JARMUŻOWO-ANANSOWY KOKTAJL NA PROMIENNĄ CERĘ

Jarmużowo-anansowy koktajl to eliksir na promienną cerę, która traci blask przez wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki niemu nie tylko twoja cera odzyska zdrowy wygląd, ale i twoje ciało zostanie utrzymane w zdrowiu. Poznaj szczegóły tego przepisu.

Utracony blask

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do utraty naturalnego, zdrowego blasku cery.

Czynnikami zewnętrznymi są zanieczyszczenia powietrza, zmiany w pogodzie, nadmierna ekspozycja na słońce, rodzaj używanych kosmetyków itp.

Czynniki wewnętrzne obejmują nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu i innych szkodliwych produktów, zmęczenie, zmiany hormonalne, ale co najważniejsze, dużą rolę w utrzymaniu zdrowej cery odgrywa rodzaj pożywienia, które włączasz do swojej diety.

To właśnie jedzenie w dużej mierze pozwala przejąć kontrolę nad odżywczym aspektem uzyskania promiennej skóry.

shutterstock.com

Oprócz dbania o nawodnienie poprzez picie dużej ilości wody, warto rozważyć wdrożenie do diety odżywczych koktajli, które dostarczą organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Eliksir na promienną cerę

Aby utrzymać ciało w zdrowiu i nadać skórze blask przekonaj się do wypijania raz dziennie odżywczego koktajlu, np. z połączenia jarmużu i ananasa.

Jarmuż dostarcza skórze niezbędną dawkę witamin A, C i K, pomagając tym samym naprawić uszkodzenia tkanek i zapobiegając ich uszkodzeniom przez wolne rodniki.

Pomaga również pozbyć się cieni pod oczami, jednocześnie przyczyniając się do zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Z kolei ananas zwiększa syntezę kolagenu, co pomaga zachować jędrność i elastyczność skóry.

Dodatek herbaty matcha pozwala dostarczyć organizmowi katechin, które spośród wszystkich przeciwutleniaczy, wyróżniają się szczególnymi właściwościami w neutralizowaniu aktywności wolnych rodników.

Jarmużowo-anansowy koktajl – przepis

Do przygotowania tego koktajlu potrzebujemy:

  • ½ szklanki świeżych liści jarmużu;
  • 1 szklanka świeżych lub mrożonych kawałków ananasa;
  • ½ szklanki mleka migdałowego (lub innego, ale najlepiej roślinnego);
  • sok z 1 cytryny;
  • 2 łyżeczki proszku herbaty matcha.

Wszystkie składniki miksujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji koktajlu.

Wypijamy od razu po przygotowaniu.

Aby zauważyć efekty poprawy wyglądu skóry, po taki koktajl sięgamy przez tydzień codziennie, potem minimum dwa razy w tygodniu.

⇒ Czytaj także: CZTERY LETNIE KOKTAJLE NA PIĘKNĄ SKÓRĘ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.