METODA FUKUTSUDZI – 5 MINUT DZIENNIE DLA SZCZUPŁEJ TALII I ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA

Metoda Fukutsudzi nie wymaga od ciebie wiele. Wystarczy, że weźmiesz ręcznik, znajdziesz w ciągu dnia 5 minut i poleżysz sobie na plecach. Brzmi niewiarygodnie? Cóż, może i tak, ale efekty szczupłej talii i zdrowego kręgosłupa są warte jej wypróbowania.

Skutki uboczne złej postawy

Japoński lekarz medycyny alternatywnej, dr Toshiki Fukutsudzi chciał obudzić wśród ludzi świadomość skutków ubocznych złej postawy i siedzącego trybu życia.

Napisał więc o tym książkę, której myślą przewodnią była pomoc ludziom w zwalczaniu problemów z kręgosłupem, przy jednoczesnym wzmacnianiu mięśni brzucha.

Książka ta stała się szybko jedną z najlepiej sprzedających się książek w Azji.

Doktor Toshiki Fukutsudzi znany jest z tego, że pomaga swoim pacjentom z problemami odczuwanymi w kręgosłupie przez osoby otyłe i prowadzące siedzący tryb życia.

ból-kręgosłupa.jpg
foto.123rf.com

Podczas swojej wieloletniej praktyki zauważył, że u osób tych następuje nieprawidłowe położenie miednicy względem kręgosłupa.

Skutkiem tego jest wypchnięcie brzucha do przodu (ten optycznie wydaje się większy) oraz przewlekły ból odczuwany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Jego metoda ma nie tylko rozluźnić napięte mięśnie pleców, ale ma również na celu redukcję tkanki tłuszczowej wokół talii.

Metoda Fukutsudzi – wykonanie

Wspaniałość tej metody polega na tym, że wystarczy tylko 5 minut dziennie i ręcznik, aby bez zbędnych wysiłków uzyskać pożądane rezultaty.

Praktyka metody Fukutsudzi powinna stać się częścią codziennej rutyny.

Metoda Fukutsudzi nie ma większych przeciwwskazań – ćwiczenie to może wykonywać każdy, kto nie ma poważnych problemów z kręgosłupem.

Jak je przeprowadzić prawidłowo?

Zwiń ciasno ręcznik w rulon, możesz go czymś związać, by się nie rozwijał.

Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami i podłóż zwinięty ręcznik pod plecy tak, by przylegał do lędźwi na wysokości pępka.

Powoli, pilnując, żeby ręcznik się nie przesunął wyżej, połóż się na plecach.

Teraz wyprostuj ręce, wyciągając je za głowę, a nogi rozsuń na szerokość ramion.

metoda-fukutsudzi.jpg

Następnie stopy skieruj do środka, by duże palce stóp stykały się ze sobą, a dłonie złącz tak, aby stykały się małymi palcami, a kciuki skierowane były na zewnątrz.

Postaraj się rozluźnić, oddychaj miarowo i poczuj, jak wyciąga, wydłuża się twój kręgosłup.

Pozostań w tej pozycji bez ruchu przez 5 minut.

Po 5 minutach wysuń ręcznik i powoli podnieś się do pozycji siedzącej, by następnie równie powoli wstać.

Ćwiczenie powtarzaj minimum trzy razy w tygodniu, ale najlepsze rezultaty przyniesie wykonywanie go codziennie.

⇒ Czytaj także: PIŁKA TENISOWA ZŁAGODZI BÓL RWY KULSZOWEJ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mającharakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.