CZY TWÓJ TELEFON PRZYCIĄGA KLESZCZE?!

Czy Twój telefon przyciąga kleszcze?! Najnowsze badania polsko-słowackiej grupy naukowców dowodzą, że kleszcze są przyciągane przez promieniowanie elektromagnetyczne. Jaki to ma związek z telefonami komórkowymi?

Więcej kleszczy w Europie

Od wielu lat na terenie Europy, ale nie tylko tu, można zaobserwować, że występują tutaj różne gatunki kleszczy, które można nawet znaleźć w dużych miastach, np. w parkach.

Polsko-słowacki zespół naukowców dowiódł, że za rozszerzanie się obszaru występowania kleszczy może być odpowiedzialne promieniowanie elektromagnetyczne (EMF).

Źródłem takiego promieniowania są stacje radiowe, telewizyjne, a także różne urządzenia mobilne oraz stacje telefonii komórkowej.

Trudne rozstania z telefonem komórkowym

Większość osób w ciągu dnia nie rozstaje się ze swoimi smartfonami albo innymi urządzeniami, a promieniowanie EMF, które one emitują, nie jest obojętne dla naszego organizmu.

Promieniowanie elektromagnetyczne negatywnie wpływa na różnorodne gatunki bakterii, zwierząt oraz roślin.

Promieniowanie to ma wpływ na komórki, a także na całe organizmy ludzi oraz zwierząt i w związku z tym powoduje ono, że zwiększa się stres oksydacyjny, dochodzi do zmiany metabolizmu komórkowego oraz zakłócenia aktywności niektórych enzymów.

Jednak to nie wszystko, ponieważ dochodzi także do zmiany odpowiedzi immunologicznych, zakłócenia funkcji układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i rozrodczego, a do tego wpływa na ekspresję DNA.

Wpływ pola elektromagnetycznego na kleszcze

Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowców okazuje się, że pole elektromagnetyczne ma także wpływ na kleszcze, gdyż przyciąga je do siebie.

Do tego zakażenie niebezpiecznymi bakteriami powoduje, że EMF jest dla kleszczy jeszcze bardziej interesujące.

Wyniki tych badań zostały opublikowane w specjalistycznym czasopiśmie „Ticks and Tick-borne Diseases”.

Tymi badaniami zajmowało się osiem osób z sześciu instytucji naukowych z Polski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński oraz Uniwersytet Zielonogórski), a także ze Słowacji (Uniwersytet Szafarika, Uniwersytet Techniczny oraz Uniwersytet Weterynaryjny z Koszyc).

Było to badanie interdyscyplinarne, dlatego tak ważna była współpraca przedstawicieli różnych dyscyplin, a byli to: lekarze weterynarii, parazytologowie, inżynierowie – elektrycy i biologowie.

kleszcze.jpg
foto.depositphotos.com

Wyniki badań

Naukowcy badali, jak EMF ma wpływ na zachowanie kleszcza pospolitego Ixodes ricinus, który jest znany głównie jako ten, co przenosi boreliozę, a za co odpowiedzialne są bakterie z rodzaju Borrelia.

Kleszcze przenoszą również riketsjozę, która jest powodowana przez bakterie z rodzaju Rickettsia, ale też mogą powodować odkleszczowe zapalenie mózgu, które powodują wirusy.

Przeprowadzono analizy, które dowiodły, że kleszcze są przyciągane przez promieniowanie o częstotliwości 900 MHz.

To długość promieniowania, która jest wykorzystywana standardowo w większości urządzeń mobilnych, a także w smartfonach.

Ciekawostką jest również fakt, że w kierunku tego promieniowania EMF chętniej podążają kleszcze, które są zainfekowane bakteriami z rodzajów Borrelia oraz Rickettsia.

Dlaczego kleszcze reagują na EMF?

Prawdopodobnie jest to związane z tym, że kleszcze posiadają zmysł magnetyczny, czyli powszechny w świecie zwierząt szósty zmysł, a wyewoluował on w odpowiedzi na ziemskie siły pola geomagnetycznego.

Z kolei sztuczne promieniowanie elektromagnetyczne może zaburzać ten zmysł oraz zwiększać ruchliwość kleszczy.

Naukowcy podejrzewają również, że promieniowanie elektromagnetyczne, które w pewnym bardzo małym stopniu jest także wytwarzane przez każdy żywy organizm, pomaga kleszczom w wykrywaniu odpowiednich żywicieli.

Jednak nie wiadomo, na ile jest ta funkcja przydatna, ponieważ kleszcze, wybierając żywiciela, opierają się przeważnie na wskazówkach węchowych i do tego potrafią wykrywać także wilgoć, ciepło oraz dwutlenek węgla potencjalnego żywiciela.

Zastanowić należy się również nad tym, jaki jest wpływ bakterii, których nosicielami są kleszcze, na reakcję promieniowania elektromagnetycznego.

Jednak warto zwrócić uwagę, że kleszcze potrafią ko-ewoluować ze swoimi patogenami od tysięcy lat.

Do tego wiele patogenów kleszczy potrafi odpowiednio manipulować swoimi gospodarzami, przez co zmieniają ich metabolizm, płodność, ale również wpływają na preferencje środowiskowe.

Dlatego tez prawdopodobnie niektóre z nich wpływają na odpowiedź kleszczy na bodźce elektromagnetyczne i powodują, że kierują się do nich jeszcze chętniej niż zwykle.

W związku z tym, wybierając się na łono natury, warto zostawić telefon w domu lub wyposażyć swój telefon i siebie w neutralizatory szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego (tzw. odpromienniki).

Zajrzyj do sklepu ze skutecznymi odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: DLACZEGO TAK WIELU LUDZI CHORUJE NA BORELIOZĘ?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.