MARYNARKA WOJENNA USA OPATENTOWAŁA SAMOLOT PRZYPOMINAJĄCY UFO

Marynarka wojenna USA w 2016 roku złożyła wniosek o trzy patenty. Jeden z nich dotyczył „jednostki wykorzystującej inercyjne urządzenie do redukcji masy”, czyli samolotu przypominającego UFO.  Patent przyznano w 2018 roku, by pracownicy US Navy mogli stworzyć statek generujący sztuczne fale grawitacyjne.

Wojskowy wynalazek

Patent budowy wysoce zaawansowanej, niezwykłej maszyny latającej, która wykorzystuje „inercyjne urządzenie do redukcji masy” do podróżowania z „ekstremalnymi prędkościami”, złożyli w 2016 roku wojskowi wynalazcy z US Navy.

Ich zdaniem są w stanie zbudować statek, który użyłby „inercyjnego urządzenia do redukcji masy” generującego sztuczne fale grawitacyjne.

Dzięki takiemu zmniejszeniu masy zmniejsza on odporność obiektu na ruch lub „bezwładność” i jest w stanie przemieszczać się ze znacznie większą prędkością w wodzie, powietrzu lub nawet w przestrzeni, przy jednocześnie zwiększonych możliwościach ukrywania się.

Możliwe jest zmniejszenie masy bezwładności, a tym samym masy grawitacyjnej, systemu / obiektu w ruchu, przez nagłe zakłócenia nieliniowego tła lokalnej czasoprzestrzeni – stwierdza patent. Ten hybrydowy statek poruszałby się z wielką łatwością przez powietrze / przestrzeń / wodę, będąc zamkniętym w próżniowej bańce / osłonie plazmowej.

Ściany jednostki opisanej w patencie miałyby wnęki wypełnione gazem, który następnie byłby poddawany wibracjom za pomocą silnych fal elektromagnetycznych.

W ten sposób tworzyłaby się próżnia wokół obiektu, co pozwalałoby mu poruszać się z dużą prędkością.

Początek międzygalaktycznych podróży

Patent US Navy wspomina również dr. Harolda Puthoffa, kluczową postać w AATIP (Program Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Lotniczych), który zamówił 38 dokumentów badających technologie egzotycznych układów napędowych, które wykorzystano w dokumentach Agencji Wywiadu złożonych w Kongresie USA.

Wynalazcy uważają, że jest to rodzaj technologii, której potrzebowalibyśmy podczas podróży międzygalaktycznych.

Dokumenty Puthoffa poruszają bowiem nie tylko kwestię antygrawitacji, maskowania niewidzialności, sprawę tunelów czasoprzestrzennych, ale przede wszystkim wiele papierów dotyczy nieznanych dotąd układów napędowych – nie tylko technologii, która umożliwiłaby nam zbudowanie szybszego samolotu, drona lub pocisku, ale technologii, która mogłaby pomóc w zabraniu ludzkości do gwiazd.

Inny patent marynarki wojennej USA dotyczył „generatora fal grawitacyjnych wysokiej częstotliwości”.

Chociaż US Navy złożyła wniosek o patent w 2016 r. i został on przyznany dwa lata później, naukowcy uważają, że niekoniecznie oznacza to, że statek został zbudowany i przetestowany.

Niektórzy podkreślają, że czasami trudno jest określić, gdzie leży granica między nauką z pogranicza a fantastyką naukową, lecz sam fakt wojskowego zainteresowania rozwojem  „egzotycznych” technologii, może dać nam wiele do myślenia…

⇒ Czytaj także: UFO W POLSCE?! – CZY TO MOŻLIWE?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.