TRZY PUŁAPKI POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Pozytywne myślenie zyskuje na popularności w każdej dziedzinie naszego życia. Mówimy o wizualizacjach sukcesu, wierze w wyzdrowienie czy myśleniu o pozytywnym przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Ale czy to na pewno zawsze skuteczne technika? Może się okazać, że pozytywne myślenie odniesie w końcu zupełnie odwrotny skutek, niż byśmy chcieli i to z naszego zaniedbania.

Pozytywne myślenie a sukces

Tak, pozytywne myślenie może nam pomóc. Może wpłynąć dobrze na nasze zdrowie, naszą psychikę i nasze nastawienie do życia, a nawet na otaczającą nas rzeczywistość, tylko nie w taki sposób, w jaki byśmy oczekiwali.

Jedyną osobą, która tak naprawdę reaguje na nasze pozytywne myślenie, jesteśmy my sami.

To nie świat wokół się zmienia, ale nasze nastawienie do niego i nasza wizja tego, jak działa, bo bardzo wielu z nas widzi to, co chce zobaczyć, a nie całą niezmienioną prawdę.

Dlatego, gdy będziemy stosować pozytywne myślenie, będziemy zauważać więcej pozytywnych wydarzeń i łatwiej przyjdzie nam ignorować te negatywne.

Wizualizacja a działanie

Wizualizacja, jako jeden ze sposobów pozytywnego myślenia, może nam pomóc, nie tylko w życiu zawodowym, ale także na pierwszej randce czy w wychowaniu naszych dzieci.

Problem jest taki, że nasze wizualizacje często bywają przerysowane, nieosiągalne i zupełnie pozbawione ciągu przyczynowo-skutkowego.

A potem okazuje się, że nie jesteśmy w stanie poprowadzić zdarzeń tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Dlatego każda wizualizacja powinna być skrojona na nasze możliwości i dostosowana do naszych realnych potrzeb tak, abyśmy nie rozczarowali sami siebie, gdy nasze marzenia zaczną się ziszczać.

Pozytywne myślenie nie zastąpi działania

Możemy przez całe nasze życie stosować afirmację, myśleć pozytywne i wizualizować sobie nasze marzenia, ale nic się nie zmieni. Dlaczego?

Powód jest bardzo prozaiczny: bo wolimy myśleć, niż działać.

Los nie da nam niczego za darmo, na wszystko trzeba sobie zapracować.

Dlatego, gdy bardzo czegoś chcemy, musimy do tego dążyć.

Ktoś, kto zarywa noce, ucząc się do egzaminu, napisze go lepiej niż my, którzy tylko wizualizowaliśmy sobie dobry wynik.

To stara zasada, która do dziś się sprawdza.

Jeśli chcemy coś osiągnąć, pozytywne myślenie może nam pomóc, ale nie zrobi całej roboty za nas.

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

⇒ Czytaj także: WŚCIEKLIZNA POZYTYWNEGO MYŚLENIA I NIEBIESKIE PTAKI, CZĘŚĆ I

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.