MASZT TELEFONII KOMÓRKOWEJ PRZYCZYNĄ RAKA U UCZNIÓW TEJ SAMEJ SZKOŁY

Maszty telefonii komórkowych wciąż budzą obawy, ponieważ już w 2011 roku przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC) sklasyfikowali promieniowanie radiowe jako promieniowanie rakotwórcze. Tymczasem rodzice uczniów pewnej szkoły domagają się, by ta zdemontowała taką wieżę ze swego terenu po tym, jak u czterech uczniów i trzech nauczycieli zdiagnozowano raka w ciągu zaledwie trzech lat.

Rodzice protestują

Rodzice uczniów szkoły podstawowej w San Joaquin w Kalifornii

domagają się, aby władze usunęły maszt telefonii komórkowej, który została zainstalowana na terenie kampusu kilka lat temu.

Wszystko to z powodu uzasadnionych obaw, że wieża przyczyniła się do rozwoju raka u czterech uczniów tej szkoły.

Rodzice nie wierzą, że jest to tylko przypadek, tym bardziej że w ciągu zaledwie trzech lat na nowotwór zachorowało również trzech nauczycieli z tej szkoły.

 

maszt-telefonii-rak.jpg
foto.123rf.com

Monica Ferrulli, matka jednego z dzieci, u którego zdiagnozowano raka mózgu, twierdzi, że lekarze jej syna konkretnie wskazali na fakt, że ten konkretny rodzaj raka jest spowodowany czymś, na co pacjent był przez dłuższy czas narażony w swoim otoczeniu.

Biorąc pod uwagę fakt, że chłopiec znaczną część dnia przebywał w szkole, w pobliżu wieży, jego matka nie ma wątpliwości, że był narażony na śmiercionośne promieniowanie.

Podobnie twierdzą rodzice pozostałych chorych dzieci.

Zlecili nawet zewnętrznej firmie przeprowadzenie pomiarów, które wykazały znacznie wyższe odczyty promieniowania niż te, które dostarczyła im w 2018 r. szkoła.

Rodzice domagają się zdemontowania masztu, ale władze szkoły nie zamierzają nic z tym robić.

Do rodziców trafił nawet list, w którym stwierdzono, że szkoła nie ma planów likwidacji wieży telefonii komórkowej, ponieważ emitowane częstotliwości nie zagrażają zdrowiu, a poza tym umowa najmu terenu z operatorem nie zezwala na jej samodzielne przenoszenie bez zgody firmy.

Według doniesień szkoła otrzymuje 2 000 dolarów miesięcznie za udostępnianie terenu.

Promieniowanie z masztów szkodzi!

W 2011 roku przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC) sklasyfikowali promieniowanie radiowe jako promieniowanie rakotwórcze.

Dowiodły temu m.in. badania przeprowadzone w Brazylii pod kierownictwem Adilza Condessa Dode, naukowca Federal University of Minas Gerais.

maszt-telefonii-rak.jpg
foto.123rf.com

Bezpośredni związek pomiędzy zgonami na skutek nowotworów a siecią bezprzewodową odnotowano nie tylko wśród ofiar, które korzystały z telefonów komórkowych, ale także i tych, które mieszkały w promieniu 500 metrów od jednego z trzystu masztów zainstalowanych w Belo Horizonte, trzecim co do wielkości mieście w Brazylii.

Według analiz naukowców każde przebywanie w pobliżu wieży komórkowej jest niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia, ale im bliżej anteny się znajdujemy, tym większy mamy kontakt z polami elektromagnetycznymi.

Konsekwencje promieniowania dotyczą przede wszystkim kwestii rozwoju nowotworów mózgu, wątroby, nerek, płuc, raka prostaty i piersi.

Udowodniono także szkodliwy wpływ promieniowania płodność, pracę serca, koncentrację, pamięć, gospodarkę hormonalną i trudności w nauce.

Szczególnie narażone są dzieci, ponieważ ich organizm jeszcze się rozwija i jest o wiele bardziej podatny na szkodliwe promieniowanie.

Kontrowersje wokół budowy masztów telefonii komórkowej w pobliżu szkół i domów dotyczą także Polski.

Mieszkańcy miast i wsi, w których władze pozwalają na budowę masztów, wysyłają wnioski do wojewodów, protestują, ale często władze i tak nie liczą się z ich zdrowiem, a jedynie z korzyściami ekonomicznymi.

www.odpromienniki.com

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=Mu0fixQxDsY