TWÓJ SPOSÓB ODŻYWIANIA TO TWOJA PROFILAKTYCZNA TERAPIA ANTYNOWOTWOROWA

Choroby nowotworowe są coraz powszechniejsze. Jeśli obawiasz się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, warto odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o właściwą dietę. Sprawdź, co jeść, a czego unikać, by domowa terapia antynowotworowa była maksymalnie skuteczna. Zminimalizuj ryzyko zachorowania na raka, przygotowując nieskomplikowane dania w zaciszu swojego domu!

Jedzenie ma znaczenie

Nie od dzisiaj wiadomo, że to, co jesz, ma naprawdę duży wpływ na Twoje zdrowie. Wykorzystaj dotychczasowy stan wiedzy w trosce o doskonałą kondycję organizmu. Niewłaściwy sposób odżywiania może przyczynić się do rozwoju między innymi choroby nowotworowej.

Na szczęście możesz mieć kontrolę nad tym, co jesz, a odpowiednio skomponowana dieta pozwali zapobiegać nowotworom jelita grubego, przełyku, żołądka, a także – jamy ustnej. Jakie tajemnice kryje jedzenie?

Podstawowe błędy żywieniowe

Zastanawiasz się, dlaczego domowe żywienie, które jeśli jest odpowiednio dobrane, może być traktowane, jako profilaktyczna terapia antynowotworowa tak często wymaga modyfikacji?

Przede wszystkim ze względu na niewłaściwe nawyki żywieniowe, kształtowane już od dzieciństwa.

Nadmiar soli, tłuszczu i cukrów prostych karmi raka. Już wiesz, że nie tędy droga? Sprawdź, co powinno znaleźć się na Twoim talerzu, by ryzyko zachorowania było możliwie najmniejsze.

Pięć kolorów, czyli Twój sposób na zdrowie

Pięć porcji owoców lub warzyw każdego dnia, to podstawowa zasada diety o pozytywnych właściwościach antynowotworowych. Oprócz pięciu porcji warto zadbać także o pięć kolorów na swoim talerzu.

Co oznacza ta ciągle mało znana reguła?

Zróżnicowana dieta nie oznacza wyłącznie częstego sięgania po owoce i warzywa. W praktyce chodzi o umiejętne łączenie owoców i warzyw w taki sposób, by dostarczyły Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mikroelementów.

Warto więc sięgać po wszystkie kolory – zielone, białe, żółtopomarańczowe, fioletowe i czerwone. Możesz łączyć smaki w odżywczych koktajlach, kremowych zupach albo – kolorowych sałatkach!

Substancje o właściwościach antynowotworowych

Przyjmowanie odpowiedniej ilości owoców i warzyw może wspomóc Cię w zapobieganiu powstania i rozwoju raka krtani, przełyku, jamy ustnej, a także gardła, żołądka i płuc. Jakie substancje odpowiadają za ich skuteczność?

– Przede wszystkim glukozynolany wykazujące silne działanie antynowotworowe. Związki biologicznie aktywne pozwolą Ci zadbać o maksymalne zminimalizowanie ryzyka choroby;

– Popularny likopen wesprze Cię w trosce o zdrowie i skutecznie zminimalizuje ryzyko powstania i rozwoju raka prostaty. Ten składnik terapii antynowotworowej znajdziesz w pomidorach i produktach pochodzenia pomidorowego;

– Okazuje się, że błonnik, kojarzony głównie z dietami odchudzającymi może także działać antyrakowo! Znajdziesz go nie tylko w owocach i warzywach, ale również w produktach mącznych;

Tylko natura!

Masz ochotę wzbogacić swoją domową terapię antynowotworową popularnymi suplementami? My proponujemy poszukać ich zamienników w naturze! Czerp zdrowie z tego, co najlepsze i zdecyduj się na starannie dobrane owoce i warzywa.

Dlaczego warto zrezygnować z suplementacji środków witaminowych? Przede wszystkim ze względu na ich skład.

Chociaż stanowi koncentrację mikroelementów, mogą pojawić się dodatkowe składniki, a te nieumiejętnie stosowane zdecydowanie mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku – na przykład zwiększając ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej.

Zadbaj o różnorodność posiłków

Jedzenie tych samych produktów zdecydowanie negatywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Dieta, będąca jednocześnie profilaktyczną terapią antynowotworową może okazać się jeszcze skuteczniejsza, jeśli zadbasz o różnorodność posiłków.

Co oznacza to w praktyce?

Przede wszystkim zbilansowaną dietę, zawierającą odpowiednią ilość białek, węglowodanów i cukrów.

Sprawdź, czego unikać

Warto pamiętać, że istnieją produkty, które mogą wyraźnie zwiększać ryzyko powstania i rozwoju choroby nowotworowej. Co ciekawe, należą do nich nie tylko powszechnie uznawane za niezdrowe wysoko przetworzone produkty, ale także… czerwone mięso i sól!

Okazuje się, że spożywanie zbyt dużej ilości wołowiny, cielęciny albo wieprzowiny wyraźnie zwiększa ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów jelita grubego, żołądka i trzustki.

Podobnie jest w przypadku soli. Jak zapobiec jej nadużywaniu? Jeśli nie potrafisz zrezygnować z niej niemal całkowicie, staraj się kontrolować jej ilość w posiłkach, soląc potrawy bezpośrednio na talerzu.

Co jeszcze musisz wiedzieć o zdrowej diecie?

Starannie opracowana dieta zdecydowanie może być Twoją codzienną terapią antynowotworową. Nie oznacza to jednak, że zdrowe odżywianie może zastąpić regularnie wykonywane badania konwencjonalne.

Warto dbać o siebie kompleksowo, wspierając swój organizm i pomagając mu zachować doskonałą kondycję, jednocześnie jednak kontrolując swój stan zdrowia.

Pamiętaj także o aktywności fizycznej! To dzięki niej zachowasz pełnię sił i chęć do eksperymentów w kuchni!

⇒ Czytaj także: NAJWIĘKSZE BADANIE ŁĄCZĄCE PROMIENIOWANIE TELEFONU KOMÓRKOWEGO Z RAKIEM

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową ⇒ [email protected] i ogłoszenia⇒ KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.