HEALING TOUCH – TERAPIA LECZNICZYM DOTYKIEM WG JANET MENTGEN

Healing Touch (HT) to program terapeutyczny, który stworzyła amerykańska pielęgniarka Janet Mentgen. Okazuje się, że dotyk ma pozytywny wpływ na pacjenta. Jednak nie zawsze musi to być dotyk fizyczny, gdyż bardzo często wystarczy umieścić dłonie nad ciałem chorego, co również pozwoli mu odczuć pozytywne działanie powracającej równowagi energetycznej. Na czym polega terapia poprzez leczniczy dotyk?

Janet Mentgen i jej certyfikowany program leczniczy

Janet Mentgen w 1961 roku (gdy miała 23 lata) otrzymała dyplom Bachelor of Science in Nursing, czyli wyższej szkoły pielęgniarstwa na University of Colorado.

Przez 40 lat pracowała jako pielęgniarka m.in. dla marynarki wojennej USA.

Dzięki wieloletniej pracy z chorymi zwróciła uwagę na uzdrawiające właściwości dotyku.

Dlatego zaczęła stopniowo stosować związane z tym techniki i metody, ale też dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

leczniczy-dotyk.jpg
foto.depositphotos.com

Za wkład w nauczanie pielęgniarstwa, a także za prowadzone badania została wyróżniona przez American Holistic Nurses Associationa (AHNA) i otrzymała tytuł Holistycznej Pielęgniarki Roku 1988.

Niedługo potem Janet Mentgen przedstawiła gotowy certyfikowany program leczniczy Healing Touch (HT), czyli Leczniczy Dotyk.

Sponsorem tego programu została organizacja AHNA, która potem razem z Janet prowadziła szkolenia pielęgniarek w zakresie tego programu.

Następnie w 1993 roku swoją działalność rozpoczęło Centrum Uzdrawiającego Dotyku w Kolorado, gdzie do dzisiaj szkoli się terapeutów z całego świata, którzy zajmują się HT.

Potem w 1997 roku dzięki Janet Mentgen powstała organizacja non profit – Healing Touch Worldwide Foundation.

Janet Mentgen zmarła w 2005 roku, a jej metoda nadal jest praktykowana przez wielu terapeutów w różnych częściach świata.

Jednak trzeba pamiętać, że metoda Leczniczego Dotyku nie zastępuje standardowego leczenia, a także medycyny, która opiera się na metodach badawczych.

Jest to terapia uzupełniająca, która ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej.

Czym jest Healing Touch

Healing Touch to terapia energetyczna, która została założona w 1989 roku przez Janet Mentgen.

W terapii tej wykorzystuje się bardzo lekkie dotknięcie albo takie, które jest zbliżone do ciała, a to ma wpłynąć na pole energii, które zarówno penetruje, jak i otacza całe ciało.

Terapia ta jest polecana dla osób, które cierpią na stany lękowe i depresję, ale też osobom, które odczuwają stres, wynikający z mających się odbyć zabiegów chirurgicznych albo związany z leczeniem nowotworów.

Pomóc może również osobom w leczeniu długotrwałego i przewlekłego bólu.

Metoda ta uznawana jest za bezpieczną i nieinwazyjną, więc mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy pacjenci.

Kiedy można stosować Healing Touch?

Terapia HT bardzo często wykorzystywana jest do tego, aby uspokoić i przygotować pacjentów do operacji, chemioterapii, a także przy innych zaleceniach, które wywołują niepokój u pacjenta.

Zostały przeprowadzone badania, które dowodzą, że HT może też wpłynąć na skrócenie czasu gojenia się ran oraz na skrócenie czasu pobytu w szpitalu.

Inne zalecenia do stosowania HT to: przewlekły ból, a także ból głowy, migreny, uogólniony lęk oraz zaburzenia snu.

healing-touch.jpg
foto.depositphotos.com

Niektórzy twierdzą, że terapia ta umożliwia duchowe połączenie, ale też pomaga osobom, które cierpią emocjonalnie.

Niektórzy praktykują HT podobnie do terapii masażu, czyli ze stołem i relaksującą muzyką, ale terapię tę można wykonywać w dowolnym miejscu oraz z pacjentem również w dowolnej pozycji, czyli siedzącej, stojącej albo leżącej.

Jak wygląda sesja HT?

Na początku podczas sesji HT dostawca rozpoczyna od uspokojenia umysłu, a także od skupienia się na potrzebach pacjenta.

Dana osoba leży na stole do masażu w ubraniu, a wtedy dostawca delikatnie kładzie dłonie na jej ciele.

Następnie terapeuta ocenia biopole pacjenta i w razie potrzeby zaczyna je równoważyć oraz oczyszczać.

Taka sesja trwa zazwyczaj około jednej godziny.

Czytaj także: MERIDIANY – NAUKA POTWIERDZA ISTNIENIE KANAŁÓW ENERGETYCZNYCH W CIELE CZŁOWIEKA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.
P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.