecznym odblokowaniu kraju.

Program paszportów szczepionkowych

Zdaniem premiera Wielkiej Brytanii wprowadzony wkrótce system „certyfikacji statusu COVID” umożliwi ludziom powrót do wydarzeń sportowych, teatrów i innych wydarzeń publicznych.

W nadchodzących miesiącach brytyjscy urzędnicy planują uruchomić szereg prób powrotu do „normalności”, szukając sposobu na ponowne otwarcie takich miejsc, jak boiska piłkarskie i kluby nocne, bez konieczności utrzymywania dystansu społecznego.

Rząd rozważa opracowanie systemu, który będzie uwzględniał trzy czynniki: szczepienia, niedawny negatywny test lub naturalną odporność określoną na podstawie pozytywnego wyniku testu z ostatnich sześciu miesięcy.

Ludzie będą mogli udowodnić swój status za pomocą specjalnej aplikacji.

W piśmie „Sunday Telegraph” minister gabinetu Michael Gove zasugerował, że Wielka Brytania może czerpać inspirację z programu „paszportu szczepionkowego”, który jest już stosowany w Izraelu.

Tam każdy obywatel musi mieć zainstalowaną aplikację na smartfonie, która pozwala za pomocą ścieżek cyfrowych wykazać aktualny status koronawirusa.

Jednak Wielka Brytania chce, aby można było również użyć papierowego certyfikatu.

Do kina i na mecz

„Paszporty szczepień” będą prawdopodobnie używane podczas dużych imprez, takich jak zawody sportowe i koncerty lub do wstępu do miejsc, w których trudno jest utrzymać dystans społeczny, takich jak teatry, kluby nocne i bary.

Prawdopodobnie zostaną one wykorzystane do zarządzania ryzykiem i ograniczania środków dystansowania społecznego.

Zdaniem premiera Johnsona taka certyfikacja obudzi zaufanie wobec firm i klientów w miarę ponownego otwierania się społeczeństwa.

W dłuższej perspektywie certyfikacja szczepionek nie będzie konieczna, aby korzystać z transportu publicznego lub wchodzić do podstawowych sklepów, ale mogą nastąpić zwolnienia z pracy osób, które odmówią poddania się szczepieniom, a których ciągłe testowanie byłoby trudne do wykonania.

Technologia certyfikacji statusu COVID ma być gotowa jesienią, ale wcześniej będzie przeprowadzany program pilotażowy.

Po raz pierwszy próby pojawią się w Hot Water Comedy Club w Liverpoolu 16 kwietnia.

Dalsze podobne testy w Liverpoolu odbędą się w kinie Luna od 23 do 25 kwietnia, wydarzeniu biznesowym w centrum konferencyjnym ACC w dniu 28 kwietnia, a także w klubie nocnym Circus od 30 kwietnia do 1 maja.

Testy „paszportów szczepionkowych” będą obejmować także półfinał Leicester City / Southampton FA Cup 18 kwietnia, finał Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City i Tottenham Hotspur 25 kwietnia i finał FA Cup 15 maja.

Pozostałe próby to Mistrzostwa Świata w Snookerze w Sheffield’s Crucible Theatre od 17 kwietnia do 3 maja oraz masowy udział w Hatfield House, Hertfordshire w dniach 24-25 kwietnia.

Społeczna dyskryminacja

Wielu brytyjskich polityków sprzeciwia się takim paszportom szczepionkowym.

Ponad 70 posłów podpisało przyrzeczenie przeciwko wprowadzeniu paszportów szczepionkowych w Anglii, twierdząc, że będą „prowadzić do podziałów i dyskryminacji”.

O swoje istnienie obawiają się także puby, bary i inne obiekty gastronomiczne, które będą musiały wymagać od ludzi dowodu na „czystość od koronawirusa”, aby umożliwić im wejście do środka.

Groźba nałożenia kar za udostępnianie miejsca niezgodnie z przepisami może uderzyć w ich zyski, zwłaszcza gdy młodzi ludzie, którzy korzystają z takich rozrywek, nie będą chcieli poddawać się testom ani szczepieniom.

Rola całej „certyfikacji” czy też paszportów szczepień jest jedna – inwigilacja i zniewolenie obywatela, czemu patronuje Unia Europejska, która pracuje nad cyfrowym zielonym certyfikatem pokazującym, czy ktoś jest zaszczepiony, ma negatywny wynik testu lub wyzdrowiał z COVID-19.

⇒ Czytaj także: UNIA EUROPEJSKA – PRELUDIUM DO RZĄDU ŚWIATOWEGO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.