KREMOWY KOKTAJL PRZYWRACAJĄCY KOBIETOM RÓWNOWAGĘ HORMONALNĄ

Kremowy koktajl z dodatkiem kilku odżywczych składników pomaga naturalnie, bez pigułek i niepożądanych efektów ubocznych, utrzymać równowagę hormonalną. Dlaczego warto go pić? Co zawiera i jak go przygotować? Oto odpowiedź.

Hormonalni posłańcy

Estrogen, testosteron, adrenalina i insulina – to tzw. hormonalni posłańcy kobiecego ciała, bez których równowagi trudno o zdrowe życie.

Zaburzenia ich poziomu wpływają na oczywiste problemy, takie jak niepłodność i nieregularne miesiączki, ale także odgrywają rolę w przybieraniu / utracie / utrzymaniu masy ciała, zmęczeniu, lęku, depresji, libido, problemach trawiennych, bezsenności, apetycie, a nawet przerzedzaniu i wypadaniu włosów.

równowaga-hormonalna.jpg
foto.shutterstock.com

Hormonalna nierównowaga może być spowodowana wieloma czynnikami, między innymi historią medyczną, czynnikami genetycznymi, toksynami środowiskowymi, poziomem stresu i dietą.

My skupiamy się dziś na tym ostatnim czynniku…

Dietetyczne antidotum

Kiedy twoje hormony są w równowadze, dobrze współgrają z układami całego ciała.

Dzięki temu ty masz więcej naturalnej energii, lepiej śpisz, nie cierpisz z powodu wahań nastroju, skóra odzyskuje naturalny blask, zmniejsza się, ryzyko wystąpienia poważnych chorób i poprawie ulega ogólny stan zdrowia.

W diecie równoważącej hormony należy szukać czystego białka, zdrowych tłuszczów, owoców i warzyw o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy oraz ziół leczniczych.

Wszystkie te składniki odżywcze pomagają organizmowi prawidłowo produkować hormony i utrzymywać równowagę hormonalną.

Kremowy koktajl dla równowagi hormonalnej jest doskonałym początkiem lub uzupełnieniem diety już dostosowanej do przywracania równowagi hormonów.

kremowy-koktajl.jpg
foto.shutterstock.com

Truskawki są bardzo bogate w przeciwutleniacze i pomagają obniżyć poziom estrogenu.

Wszystkie produkty kokosowe zawierają kwas laurynowy, który jest naprawdę dobry dla utrzymania równowagi hormonalnej, co odbija się pozytywnie m.in. na zdrowiu skóry, zabijaniu wirusów i bakterii, przyspieszeniu metabolizmu itp.

Tahini, czyli pasta na bazie nasion sezamu jest szczególnie przydatna do równoważenia hormonów u kobiet w okresie menopauzy, a także przyczynia się do zdrowia skóry, zdrowia serca i lepszej odporności.

Z kolei proszek z korzenia maca dostarcza organizmowi składników odżywczych potrzebnych do naturalnej produkcji hormonów i redukuje hormony stresu, a także zwiększa płodność.

I w końcu mamy daktyle, które dodają koktajlowi odrobinę słodyczy i są bogatym źródłem energii.

Kremowy koktajl przywracający równowagę hormonalną

Tylko tych kilka prostych składników wystarczy, by przygotować kremowy koktajl, który pomoże w odzyskiwaniu kontroli nad równowagą hormonalną.

Składniki:

Przygotowanie:

Daktyle namocz wcześniej w letniej, oczyszczonej wodzie przez 30 minut. Następnie wszystkie składniki wrzuć do dzbanka blendującego i zmiksuj aż do uzyskania kremowej konsystencji.

Wypij taki kremowy koktajl od razu po przygotowaniu, np. na pierwsze lub drugie śniadanie, lub podwieczorek.

Staraj się go przygotowywać średnio 3-4 razy w tygodniu.

⇒ Czytaj także: 10 OZNAK BRAKU RÓWNOWAGI HORMONALNEJ, KTÓRE IGNORUJE WIĘKSZOŚĆ KOBIET

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.