GOOGLE WYPOWIADA WOJNĘ PORTALOM PROMUJĄCYM ZDROWE ODŻYWIANIE I MEDYCYNĘ NATURALNĄ

Google wypowiada wojnę portalom internetowym, które nie tylko publikują niewygodne treści polityczne, ale także promują zdrowe odżywianie i naturalne metody leczenia. Jak to wygląda w praktyce? Czy za chwilę zwykły użytkownik Internetu nie odnajdzie w nim poszukiwanych informacji o witaminach, minerałach, dietach i ziołach?

Złośliwe sugestie

Sayer Ji, założyciel GreenMedInfo, zebrał pokaźne dowody na to, że Google złośliwie zmienia sugestie wyszukiwania w celu zniszczenia wiarygodności wszystkich treści dotyczących substancji organicznych, homeopatii, medycyny naturalnej, chiropraktyki, ziół, zdrowego żywienia i suplementów diety.

Najpierw 3 czerwca 2019 roku odkrył, że Google za pomocą specjalnego algorytmu usunęło z wyników wyszukiwania wiele stron internetowych promujących szeroko pojętą medycynę naturalną.

Niedługo potem  wyszło na jaw, że Google manipuluje użytkownikami za pomocą funkcji autouzupełniania wyszukiwanych wpisów, dokańczając tematy dotyczące m.in. naturalnych metod leczenia nieprawidłowymi informacjami.

Manipulowanie wynikami wyszukiwani

W jaki sposób Google manipuluje szukanymi wynikami?

Otóż cała manipulacja odbywa się w bardzo specyficzny sposób.

Po wpisaniu kluczowych słów w wyszukiwarkę wyskakują dokończenia w stylu albo negującym dobrą stronę alternatywnych metod leczenia, albo promujących to, co w rzeczywistości szkodzi naszemu zdrowiu.

Przykłady to: organiczny to kłamstwo, pozory, strata pieniędzy itd. / suplementy są złe, nieprzydatne, stanowią zagrożenie / przyjmowanie witamin jest dla ciebie złe, nie jest ważne / GMO jest dobre, korzystne / naturopatia jest zagrożeniem, kłamstwem, szarlatanerią…

Dochodzenie ujawniło wiele takich przykładów, w których Google umieszcza podpowiedzi w wynikach wyszukiwania, które są nie tylko przeciwieństwem tego, czego szuka większość ludzi, albo czasami wcale ich nie wyszukuje.

Rzekomo obiektywna funkcja Google jest dosłownie urządzeniem propagandowym, które programuje użytkowników Internetu do myślenia inaczej o kwestiach, których albo nigdy nie wzięliby pod uwagę, albo o których mieli inne zdanie.

W ten oto sposób wyszukiwarka wypowiada też wojnę portalom promującym zdrowe odżywianie i alternatywne metody leczenia, a wszystko to w imię ochrony interesów przemysłu farmaceutycznego i wielkich korporacji.

⇒ Czytaj także: CENZURA DZIAŁA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ! – FACEBOOK BLOKUJE NASZE FANPAGE

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.