PEDIATRZY APELUJĄ: CHROŃCIE DZIECI PRZED POLAMI ELEKTROMAGNETYCZNYMI!

Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) wzywa do podejmowania działań, które chronią zdrowie i dobre samopoczucie dzieci przed promieniowaniem emitowanym przez linie energetyczne, telefony komórkowe i sprzęt AGD. Przedstawiają ku temu szereg powodów i uzasadnień, które jednoznacznie wskazują, że te elementy stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) to organizacja non-profit zrzeszająca ponad 60 000 pediatrów podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy specjalistów i chirurgów dziecięcych zajmujących się zdrowiem, bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem niemowląt, dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych.

Już kilka lat temu jej przedstawiciele apelowali przede wszystkim do rodziców, aby ci chronili swoje dzieci przed polami elektromagnetycznymi.

Ich apel jest wciąż aktualny.

Jakimi argumentami się posiłkują?

Uwaga na linie energetyczne

Lekarze z APP powołują się na badanie z Massachusetts opublikowane w 1993 r. oraz przeprowadzone kilka lat później badanie w Finlandii, które wykazały istotny związek między bliskością linii energetycznych a objawami depresyjnymi.

Oznacza to, że ludzie, którzy byli w stanie zobaczyć maszty linii energetycznych z okien swojego domu lub ze swojego podwórza, byli prawie trzy razy bardziej narażeni na depresję niż osoby mieszkające dalej.

Z kolei niepewnym rodzajem związku określono relację dotyczącą ekspozycji na pole elektryczne oraz magnetyczne i rozwojem raka.

Niebezpieczne telefony komórkowe

Zdaniem pediatrów dzieci bardziej niż dorośli są narażone na wszystkie ekspozycje środowiskowe, w tym promieniowanie telefonu komórkowego.

I nie chodzi tu tylko o promieniowanie emitowane bezpośrednio przez telefony, ale także o promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej emitowane przez anteny stacji telefonicznych.

promieniowanie.jpg
foto.shutterstock.com

Egipskie badanie potwierdziło obawy, że mieszkanie w pobliżu stacji bazowych telefonów komórkowych zwiększa ryzyko rozwoju takich dolegliwości jak:

  • bóle głowy;
  • problemy z pamięcią;
  • zawroty głowy;
  • depresja;
  • problemy ze snem.

Wiele dzieci, nastolatków i młodych dorosłych używa teraz telefonów komórkowych jako jedynego środka komunikacji, a co więcej zaczynają korzystać z telefonów w coraz młodszym wieku.

Poza tym kobiety w ciąży często noszą telefony przez wiele godzin dziennie w kieszeni, tym samym trzymając je blisko macicy.

To wszystko sprawia, że już maluchy są narażone na silne działanie promieniowania elektromagnetycznego.

Zalecenia Amerykańskiej Akademii Pediatrów odnośnie użytkowania telefonów komórkowych skupiają się m.in. na dziesięciu zasadach dotyczących ich prawidłowego używania, o których możecie przeczytać w artykule: 10 PORAD O TYM, JAK ZMNIEJSZYĆ WPŁYW PROMIENIOWANIA TELEFONU.

Sprzęt AGD

Nie ulega wątpliwości, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy również z tego, że najwyższe ekspozycje pól magnetycznych pochodzą z urządzeń domowych z silnikami, transformatorami lub z grzejników elektrycznych.

Z racji tego, że pola magnetyczne gwałtownie maleją wraz ze wzrostem odległości, łatwym środkiem zapobiegającym narażeniu na nie, jest zwiększenie odległości między dzieckiem a urządzeniem.

Pediatrzy apelują, by trzymać dzieci z dala od mikrofalówek, komputerów, modemów Wi-Fi, kuchenek elektrycznych, elektronicznej niani, bezprzewodowych głośników itp., zwłaszcza wtedy gdy śpią lub spożywają posiłek.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: PROSTE SPOSOBY ZMNIEJSZENIA EKSPOZYCJI NA EMF I OCHRONY PRZED 5G

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.