EDWARD SNOWDEN: „KORONAWIRUS TO NIEPOKOJĄCY, ZAPLANOWANY CHWYT WŁADZY”

Edward Snowden, były pracownik CIA i słynny informator, który ujawnił tajne informacje z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, ostrzega, że rządy mogą wykorzystywać koronawirusa do ograniczania swobód obywatelskich i przejęcia większej władzy nad społeczeństwem.

Niepokojący chwyt władzy

Informator NSA, Edward Snowden, był pierwszym gościem nowej serii filmów dokumentalnych na temat wybuchu koronawirusa z serii „Shelter in Place”, debiutującej w telewizji VICE.

W rozmowie ze współzałożycielem kanału Shanem Smithem, opowiedział o długofalowych konsekwencjach przyznania rządom nadzwyczajnych uprawnień w odpowiedzi na „pandemię” koronawirusa.

Snowden uważa, że ​​powstające przepisy nadzwyczajne, wzmożony nadzór i inne sposoby, w jakie rządy odebrały ludziom prawa obywatelskie w ramach walki z „pandemią”, należy odebrać jako niepokojący, zaplanowany chwyt władzy.

Dodał, że nie spodziewa się, że przywódcy krajów zrzekną się nowej mocy, kiedy „epidemia” koronawirusa w końcu ustąpi:

Rządy na całym świecie wykorzystują pandemię, aby nas monitorować, jak nigdy dotąd. W miarę rozprzestrzeniania się autorytaryzmu, rozprzestrzeniania się przepisów nadzwyczajnych, poświęcając nasze prawa, poświęcamy także naszą zdolność do zatrzymania zsunięcia się w mniej liberalny i mniej wolny świat.

Czy naprawdę wierzysz, że kiedy ta pierwsza fala, ta druga fala, szesnasta fala koronawirusa staną się dawno zapomniane, że te możliwości nie zostaną zachowane? Czy te zbiory danych nie będą przechowywane?

Czy zdolności te zaczną być stosowane do przestępczości na małą skalę, do analiz politycznych, do wykonywania takich czynności jak przeprowadzanie spisu ludności, ankiet politycznych?

 

Bez względu na to, jak będzie to wykorzystywane, budowana jest architektura ucisku. […] ktoś w końcu będzie miał te dane, może jakiś inny kraj. W twoim kraju inny prezydent będzie miał te dane. I ktoś to kiedyś wykorzysta.

Społeczeństwo szybko zmierza w kierunku autorytarnego rodzaju egzystencji.

Egzekwowanie lub popieranie ścisłego posłuszeństwa wobec władzy kosztem wolności osobistej istnieje już od dłuższego czasu i odbywa się to w bardzo sprytny sposób.

Wielu z nas obawia się o dobrą pracę, dom, rodzinę i wielu z nas uważa, że ​​mamy swobodę, nie wiedząc, że na wiele sposobów tak naprawdę jej nie mamy.

I wszystkie środki, które odbierają nam wolność, są wprowadzane poprzez wyrażenie naszej zgody na te środki lub przez rządy po prostu wdrażające te środki bez wiedzy i zgody ludzi.

Jak wspomina Snowden w swoim wywiadzie to medialny strach, panika i histeria są zwykle narzędziami stosowanymi do wdrożenia i uzasadnienia tych środków oraz uzyskania na nie naszej zgody.

Jeszcze większa kontrola

W wywiadzie Snowden zwraca uwagę, że podobnie jak po 11 września i wprowadzeniu ustawy USA PATRIOT Act, koronawirus zostanie wykorzystany do jeszcze większego nadzoru i wprowadzania środków bezpieczeństwa, które nie znikną.

Zamach na WTC z 11 września był ważnym wydarzeniem w historii ludzkości i chociaż było to wydarzenie bardzo traumatyczne i niszczycielskie, służyło kolektywowi na wiele sposobów.

Na przykład wywołało pytania i sprawiło, że ludzie nie ufali swojemu rządowi.

Podkreśliło także ogromne rozmiary korupcji w rządach.

Od 11 września masy uświadomiły sobie „terroryzm pod fałszywą flagą”, odnoszący się do sił, które tworzą, finansują, a nawet organizują wydarzenia terrorystyczne w celu wzmocnienia państwa, bezpieczeństwa narodowego oraz uzasadnienia inwazji i infiltracji innych krajów pod przykrywką dobrej woli i przywracania demokracji.

W rzeczywistości ten rodzaj działań jest zwykle wykorzystywany do ukrytych motywów, takich jak wydobycie zasobów, masowa inwigilacja i tworzenie marionetkowego rządu, który jest skłonny współpracować z rządami i agencjami wywiadowczymi, które mają ogromną moc.

Ostatecznie Snowden obawia się, że światowi przywódcy domagający się wprowadzania nowych zasad „plany ratunkowego”, utrzymają wprowadzone ograniczenia na długo po zakończeniu „pandemii”.

⇒ Czytaj także: WOJNA LOGICZNA Z CENZURĄ POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.