GOOGLE I BIG PHARMA POŁĄCZYŁY SIŁY – WYSZUKIWARKA MA WŁASNY KONGLOMERAT FARMACEUTYCZNY

Google i Big Pharma stanowią od niedawna jedność. I nie chodzi tu tylko o promowanie treści sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne, ale o działania na szerszą skalę. Mianowicie Google jest od teraz swego rodzaju… firmą farmaceutyczną.

Konglomerat farmaceutyczny

Wyszukiwarka Google znana jest z propagowania sukcesów Big Pharmy.

Prawda jest taka, że ​​Google rzeczywiście powołał swój własny konglomerat farmaceutyczny, co oznacza, że od teraz w jego interesach leży cenzurowanie całej prawdy na temat zdrowego odżywiania, diety, pożywienia, suplementów diety, ziołolecznictwa i innych niefarmaceutycznych podejść do zdrowego trybu życia, które zagrażają zyskom koncernów farmaceutycznych.

O całej sprawie połączenia sił informowali w lipcu 2019 r. Gary Null i Richard Gale:

Google to dziś nie tylko broń promująca program farmaceutyczny, ale teraz sama firma farmaceutyczna. W ciągu ostatnich sześciu lat firma macierzysta Google, Alphabet, uruchomiła dwie firmy farmaceutyczne.

W 2013 r. założył Calico, prowadzony przez byłego dyrektora generalnego Genentech, Arthura Levinsona. Calico prowadzi ośrodek badawczo-rozwojowy w zatoce San Francisco, aby odkryć metody leczenia chorób związanych z wiekiem. Dwa lata później Alphabet założył Verily Life Sciences (wcześniej Google Life Sciences). Obie firmy farmaceutyczne współpracują z innymi korporacjami farmaceutycznymi.

Niedawno Verily nawiązała współpracę z europejskim gigantem farmaceutycznym GlaxoSmithKline w celu utworzenia nowej firmy farmaceutycznej Galvani Bioelectronics, która ma opracowywać „leki bioelektroniczne”. Współpraca kosztuje 715 milionów dolarów, a nowej firmie przewodniczy były prezes Glaxo z globalnego biznesu szczepionek.

Ponadto prezes Google ds. rozwiązań dla klientów, Mary Ellen Coe, zasiada obecnie w radzie nadzorczej jednego ze światowych producentów szczepionek Merck & Co. (producenta m.in. szczepionki MMR na odrę, świnkę i różyczkę).

Strategia łączenia sił

Firmy farmaceutyczne zdały sobie sprawę z konieczności współpracy z platformami mediów społecznościowych, a także najpotężniejszą wyszukiwarką na świecie – Google.

Ta strategia, opracowana 6 lat temu, nabrała tempa, dzięki czemu firmy takie jak Google i Facebook zostały wchłonięte przez kartele farmaceutyczne.

Tragiczne skutki tego połączenia sił są już odczuwalne, gdy musimy zmierzyć się z coraz większym problemem wyszukiwania interesujących nas treści w sieci lub cenzurowania niewygodnych informacji.

Oprócz tego, że Google ma swój własny konglomerat farmaceutyczny, firma współpracowała również w akcji nielegalnego sprzedawania leków w Internecie.

Na tych przekrętach Google zyskało ponad 1 miliard dolarów, a Departament Sprawiedliwości USA przewiduje nałożyć na firmę grzywnę do 500 milionów dolarów.

Podczas gdy Google czerpie zyski z Big Pharmy i promowania nielegalnej sprzedaży leków, w międzyczasie usuwa z wyników wyszukiwania treści dotyczące naturalnych metod leczenia.

Podobnie postępuje także Amazon, firma, która usuwa ze swoich stron internetowych książki i filmy dotyczące ryzyka działań niepożądanych po przyjęciu szczepionki (w tym dokument VAXXED).

Poza tym Amazon nabył za 1 miliard dolarów PillPack, sieć, która sprzedaje leki, a następnie wysyła je bezpośrednio do domów klientów.

Amazon współpracuje również z inną firmą farmaceutyczną, aby uzyskać dostęp do dokumentacji i możliwość identyfikacji pacjentów, którzy będą kwalifikować się do testowania eksperymentalnych leków przeciwnowotworowych.

Takie połączenie sił – media + Big Pharma – to jawna forma wykorzystywania niekontrolowanej siły cenzury i monopolistycznej kontroli, by całkowicie zniszczyć swobodę wyboru, konkurencji i wolność jednostki.

⇒ Czytaj także: ALTERNATYWNE WYSZUKIWARKI, PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE I SERWISY WIDEO – ODZYSKAJ WOLNOŚĆ W SIECI

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.