KRAŚNIK MIASTEM WOLNYM OD IDEOLOGII LGBT I 5G?

Kraśnik, 36-tysięczne miasto na wschodzie Polski, zagłosowało za utrzymaniem deklaracji miasta „wolnego od ideologii LGBT”, pomimo ryzyka, że może to spowodować utratę milionów euro dotacji europejskich. Na tym samym posiedzeniu rada miasta głosowała również za propozycją zakazu technologii 5G i Wi-Fi w szkołach. Co ustalono?

Wolni od LGBT i 5G

Już w lipcu 2020 roku część władz miejskich Kraśnika rozważała wycofanie uchwały przeciwko LGBT.

W maju 2019 roku miasto ogłosiło, że chce być „wolne od ideologii LGBT”, a władze obiecały mieszkańcom zwalczać „homopropagandę” i „seksualizację dzieci”.

Pod koniec września rada przeprowadziła głosowanie nad propozycją unieważnienia uchwały, jednak większością głosów zadecydowano się ją utrzymać.

Wśród osób, które zagłosowały za utrzymaniem rezolucji, był radny PiS, Jerzy Misiak, który ostrzegł, że „nie możemy pozwolić, aby Kraśnik stał się katolickim pustkowiem z szalejącą ideologią LGBT”.

Na tym samym posiedzeniu rada głosowała również za przyjęciem petycji Koalicji Polska Wolna od 5G, stowarzyszenia działającego na rzecz ochrony Polski przed wdrożeniem niesprawdzonej technologii 5G nowej generacji.

Petycja, która jest jedną z wielu zgłoszonych przez stowarzyszenie władzom lokalnym, ostrzega, że ​​„narażenie na sztuczne pola elektromagnetyczne” powodowane przez 5G stanowi „zagrożenie dla życia i zdrowia”.

Wzywa społeczności do zaprzestania wdrażania sieci 5G do czasu pełnego zbadania jej skutków.

W dokumencie zaproponowano również „demontaż istniejących sieci Wi-Fi w szkołach” oraz zobowiązanie uczniów do przełączania telefonów komórkowych w tryb samolotowy podczas lekcji.

Władze lokalne powinny również „prowadzić kampanie informacyjne dla mieszkańców na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z polami elektromagnetycznymi”.

Na posiedzeniu rady miasta Kraśnik stanowisko składających petycję przedstawił przedstawiciel „Krajowego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Zagrożeniom Elektrycznym Right to Life”.

Dziewięciu członków rady głosowało za petycją, sześciu przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Jednak tydzień później po fali internetowego hejtu oraz poradach ministerstwa cyfryzacji, radni z Kraśnika błyskawicznie postanowili unieważnić uchwałę, która uznawała sieć 5G za niebezpieczną.

Kraśnik bez dotacji?

Niestety, w sprawie 5G radni z Kraśnika ulegli presji i nie wykazali się stanowczością.

Internetowe memy tworzone przez internetowych trolli oraz „delikatne” naciski ze strony ministerstwa sprawiły, że tak łatwo przyszło im porzucić pierwotny plan.

Natomiast w kwestii strefy wolnej od LGBT pozostają niezmienni.

Tymczasem norweska minister spraw zagranicznych Ine Marie Eriksen Søreide poinformowała, że ​​władze lokalne w Polsce, które przyjęły uchwały przeciwko LGBT, nie otrzymają pieniędzy z dotacji, które jej kraj zapewnia na wsparcie społeczeństwa obywatelskiego, wymiaru sprawiedliwości, integracji społecznej, innowacji i innych.

Polska jest największym odbiorcą tzw. funduszy norweskich.

W budżecie przewidziano, że ma otrzymać 411,5 mln euro w obecnym okresie finansowania 2014-2021 (plus kolejne 397,8 mln euro z powiązanych funduszy EOG, do których dokłada głównie Norwegia).

W swoim oświadczeniu Eriksen wyraźnie wskazała na Kraśnik jako na miasto, którego finansowanie może zostać zawieszone i które może stracić szacunkowo 3-10 mln euro.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: GMINY UCHWALAJĄ „WOLNOŚĆ OD IDEOLOGII LGBT”, A RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH ZASKARŻA UCHWAŁY

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.