POSTĘP CYWILIZACYJNY – Odkrywamy Zakryte
POSTĘP CYWILIZACYJNY

Zwykliśmy za pewnik przyjmować twierdzenie, że nasza Cywilizacja obecnie jest w dobie niezwykłych technologii i rozwoju ponad miarę. Oglądamy filmy science fiction, mając do tego wielkie telewizory. Telefony i sprzęty domowe ‘mówią do nas’, a my, jako Ludzkość – patrzymy w dal, wzrokiem do Marsa i innych Kosmicznych miejsc sięgając, i odczuwając jakoby niebawem miało nastąpić nasze przeniesienie się w tamtejsze rejony.

Patrzymy na szerokie drogi, technologię bezprzewodowego Internetu, i autonomiczne pojazdy, które mają być kolejnym krokiem milowym w naszych dziejach.

Zachwycamy się kolejnymi wersjami komputerów, tabletów, sposobów komunikacji, a jednocześnie nie dostrzegamy w jak absurdalnej sytuacji się znaleźliśmy.

Uważając się za wysoko rozwiniętą Cywilizację, założyliśmy sobie klapki na oczy (niczym koń, który ma skupić się tylko na tym, co przed nim) i nie potrafimy, a być może nawet nie chcemy zauważyć co się naprawdę dzieje.

Można więc zapytać: no właśnie, a co takiego się dzieje?

Przecież wszystko zmierza w dobrym kierunku – ludzie pracują, żyją, mają opiekę medyczną i wszelkie dobra. Zgadza się.

Tylko, że wszystko zależy od tego, w którym miejscu postawimy nasz punkt obserwacyjny i do czego się odnosić będziemy.

Jeśli pójdziemy za myślą, która najczęściej jest propagowana i uznamy, że Człowiek jeszcze do niedawna rzucał w siebie i zwierzęta kamieniami, żył w szałasach i jedyne co potrafił, to powiedzieć: unga bunga, to faktycznie – możemy z łatwością stwierdzić, że 5-calowy ekran telefonu, za pośrednictwem którego rozmawiamy z kimś na odległość, jest prawdziwym osiągnięciem.

Możemy też stwierdzić, że samochód, którego sam silnik ma sprawność na żenująco niskim poziomie kilkunastu procent, a który zatruwa nasze otoczenie i odbiera Człowiekowi Energię – jest czymś niesamowitym. Możemy.

Jest jednak i druga strona. Ta jednak najczęściej jest pomijana i przedstawiona jako coś bez znaczenia. Mowa jest tutaj o Naturze.

Wyjdźmy przed dom, pójdźmy na parking i stańmy pomiędzy autem, a ‘zwykłym’ drzewem.

To pierwsze urządzenie jest sztuczne – nieustannie wymaga naszego doglądania (a już samo to pochłania naszą uwagę, czyli Energię), do tego wyrzuca z siebie trujące gazy i w zasadzie jest niebezpieczne.

To drugie, które zazwyczaj łatwo jest nam przeoczyć, to drzewo – ono jest żywe i samo z siebie rośnie.

W dodatku – oprócz tego, że powstało z małego kiełka i jest wiecznym programem (jego nasiona/pestki będą zawierać materiał genetyczny, z którego ono się odrodzi), to nie odbiera nam Energii, a daje ją – choćby w postaci tlenu, ale i np. owoców.

Jeden mechanizm jest czymś, co wciąż się psuje, truje i zabiera; drugi – rozwija się każdego dnia, odczuwa zmiany temperatury i do nich się dostosowuje, oczyszcza powietrze i daje.

My jednak, jako Cywilizacja Ziemska, przestaliśmy zauważać to, co prawdziwe, żywe i wspaniałe.

Oczywiście, że w obecnym momencie samochody są potrzebne i nie chodzi tu o ich negowanie.

Chodzi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na to, że nasza Planeta jest doskonałym, inteligentnym, żywym tworem, którego choćby próba porównania do dzisiejszych osiągnięć, to coś co moglibyśmy uznać jako żart – ten jednak jest mało śmieszny.

Bo w tym wszystkim niszczyliśmy doskonałość, a wywyższaliśmy sztuczne urządzenia.

Odwróciliśmy nasze myśli od tego co Boskie, wieczne i żywe, od tego co napełnia wszystkich nas dobrymi uczuciami i życiem, a przez to zatraciliśmy zdolność logicznego myślenia i jak koń z klapkami na oczach – uznaliśmy, żeśmy rozwinięci ponad miarę.

Doprawdy, żartem Kosmicznym zdaje się to być.

Szanowni Państwo – spójrzcie na drzewo, coś tak prostego.

Pomyślcie jak wiele w nim mechanizmów, jak połączone jest ze Słońcem, porami roku; o tym jak wyrosło z małego ziarenka i jak wciąż pnie się w górę. W tym wszystkim daje jeszcze tlen, ŻYCIE i często również pyszne owoce.

Niech radosnymi Wasze obserwacje będą.
Andrzej Tomicki

Czytaj także inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.