KURKUMA I MIÓD – PROTOKÓŁ ANTYNOWOTWOROWY

Kurkuma i miód wspólnie tworzą połączenie wykorzystywane w alternatywnym leczeniu chorób nowotworowych. Dzięki ich właściwościom przeciwzapalnym i odżywczym wspierają organizm w walce z chorobą oraz zabijają komórki nowotworowe. Oto prosty protokół antynowotworowy na bazie kurkumy i miodu.

Dlaczego kurkuma i miód?

O dobroczynnych właściwościach kurkumy i jej aktywnym składniku – kurkuminie pisaliśmy więcej -> tutaj.

Dziś przypomnimy tylko, że kurkumina m.in. bardzo skutecznie pomaga naszemu ciału w niwelowaniu stanów zapalnych, jest bardzo silnym przeciwutleniaczem oraz naturalną substancją zabijającą komórki nowotworowe.

Natomiast miód jest bogaty w minerały takie jak żelazo, miedź, mangan, krzem, chlor, wapń, potas, sód, fosfor i magnez oraz jest dobrym źródłem witamin A, B i C.

Z racji tego, że komórki nowotworowe żywią się glukozą (mają od 10 do 20 razy więcej receptorów insuliny niż zdrowe komórki, co pozwala im „pożerać” glukozę szybciej i używać jej do wzrostu i rozprzestrzeniania się), miód w tym protokole wykorzystuje się jako nośnik zabijającej je substancji.

Komórki nowotworowe zwabione słodyczą miodu chętnie po niego sięgają.

Nie wiedzą jednak, że „uzbrojony” miód przenosi składniki odżywcze w postaci kurkuminy, która zabija szkodliwe mikroorganizmy w komórkach rakowych.

Liczy się ilość i jakość

Standardowa dawka kurkuminy w większości suplementów wynosi od 400 do 500 mg dziennie.

Jednak w przypadku raka lub innych chorób przewlekłych dawki te mogą wynosić 4, 6 lub 8 gramów dziennie.

Badania sugerują, że nie ma obaw przed stosowaniem tak dużych dawek, ponieważ u pacjentów ze szpiczakiem, którzy przyjmowali do 8 g kurkuminy na dobę przez cztery miesiące, nie odnotowano zauważalnych objawów toksyczności.

Niestety wiele preparatów z kurkuminą nie zapewnia dobrego jej wchłaniania, dlatego warto w tym przypadku postawić nie tylko na ilość, ale także na jakość.

Zaleca się stosowanie preparatów o wysokim (95%) wskaźniku wchłaniania kurkuminy z krwioobiegu.

Są to głównie preparaty Kurkuma BCM-95, które zawierają 100% czystego ekstraktu z kłącza kurkumy standaryzowany na 95%  kurkuminoidów.

Ta sama zależność dotyczy miodu.

Powinien być on prawdziwy, ekologiczny, a najlepiej gdyby był to miód Manuka, który działa silnie przeciwzapalnie, antywirusowo, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie.

Protokół antynowotworowy

Walkę z nowotworem rozpoczynamy od 2 kapsułek kurkumy BCM-95.

Ich zawartość, czyli zamknięty w nich proszek, wsypujemy do szklanki, wlewamy 1 łyżeczkę miodu i mieszamy.

Taką mieszankę jemy łyżeczką, a następnie przepłukujemy szklankę odrobiną ciepłej wody, tak aby rozpuścić w niej wszystko co przylepiło się do jej ścianek i i wypijamy.

Mieszankę z kurkumy i miodu przyjmujemy 3 razy dziennie, stopniowo zwiększając dawkę kurkumy i miodu.

Przykładowo:

  • 1 g kurkuminy przez pierwszy tydzień;
  • 2 g kurkuminy przez drugi tydzień;
  • 4 g na trzeci tydzień;
  • 8 g w czwartym tygodniu.

Dawki można oczywiście zwiększać mniej radykalnie, stopniowo, np. co pół grama na tydzień.

Ostatecznie dawka ta może być zwiększona maksymalnie do 8 g kurkuminy na dobę, ale nie może też przekraczać 6 łyżeczek miodu dziennie.

Protokół antynowotworowy na bazie kurkumy i miodu można stosować latami.

Warto jednak pamiętać, że u niektórych osób kurkuma może powodować łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, dlatego zaleca się przyjmowanie tej mieszanki podczas spożywania głównych posiłków.

Szczególną ostrożność powinny także zachować osoby stosujące chemioterapię, przyjmujące leki rozrzedzające krew, kobiety w ciąży i karmiące piersią, pacjenci z żółtaczką, zapalenie wątroby lub pęcherzyka żółciowego.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza. Wszelkie rady, które są na mojej stronie stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.