LAMPY SOLNE – NATURALNA METODA WALKI Z ELEKTROSMOGIEM

Lampy solne wytwarzane z naturalnej bryły himalajskiej soli to jeden z najprostszych sposobów walki z elektrosmogiem. Działają jak naturalne jonizatory powietrza, które efektywnie podnoszą poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Dzięki temu poprawia się nie tylko jakość powietrza, ale także nasze zdrowie i samopoczucie. Poznajcie największe zalety lamp solnych.

Efekt jonizacji

Ze względu na wszechobecne komputery, telewizory, radioodbiorniki, grzejniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, suszarki, odkurzacze, dym papierosowy itp. wytwarzające jony dodanie w powietrzu następują zmiany w stosunku molekuł naładowanych ujemnie do naładowanych dodatnio, czyli tzw. elektrosmogu.

Niedostatek jonów ujemnych prowadzi do pogorszenia jakości powietrza w pomieszczeniach, co z kolei sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych oraz działa niekorzystnie na samopoczucie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Wdychanie zjonizowanego powietrza pozwala odzyskać równowagę zdrowia, dlatego warto do tego celu wykorzystać lampę solną.

lampy-solne.jpg
Lampy solne foto.depositphotos.com

Sól himalajska to naturalna i najczystsza forma soli, która w swojej budowie cząsteczkowej posiada formę kryształków o perfekcyjnej, szlachetnej, podobnej do diamentu strukturze.

Wykonana z jej kryształu lampa jest naturalnym jonizatorem powietrza, który efektywnie podnosi poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach.

Efekt ten zawdzięczamy odkrytym już wiele lat temu jej właściwościom fizykochemicznym.

Dodatkowo w lampach solnych jest on zwiększony poprzez rozgrzanie kryształu soli znajdującą się wewnątrz żarówką.

Jak działają lampy solne?

Sekretem himalajskich lamp solnych jest silna higroskopijność soli.

Oznacza to, że ​​przyciągają cząsteczki wody bezpośrednio z powietrza.

Duże bloki soli są szczególnie atrakcyjne dla pary wodnej i zanieczyszczeń, które ze sobą przenosi.

Dzięki ogrzewaniu kryształu soli przez znajdującą się wewnątrz żarówkę, przyciągnięte cząsteczki wody zostają oczyszczone i odparowują z jej powierzchni, co zapewnia efekt oczyszczania powietrza.

Jedynych czynności konserwacyjnych, których potrzebuje lampa solna to wymiana żarówki oraz przetarcie jej powierzchni raz na jakiś czas wilgotną ściereczką, aby usunąć wszelkie uwięzione na powierzchni solnej bryły cząstki zanieczyszczeń i kurz.

Właściwości lamp himalajskich

Lampy himalajskie używane w pomieszczeniach pozwalają:

  • oczyścić powietrze;
  • usunąć elektrosmog (zmniejszyć promieniowanie elektromagnetyczne);
  • zmniejszyć symptomy alergii i astmy (oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni, pyłków itp. utrudniających oddychanie i będących przyczyną niepożądanych objawów);
  • poprawić nastrój i koncentrację (nie tylko łagodnie świecące światło lampy pomaga poprawić koncentrację, ale również wzrost jonów ujemnych wytwarza reakcję biochemiczną, która poprawia dopływ krwi, tlenu i serotoniny do mózgu, odprężając i poprawiając nastrój);
  • zmniejszyć zaburzenia nastroju i objawy depresji;
  • poprawić jakość snu (różowo-pomarańczowa barwa światła lampy solnej łagodzi lęk, niepokój, działa relaksująco i ułatwia zasypianie).

Gdzie ustawić lampę solną?

Lampę solną warto ustawić w pobliżu urządzeń wytwarzających jony dodatnie, blisko łóżka, w pokoju dziecięcym, w miejscu, gdzie się pali papierosy lub w pracy na biurku, by zapewnić sobie ochronę przed elektrosmogiem oraz wewnętrzny spokój.

lampa-solna.jpg
Lampa solna foto.depositphotos.com

Na rynku dostępne są himalajskie lampy solne o różnej wadze.

Zasada wyboru jest prosta – im większe pomieszczenie, tym cięższa lampa lub tym więcej lamp mniejszej wagi, trzeba w nim ustawić.

Małe 2-3 kg lampy wskazane są do pomieszczeń o powierzchni do 10 m2, a średnie 7-9 kg do powierzchni do 18 m2.

Z kolei do pomieszczeń o powierzchni do 25 m2 zaleca się zastosowanie jednej 13-17 kg lampy lub kilku mniejszych.

⇒ Czytaj także: JONY UJEMNE – DLACZEGO MAJĄ POZYTYWNY WPŁYW NA LUDZKI ORGANIZM?

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami www.odpromienniki.com

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.