TEORIA CIEMNEGO LASU – KONTAKT Z CYWILIZACJAMI POZAZIEMSKIMI

Teoria ciemnego lasu – czym jest to złowrogo brzmiące podejście? W XXI wieku ludzkość nauczyła się już odkrywać różne zakątki kosmosu, znajdować odległe egzoplanety (podobne do Ziemi), obserwować mgławice i czarne dziury. Ale nadal nie możemy (oficjalnie) znaleźć śladów inteligentnego życia pozaziemskiego. Czy jesteśmy sami w tym ogromnym wszechświecie, czy też nie?

Czy jesteśmy sami?

Ludzie próbują znaleźć pozaziemskie cywilizacje, regularnie wysyłając sygnały radiowe do różnych części Wszechświata, ale wciąż nie otrzymują odpowiedzi.

Lub, jeśli coś otrzymają, nie rozumieją, co to jest i czy jest to wiadomość z inteligentnego życia, czy tylko odbijające sygnały z komet.

Zgodnie z teorią Enrico Fermiego (paradoks Fermiego), przedstawioną w latach 50. XX wieku, w ciągu wielu miliardów lat rozwoju wszechświata życie teoretycznie mogłoby się rozwijać w wielu miejscach, ale skoro nie widzieliśmy jeszcze kosmitów, być może jesteśmy jedyną cywilizacją.

Dziesięć lat później astrofizyk Frank Drake stworzył specjalną formułę opartą na wielu parametrach, która pozwala obliczyć liczbę cywilizacji pozaziemskich w galaktyce.

Zgodnie z tą formułą, mimo że nie widzimy śladów tych cywilizacji, musi być ich wiele.

Z biegiem lat pojawiło się wiele teorii, które próbują wyjaśnić, dlaczego wszystkie te cywilizacje nie mają z nami kontaktu, a raczej – dlaczego celowo się przed nami ukrywają.

Teoria ciemnego lasu

Jedna z najnowszych i najciekawszych teorii pojawiła się w 2008 roku i nosi nieco złowieszczą nazwę „teoria ciemnego lasu”.

Teorię tę ujawniała powieść science fiction Liu Cixin z tego samego roku.

Opiera się ona na trzech twierdzeniach:

1)  Wszystkie żywe stworzenia starają się zapewnić sobie przetrwanie.

2) Nie istnieje sposób, który pozwalałby dowiedzieć się, czy nieznana forma życia będzie nam przyjazna lub spróbuje nas zniszczyć.

3) Bez gwarancji uzyskania dokładnych informacji o zagrożeniach związanych z tą formą życia, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, by przeżyć, jest pozostanie w ukryciu tak długo, jak to możliwe, lub wykonanie pierwszego, zapobiegawczego ataku.

Z tego wszystkiego wynika, że ​​jeśli cywilizacje pozaziemskie uparcie milczą i nie reagują na próby nawiązania kontaktu, prawdopodobnie przestrzegają warunku „skradania się” lub wkraczają na wojnę (strajk prewencyjny) i zostają zniszczone przez jej konsekwencje.

Liu Cixin wyjaśnia:

Wszechświat jest ciemnym lasem. Każda cywilizacja, jak uzbrojony łowca, porusza się między drzewami, ostrożnie odpycha gałęzie i stara się nie wydawać głośnych dźwięków. Ten łowca stara się kontrolować swoje ruchy i oddychać tak cicho, jak to możliwe. Myśliwy musi uważać, ponieważ ten las jest pełen innych myśliwych. A jeśli spotka kosmitów, prawdopodobnie zostanie zaatakowany i zabity, bo najważniejsze dla wszystkich jest przetrwanie. To jest obraz cywilizacji kosmicznej, który dobrze wyjaśnia paradoks Fermiego.

Zdaniem Cixina zasoby wszechświata nie są nieskończone.

Dlatego inne cywilizacje będą kiedyś próbowały je podbić i zniszczyć konkurentów.

Oznacza to, że każda obca rasa dla jakiejkolwiek innej rasy obcej jest katastrofalnym zagrożeniem.

Między przedstawicielami własnej rasy mogą negocjować tak jak ludzie na Ziemi.

Ale przy całkowicie obcych i inteligentnych formach życia rozgrywane są zupełnie inne reguły gry, a stawką jest przede wszystkim przetrwanie gatunku.

Jeśli uznamy teorię ciemnego lasu za prawdziwą, wówczas okaże się, że ludzkość jest bardzo zagrożona, wysyłając sygnały radiowe w kosmos.

Tak samo jakbyśmy znaleźli się w ciemnym lesie pełnym niebezpieczeństw i zaczęlibyśmy krzyczeć: „Jestem tutaj! Chodźcie wszyscy tutaj! Macie mnie!”.

Musimy też pamiętać o tym, co zrobili „cywilizowani” ludzie w naszej historii, gdy spotkali mniej rozwinięte plemiona.

Może właśnie te wszystkie próby nawiązania kontaktu z obcymi wciągają nas do ciemnego lasu…

⇒ Czytaj także: W GALAKTYCE ISTNIEJE NAWET 36 CYWILIZACJI POZAZIEMSKICH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.