RÓWNOWAGA KARMICZNA, CZYLI JAK DOBRZE ZRÓWNOWAŻYĆ KARMĘ?

„Równowaga karmiczna” i „karma” są pojęciami, których nie wszyscy mogą być jeszcze w pełni świadomi. Nie zmienia to jednak faktu, że prawo karmy odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Jak zatem zrównoważyć karmę? Zapraszamy do lektury.

Karma i prawo karmy

Karma

jest działaniem (lub stanem działania), które skutkuje szczególnymi konsekwencjami (dobrymi lub złymi) i jest generowane przez nasze podstawowe intencje.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że karma działa już w chwili, gdy myślimy o czymś dobrym lub złym.

Wówczas natychmiast wysyłamy sygnały do uniwersalnych energii, powstaje myśl, poprzez którą rodzi się karma i zaczyna się karmiczny cykl.

Prawo karmy odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w naszych codziennych cierpieniach, ale także w otrzymywanych błogosławieństwach.

Zgodnie z naukami buddyjskimi nasz obecny stan mentalny, intelekt moralny, uwarunkowanie mentalne, odziedziczona równowaga karmiczna i różnice temperamentu, mogą być jak najbardziej widocznymi przejawami działań nie tylko z naszej teraźniejszości, ale i przeszłości, ponieważ to właśnie ona przyczynia się to tego, co dzieje się aktualnie.

Dlatego jesteśmy wynikiem tego, czym byliśmy, bądź rezultatem tego, kim jesteśmy.

Teraźniejszość jest po prostu konsekwencją przeszłości i tak samo będzie z naszą prezentacją przyszłości, z tym że teraźniejszość nie zawsze jest prawdziwym wskaźnikiem przeszłości lub przyszłości, więc koncepcja karmy jest bardzo złożona.

Krótko mówiąc, karma to „prawo przyczyny i skutku”.

Pytanie – jak jako ludzie możemy zrównoważyć karmę lub ją oczyścić?

Równowaga karmiczna

Oto niektóre z typowych praktyk, które można wykonywać zawsze, bo przynoszą więcej samorealizacji, łączności z samym sobą, spokój umysłu i pragnień oraz pomagają nam iść w kierunku duchowego wyzwolenia, które ostatecznie zachęca nas do oczyszczenia karmy i zrównoważenia jej.

Przebaczeniejest najpotężniejszym i najważniejszym kluczem do zrównoważenia karmy. Przebaczenie sobie – winy, żalu, błędów itp., a także i innym, którzy zrobili nam krzywdę i do których mamy żal. Jeśli będziemy wciąż kogoś przeklinać lub mścić się nad nim, nigdy nie będziemy w stanie przerwać tego cyklu.

Dobre uczynki – czyń to, co dobre, pomagaj potrzebującym i rób to bez żadnych oczekiwań, z czystym sercem i duszą.

Dziel się sukcesami i radością –  nie ukrywaj tego przed innymi. Szczęście zawsze się podwaja, gdy jest dzielone z innymi. Robienie małych uczynków, które mogą przynieść szczęście i wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, jest również jak najbardziej pożądane.

Dbaj o swoje myśli – im bardziej myślisz pozytywnie i zachowujesz optymizm, tym lepiej działa prawo przyciągania. Negatywne myśli stanowią barierę dla naszego sukcesu, szczęścia i oczyszczenia karmy.

Uzdrów energię swoją i innych – rób to poprzez praktyki takie jak medytacje, uzdrawianie reiki, modlitwa, joga itp.

Odetnij toksyczne przywiązania – im bardziej utrzymujesz jakiekolwiek emocjonalne lub mentalne przywiązania lub strach, tym bardziej będzie to dla ciebie większa bariera do zrównoważenia karmy.

Bądź świadomy – równoważenie karmy nie zadziała, jeśli nie będziesz świadomy jej istnienia i gotowy przyjąć energetyczną pomoc. Pamiętaj, że miłość, pokój, wdzięczność i błogosławieństwo zawsze będą ci służyć.

⇒ Czytaj także: 8 PRAW KARMY, KTÓRE ZMIENIĄ TWÓJ SPOSÓB DZIAŁANIA

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.